CS Daisho Timişoara, 11 medalii la Cupa României de Taekwon-do ITF

Sportivii timişoreni de la C.S. Daisho Timişoara, pregătiţi de antrenorul Adrian Fischer, au obţinut 11 medalii la Cupa României de Taekwon-do ITF desfăşurată la Oradea.

Copiii, juniorii şi seniorii timişoreni au participat la probe individuale de matsuki (luptă), tull (formă), spargeri (forţă) şi probe pe echipe precum tehnici speciale şi spargeri (forţă), avînd evoluţii apreciate şi urcînd în dese rînduri pe podium.

Dar iată rezultatele înregistrate de cei de la Daisho pe Crişul Repede: (copii) Vîlceanu Andrei – Matsuki (lupta) masculin – 10 ani, Locul IV; Tull (forma), Locul III; Scărlăteanu Alexandru – Matsuki (lupta) masculin – 10 ani, Locul V; Gal Izabela – Matsuki (lupta) feminin – 12 ani +35 kg, Locul III; Tull (forma) Locul III; Anda Komives – Matsuki (lupta) feminin 12-14 ani 35 kg, Locul I; Tull (forma), Locul III; Leahu Adrian – Matsuki (lupta) masculin 12-14 ani +52kg, Locul V; Barabas Diana Matsuki (lupta) 12-14 ani 45 kg, Locul V; Claudia Vuia – Matsuki (lupta) feminin, 60 kg, Locul II; Tull (forma), centuri colorate, Locul III; Spargeri (forţă) junioare – Locul II.

Marius Todorovici s-a clasat al doilea în proba individuală de spargeri forţă rezervată seniorilor şi a cucerit Cupa României în întrecerea pe echipe la spargeri (forţă), împreună cu colegii săi Codrin Ungur, Victor Leahu, Cristian şi Bogdan Răducioiu.

Aceeaşi echipă timişoreană de seniori, alcătuită din Ungur Codrin, Leahu Victor, Răducioiu CristianRăducioiu Bogdan, Todorovici Marius, s-a clasat a treia în proba masculină a seniorilor de matsuki (luptă).

Acest articol a fost publicat în Arte marţiale și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.