Ierarhia primilor 10 clasaţi în probele de alergare şi ciclism, la masculin respectiv feminin, în cea de-a X-a ediţie a „Crosului Firmelor”. Şi companiile cu cei mai mulţi participanţi la concursul propus de Atletic Club Maraton…

Asociaţia Atletic Club Maraton a dat publicităţii clasamentele celor mai rapizi dintre angajaţii companiilor din Timişoara, judeţul Timiş dar şi Arad, participante duminică dimineaţă la cea de-a X-a ediţie a evenimentului „Crosul Firmelor”, la care s-au înscris 1521 de amatori de mişcare, dintre care 855 în proba de alergare şi 666 la ciclism.

Soarele a surâs duminică iubitorilor de sport într-o primă jumătate a lunii mai predominant ploioasă iar întrecerea s-a dovedit a fi un succes, în continuare fiind enumeraţi cei mai merituoşi dintre sportivii amatori aliniaţi la start…

În proba de alergare, ierarhia feminină a fost dominată, în ordine, de Iulia Munteanu (Continental Automotive), Mirela Bratu (Bega Grup), Alina Preda (Barum Automotive), Ina Istrati (DMC), Cristina Potra-Mureşan (Wisma Software SRL), Cristina Doboş (Flextronics România), Orban Eniko (Teatrul Maghiar de Stat Csiky Gergely), Alina Stan (Smithfield Romania), Elena Gheorghe (Kromberg Schubert) şi Maria Cormi (Flextronics), ocupantă a locului 10.

La masculin a câştigat Roland Unterweger (Ascent Group), urmat în ordine de Ioan Mosincat (Haufe-Lexware), Radu Dragomirescu (Spirall), Arnold Dekani-Engelman (Yazaki Componente Technology Romania), Viktor Manoilă (Continental Romania), Mihai Drăgan (Autoliv), Vasile Beucă (Continental A), Gabriel-Valentin Timiş (Kromberg Schubert), Alexandra Herea (Hamilton) şi Adrian Nicula (Frigoglass), pe lista primilor 10 clasaţi.

Primii câte 10 clasaţi în cea de-a doua probă a zilei, de ciclism, au fost, la feminin, Ioana Zamfira (Continental Automotive), Mihaela Tarcea (Lasting System), Cornelia Jurcă (Alcatel Lucent), Renata Todoran (Ascent Group), Adelina Hriţcu şi Monica Hansen (ambele Continental), Daniela Buşu (DMC), Adela Cocic (Unifiedpost SRL), Corina Blaj şi Andra Damian-Fekete (Continental Automotive), iar la masculin Alexandru Vodă (Yazaki Component Technology R), Cristian Enache (Flextronics), Samuel Filon Tibu (Kromberg Schubert), Marius Tarnoveţchi (Continental A), Tisza Eduard (Yazaki Component Technology R), Cătălin Ceaucă şi Vladimir Totovits (Continental A), Marius Amărioarei (Flextronics), Robert Turcuman (Continental A) şi Flavius Viorel Vulturu (SIPA Engineering Romania RSL).

Firme participante au fost 55, şi anume ACI Worldwide EED, ALCATEL Lucent Romania, Allianz Tiriac Asigurari, ASCENT Group, AUTOLIV Romania, BABEL Center, BARUM Automotive, BEESpeed Automatizari, BEGA Grup, berg COMPUTERS, BLACK Light, BMC Birsete Management&Consulting, BOSCH Communication Center, Constructim, Continental, DELL International Services, DMC Romania, Farmexpert DCI, FLEXTRONICS Romania, Frigoglass, Hamilton, HAUFE Lexware, HELLA Romania, HONEYWELL LS Romania, inTech Dynamics, Kromberg & Schubert Romania, LASTING System, LINDE Gaz Romania, MAHLE Componente de Motor, Ministerul Apararii Nationale, MoreDevs, Movidius, OCE Software, Primaria Timisoara, Procter & Gamble Timisoara, SAGUARO Print, SELGROS Cash & Carry, Siemens, SIPA Engineering Romania, SMITHFIELD Romania, SoftVision, Spirall, Subcontrol, Syonic, Teatrul Maghiar de Stat „Csiky Gergely”, TVR Timisoara, 3Pillar Global, UnifiedPost, Uniklinic, VIA Canada, VISMA Software, Waterford Research, Werzalit, Zoppas Industries Romania, Yazaki Component Technology Timisoara.

Parteneri ai organizatorilor au fost, pe lângă Primăria Municipiului Timişoara, şi Clubul Sportiv Tibiscus, Inspectoratul Judetean de Jandarmi, Ice Dyp, Life Care, Media Design FT, Politia Locala, Politia Rutiera, Primaria Timisoara, Radio Amatori, Serviciul de Ambulanta, iar ca sponsori, HERVIS Sports, Casa Lorabella Herculane şi Selgros, cu o menţiune pentru voluntarii de pe parcurs.

Teatrul Maghiar de Stat a oferit invitatii la spectacolele sustinute pana in data de 15 iunie.

Top 3 firme cu cel mai mare numar de participanti finalisti:

Loc I – Continental Automotive 142 participanti: cupa, medalie, diploma, lucrare in metal „Catedrala

Mitopolitana” oferita de catre pictorul Marius Mateas, voucher 300 lei oferit de catre HERVIS Sports;

Loc II – Hella Romania 84 participanti: cupa, medalie, diploma, voucher 300 lei oferit de catre HERVIS Sports;

Loc III – Flextronics 70 participanti: cupa, medalie, diploma, voucher 300 lei oferit de catre HERVIS Sports.

Top 3 firme care au acumulat puncte in urma primilor 5 participanti sositi la cele 2 probe:

Loc I – Continental 13 puncte: cupa, medalie, diploma, voucher 300 lei oferit de catre HERVIS Sports;

Loc II – Yazaki 7 puncte: cupa, medalie, diploma, voucher 300 lei oferit de catre HERVIS Sports (16 finalisti);

Loc III – Ascent Group 7 puncte: cupa, medalie, diploma, voucher 300 lei oferit de catre HERVIS Sports (6

finalisti).

Hervis Sports a oferit vouchere in valoare totala de 6000 lei. Fiecare finalist a primit medalie, acces pentru diploma online, acces punct de revitalizare. Life Care a fost alaturi de participanti in calitate de sponsori nutritionali pentru a sustine efortul depus prin produse destinate testarii.

Starturile au fost date de catre preşedintele CJT, Titu Bojin, alaturi de prefectul Eugen Dogariu, care a efectuat şi premierea. Parteneri media au fost Sporttim, Radio Timişoara şi TVR Timişoara iar A.L.L. Friends Band a creat atmosferă pe acorduri muzicale.

Ca număr de participanţi, cei mai mulţi sportivi înscrişi au avut firmele Continental Automotiev, 345, Hella Romania – 120, Kromberg Schubert – 113, Alcatel Lucent şi Flextronics – câte 87, Procter&Gamble şi Smithfield, câte 44, respectiv ACI Worldwide EED, 43.

Startul celei de a XI-a ediţii e programat în 10 mai 2015.

Acest articol a fost publicat în Atletism, Ciclism, Sport de masă și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


− patru = 5

 


Ultimele articole din categoria Atletism: