Ierarhiile celei de-a 46-a ediții a Crosului Dealului Viilor, clasările copiilor Lugojului la ”Memorialul Iosif Korka”

Toamna aceasta a adus în weekenduri succesive tradiționale reuniuni atletice bănățene, una în organizarea Clubului Sportiv Școlar Lugoj, în județul Timiș, Crosul Dealul Viilor bifând cea de-a 46-a ediție, iar alta la Caransebeș, în județul Caraș-Severin, ”Memorialul Iosif Korka”.

 

Peste 200 de copii din județele Caraș-Severin, Hunedoara și Timiș s-au aliniat la startul competiției pe stadionul din parcul Teiuș din Caransebeș, cu ocazia concursului ”Memorial Iosif Korka” la atletism și atleții de la Clubul Sportiv Școlar Lugoj primind autografe de la campioana olimpică Paula Ivan, care stabilea un record olimpic în proba de 1.500 de metri la Jocurile Olimpice de vară de la Seul, la ediția din anul 1988. Rezultatele ”pepinierei” lugojene în județul vecin, ceva mai jos, dar mai întâi trecerea în revistă a clasărilor înregistrate cu o săptămână înainte, ”acasă”…

Rezultatele celei de-a 46-a ediții a ”Crosului Dealul Viilor”, la Lugoj

COPILE CATEGORIA a IV-a (categoria de vârstă 2011 și mai tinere) – 350 metri

  1. BĂDESCU ANA -2011- COLEGIUL N. LENAU TIMIȘOARA
  2. TAYTI SOFIA 2011 – COLEGIUL BĂNĂȚEAN TIMIȘOARA
  3. DUMITRU MAYA 2012- CSS LUGOJ /ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 LUGOJ
  4. STEICI RIBANA -2012- CSS LUGOJ /ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 LUGOJ
  5. ROTARU KARA -2011- COLEGIUL N. LENAU TIMIȘOARA
  6. MICULESU MILENA – 2011- CSS LUGOJ /ȘCOALA GIMNAZIALĂ EFTIMIE MURGU LUGOJ
  7. POPA MELISA -2011-ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8 TIMIȘOARA
  8. DRAGOMIR SOFIA – 2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8 TIMIȘOARA
  9. NETEDU MARIA -2013- CSS LUGOJ

COPII CATEGORIA a IV-a (2011 și mai tineri) – 350m

  1. ANGHEL MAXIMILIAN -2011- CSS LUGOJ /ȘCOALA GIMNAZIALĂ EFTIMIE MURGU LUGOJ
  2. NICOLICI GABRIEL -2012- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  3. KRAUSZ IOAN -2013- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  4. MAȘNIȚĂ FEDOR -2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
  5. DRAGOȘ DOMINIC -2012- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  6. CORJUC ARON -2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
  7. NETEDU DENIS -2012- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
  8. ZIMBRESCU PATRIC -2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
  9. POPESCU DAVID -2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
  10. DOLIN DENIS -2011-CSS CARANSEBEȘ
  11. MARCU ANDREI-2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
  12. VIAȘI RAREȘ -2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ

COPILE CATEGORIA a III-a (2009-2010) – 600m

  1. DRAGOȘ NATALIA-2009- CSS LUGOJ
  2. IONAS DAIANA – 2010- CSS LUGOJ
  3. LIVADARIU ELIZA – 2009-CSS LUGOJ
  4. APOPEI IASMINA- 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  5. MARCU NATALIA – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  6. NICORICI ANAMARIA – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  7. NETEDU ANCUȚA – 2010- CSS LUGOJ
  8. POPESCU ȘTEFANIA – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  9. MOTÎRLICHE AYANA – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  10. SUCIU ELENA – 2009- CSS LUGOJ
  11. GROZA IOANA – 2010- CSS LUGOJ
  12. NEMETH IOANA – 2010- CSS LUGOJ
  13. RÎMNEANȚU ADRIANA -2009- CSS LUGOJ
  14. GHENCIU MARIA – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  15. ASAM MARA – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  16. NOVOTA TIMEEA – 2009- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
  17. ANDREI ȘTEFANIA -2009- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  18. COȘANȚA ANDREEA – CSS LUGOJ

CLASAMENT ECHIPE

  1. CSS LUGOJ – 13 puncte

Loc 1 DRAGOȘ NATALIA-2009- CSS LUGOJ

Loc 2 IONAS DAIANA – 2010- CSS LUGOJ

Loc 3 LIVADARIU ELIZA – 2009-CSS LUGOJ

Loc 7 NETEDU ANCUȚA – 2010- CSS LUGOJ

  1. LPS BANATUL TIMIȘOARA – 23 puncte

Loc 4  APOPEI IASMINA- 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 5  MARCU NATALIA – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 6  NICORICI ANAMARIA – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc  8 POPESCU ȘTEFANIA – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 9 MOTÎRLICHE AYANA – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 14 GHENCIU MARIA – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA

  1. CSS LUGOJ – 46 puncte

Loc 10 SUCIU ELENA – 2009- CSS LUGOJ

Loc 11 GROZA IOANA – 2010- CSS LUGOJ

Loc 12 NEMETH IOANA – 2010- CSS LUGOJ

Loc 13 RÎMNEANȚU ADRIANA -2009- CSS LUGOJ.

COPII CATEGORIA a III-a (2009-2010) – 800m

  1. RUSU RAREȘ -2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  2. ILIE IANIS – 2009-CSS CARANSEBEȘ
  3. ANOCA DARIUS – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  4. LUCA ȘERBAN – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  5. KERCIOB PATRICK -2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  6. CHETE FABIAN – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  7. PEȘTEANU MIHNEA-2009-CSS GHIRODA
  8. VIERU ALEX – 2009- ASE RECAȘ
  9. SANTICI GIULIU – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  10. BOBOC MARIUS – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  11. BREȘTIN COSMIN – 2009- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
  12. PÎRVU ROBERT – 2010 – LPS BANATUL TIMIȘOARA
  13. GHINEA EDI – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA

CLASAMENT ECHIPE

  1. LPS BANATUL TIMIȘOARA (A) – 13 puncte

Loc 1 RUSU RAREȘ -2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 3 ANOCA DARIUS – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 4 LUCA ȘERBAN – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 5 KERCIOB PATRICK -2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 6 CHETE FABIAN – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA

  1. LPS BANATUL TIMIȘOARA (B) – 38 puncte

Loc 9 SANTICI GIULIU – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 10 BOBOC MARIUS – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 11 BREȘTIN COSMIN – 2009- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ

Loc 12 PÎRVU ROBERT – 2010 – LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 13 GHINEA EDI – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA

*

SPORTIVI CU DIZABILITĂȚI NEUROPSIHICE – 500m

  1. REZMUVES VASILE
    1. CRĂIŢAR LEONORA
    1. GORCY MARIUS
    1. MARTIN BIANCA.

ELEVE DIN CLASELE V-VIII LUGOJ ȘI ZONA LUGOJ – 700m

  1. SEVERA ANNA-2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  2. MICȘA IULIANA – 2007 – ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  3. BULGĂRESCU ALESSIA – 2004- COLEGIUL CORIOLAN BREDICEANU LUGOJ
  4. POP DANIELA-2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  5. PETRIC ANDREEA – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  6. AVĂDANEI MARIA – 2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  7. GOBEȘ ANTONELA – 2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
  8. GROZA DAMARIS – 2006- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
  9. BARACEL DENISA -2003- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  10. IORGONI MARIA-2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  11. VOICU ALEXANDRA – 2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HARUL LUGOJ
  12. GROZA RAHELA – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
  13. SAFTA MĂDĂLINA – 2006- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  14. MOROȘANU NICOLETA – 2006- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  15. POLK SARA -2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
  16. VOICHESCU MARIA – 2008- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ.

ELEVI DIN CLASELE V-VIII LUGOJ ȘI ZONA LUGOJ – 1.000m

  1. UNIPAR ANDREI-2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
  2. AVĂDANEI RĂZVAN 2006- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  3. VELCEA ANDREI-2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  4. ROȘU FABIAN – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  5. VIERU DARIUS – 2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  6. KISS ALEXANDRU – 2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  7. DAVID IONEL-2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  8. SĂVULESCU MARIO – 2008- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HARUL LUGOJ
  9. SULDAC FRANCISCO – 2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  10. USCRIC ALEX – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  11. SOCACI VALENTIN – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
  12. ARALINCU VALENTIN -2006- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
  13. SOCACI PAUL – 2008- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  14. SBĂGAN BOGDAN – 2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  15. MAȘNITA ROBERTO – 2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  16. MURARU ANDREI – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
  17. POP MATEO – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
  18. BERZAVA NATINAEL – 2008– ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  19. SERMAN RAZVAN – 2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
  20. LAICHICI ERMI – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  21. ANDRUȘ IOAN – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  22. BUSIUC ALEX – 2007 – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 LUGOJ
  23. PREALA MARIUS – 2008- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  24. LUPU ȘTEFAN – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
  25. LUNCĂ EDI – 2006- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  26. MĂRAN ALEX – 2008- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
  27. BANDAREC LUCAS – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ.

COPILE CATEGORIA a II-a (2007-2008) – 800m

  1. COSTA TIMEEA -2007-CSS LUGOJ
  2. PÎRVU GIULIA – 2007- CSS CARANSEBEȘ
  3. NETEDU VANESA – 2007- CSS LUGOJ
  4. POPESCU ELENA – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  5. PETRESCU PATRICIA-2007-CSS LUGOJ
  6. PÎRVU LEEA -2008- CSS CARANSEBEȘ
  7. CAZACU DANA – 2007- CSS LUGOJ
  8. RĂSĂDEAN MAIA – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  9. AXENTI SORINA – 2007- CSS CARANSEBEȘ
  10. PEICA VIVIANA – 2007- CSS CARANSEBEȘ
  11. MARCU MAYA – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  12. SILAGHI ALEXANDRU – 2007- ASO DETA
  13. POPENDAR ANDREEA -2008- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  14. ACHIM ANDREEA – 2008 – LPS BANATUL TIMIȘOARA
  15. IONAS CRISTINA – 2008- CSS LUGOJ
  16. SINCA LORENA – 2008- ASO DETA
  17. GROZA RAISA – 2008- CSS LUGOJ
  18. BOZDOG SARAH – 2007- CSS LUGOJ
  19. CREȚU LOREDANA – 2008- CSS LUGOJ
  20. LAȚA LARISA – 2008- CSS LUGOJ
  21. LAȚA LOREDANA – 2008- CSS LUGOJ

CLASAMENT ECHIPE

  1. CSS LUGOJ – 16 puncte

Loc 1. COSTA TIMEEA -2007-CSS LUGOJ

Loc 3. NETEDU VANESA – 2007- CSS LUGOJ

Loc 5. PETRESCU PATRICIA-2007-CSS LUGOJ

Loc 7. CAZACU DANA – 2007- CSS LUGOJ

  1. CSS CARANSEBEȘ – 27 puncte

Loc 2 PÎRVU GIULIA – 2007- CSS CARANSEBEȘ

Loc 6 PÎRVU LEEA -2008- CSS CARANSEBEȘ

Loc 9 AXENTI SORINA – 2007- CSS CARANSEBEȘ

Loc 10 PEICA VIVIANA – 2007- CSS CARANSEBEȘ

  1. LPS BANATUL TIMIȘOARA – 36 puncte

Loc 4 POPESCU ELENA – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 8 RĂSĂDEAN MAIA – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 11 MARCU MAYA – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 13 POPENDAR ANDREEA -2008- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 14 ACHIM ANDREEA – 2008 – LPS BANATUL TIMIȘOARA

  1. CSS LUGOJ – 69 puncte

Loc 15 IONAS CRISTINA – 2008- CSS LUGOJ

Loc 17 GROZA RAISA – 2008- CSS LUGOJ

Loc 18 BOZDOG SARAH – 2007- CSS LUGOJ

Loc 19 CREȚU LOREDANA – 2008- CSS LUGOJ

Loc 20 LAȚA LARISA – 2008- CSS LUGOJ

Loc 21 LAȚA LOREDANA – 2008- CSS LUGOJ.
COPII CATEGORIA a II-a (2007-2008) – 1.300m

  1. ȘECMAN PIETRU – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  2. OPRESCU ALIN – 2007- CSS LUGOJ
  3. CRAȘOVAN ANDREI – 2008- CSS CARANSEBEȘ
  4. TUCALIUC DAVID – 2008- CSS CARANSEBEȘ
  5. ȘECMAN GABRIELE – 2007- CSS CARANSEBEȘ
  6. OCU IUSTIN – 2008- CSS CARANSEBEȘ
  7. CUTITOI CRISTIAN – 2007- CSS CARANSEBEȘ
  8. SOCACI VALENTIN – 2007 – ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
  9. MOSCOVICI DENIS – 2008- CSS CARANSEBEȘ

CLASAMENT ECHIPE

  1. CSS CARANSEBEȘ – 18 puncte

Loc 3.     CRAȘOVAN ANDREI – 2008- CSS CARANSEBEȘ

Loc 4.     TUCALIUC DAVID – 2008- CSS CARANSEBEȘ

Loc 5.     ȘECMAN GABRIELE – 2007- CSS CARANSEBEȘ

Loc 6.     OCU IUSTIN – 2008- CSS CARANSEBEȘ

Loc 7.     CUTITOI CRISTIAN – 2007- CSS CARANSEBEȘ

Loc 9.     MOSCOVICI DENIS – 2008- CSS CARANSEBEȘ

COPILE CATEGORIA a I-a (2005-2006) – 1.300m

  1. UNTARIU ROXANA-2005-CSS LUGOJ
  2. LUDICA DENISA 2005- CSS CARANSEBEȘ
  3. CĂRĂBAȘ CAMELIA -2006- ASO DETA
  4. COJOREAN ALISIA- 2006- CSS LUGOJ
  5. BÎTEA DARIA -2005- CSS -LPS BANATUL TIMIȘOARA
  6. TOMAN MELISA -2005- CSS -LPS BANATUL TIMIȘOARA
  7. KISS OLIVIA -2005- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  8. BODNARIUC DARIA -2006- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  9. RĂSĂDEAN MARISA -2005- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  10. IOVI FELICIA -2006- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  11. GAGA CRISTIAN -2006- LPS BANATUL TIMIȘOARA

CLASAMENT ECHIPE

  1. LPS BANATUL TIMIȘOARA – 26 puncte

Loc 5. BÎTEA DARIA -2005- CSS -LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 6. TOMAN MELISA -2005- CSS -LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 7. KISS OLIVIA -2005- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 8. BODNARIUC DARIA -2006- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 9. RĂSĂDEAN MARISA -2005- LPS BANATUL TIMIȘOARA

Loc 10. IOVI FELICIA -2006- LPS BANATUL TIMIȘOARA

COPII CATEGORIA a I-a (2005-2006)  -1.600m

  1. ȘTEFAN LUCIAN- 2006-CSS CARANSEBEȘ
  2. ACHIM ANDREI -2006- CSS CARANSEBEȘ
  3. VELIC BENIAMIN -2006- CSS LUGOJ
  4. TUCALIUC TEODOR – 2005- CSS CARANSEBEȘ
  5. URBAN RĂZVAN -2006- CSS CARANSEBEȘ
  6. ARDELEAN PAUL-2005- ASO DETA
  7. STOICA FLORIN-2006- A.S.O. DETA
  8. GEORNOIU ROBERT-2006-CSS LUGOJ
  9. CHETE RAUL-2006- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  10. SILACHI ANDREI -2006- ASO DETA
  11. LUPULESCU ANDREI – 2005- CSS LUGOJ

CLASAMENT ECHIPE

  1. CSS CARANSEBEȘ – 12 puncte

Loc 1. ȘTEFAN LUCIAN- 2006-CSS CARANSEBEȘ

Loc 2. ACHIM ANDREI -2006- CSS CARANSEBEȘ

Loc 4. TUCALIUC TEODOR – 2005- CSS CARANSEBEȘ

Loc 5. URBAN RĂZVAN -2006- CSS CARANSEBEȘ

JUNIOARE CATEGORIA a III-a (2003-2004) – 1.600m

  1. GHEAȚĂ ANDRADA – 2004- CSS HUNEDOARA
  2. BRECICA HANNI – 2004- CSS CARANSEBEȘ
  3. IOVANOVICI IOANA – 2004- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  4. URBAN RALUCA – 2004- CSS CARANSEBEȘ
  5. GHEORGHIU SARA – 2003- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  6. NIȚU KARINA – 2004- CSS CARANSEBEȘ
  7. MARCU DENISA – 2004- LPS BANATUL TIMIȘOARA

JUNIORI CATEGORIA a III-a (2003-2004) – 2.500m

  1. SALOMIA ANDREI-2003- CSS HUNEDOARA
  2. POP ADELIN – 2004- CSS HUNEDOARA
  3. TOADER BOGDAN – 2003- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  4. DRAGOMIR IONUȚ – 2004- CSS CARANSEBEȘ
  5. TĂMAȘ CRISTIAN – 2004- LPS BANATUL TIMIȘOARA

JUNIOARE CATEGORIA a II-a (2001-2002) – 2.000m

  1. IRIMIA ANDREEA – 2002- CSS CARANSEBEȘ
  2. PRICOP MIRUNA – 2002- CSS LUGOJ
  3. ZARO DENISA – 2001- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  4. POLK JESSICA – 2001- COLEGIUL CORIOLAN BREDICEANU LUGOJ

JUNIORI CATEGORIA a II- a (2001-2002) – 4.000m

  1. ARDELEAN COSMIN – 2002- LPS BANATUL TIMIȘOARA

JUNIOARE CATEGORIA a I-a (2001-2002) – 2.500m

  1. CIUCHE SORINA – 2000- CSS CARANSEBEȘ
  2. HOJDA ANDREEA – 2001- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  3. ZARO ANITA – 1999- LPS BANATUL TIMIȘOARA
  4. CIONADI ȘTEFANIA – 2000- CSS HUNEDOARA

JUNIORI CATEGORIA a I- a (1999-2000) – 4.800m

  1. KISS OSCAR – 2002- LPS BANATUL TIMIȘOARA

SENIOARE 1998 și mai în vârstă  – 4.800 metri

  1. TĂMĂȘILĂ YASMINA – 2002- CSU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  2. TĂMĂȘILĂ KARINA – 2000- CSU POLITEHNICA TIMIȘOARA

SENIORI 1998 și mai în vârstă  -7.200 metri

  1. MIREA ANDREI -1998-CSU POLITEHNICA TIMIȘOARA
  2. CUTUREAN ANTONIO – 2001- LPS BANATUL TIMIȘOARA.

*

Dar iată și rezultatele înregistrate de sportivii de la CSȘ Lugoj la ”Memorialul Iosif Korka” din  Caransebeș…

Copile categoria a III-a ( 2009 și mai tinere)

  • Dragoș Natalia ( 2009) elevă la Școala Gimnazială Anișoara Odeanu Lugoj – locul I la 50m (7.82) și locul I la 500m 1:36.76(record personal și record CSS Lugoj);
  • Livadariu Eliza( 2009) elevă la Școala Gimnazială Anișoara Odeanu Lugoj -locul III la 500m 1:51.07 (record personal);

Copii categoria a III-a (născuți 2009 și mai tineri)

  • Anghel Maximilian(2011) elev la Școala Gimnazială Harul Lugoj – locul I la 500m 1:51.07(record personal);

Copile categoria a II-a (născute 2007- 2008)

  • Costa Timeea (2007) elevă la Școala Gimnazială Nr. 4 Lugoj – locul I la 600m 1:51.33 (record personal și record CSS Lugoj) și locul III la 60m -9.37;
  • Bozdog Sarah (2007) elevă la Școala Gimnazială Nr. 4 Lugoj – locul I la 60m 9.07;
  • Cazacu Dana (2007) elevă la Școala Gimnazială Eftimie Murgu Lugoj – locul I la 60m 9.33;

Copii categoria a II-a (născuți 2007-2008)

  • Oprescu Alin (2007) elev la Școala Gimnazială Eftimie Murgu Lugoj – locul I la 600m 1:47.96( record personal și record CSS Lugoj) și locul II la 60m 8.87;

Copile categoraia a I-a ( născute 2005-2006)

  • Untariu Roxana (2005) elevă la Școala Gimnazială Nr. 4 Lugoj – locul II la 60m 8.84, locul II la săritura în lungime 4,26m și locul II la 1000m 3:18.44 (record personal și record CSS Lugoj);

Iar în apropierea podiumului de premiere au fost și sportivii lugojeni Dumitru Maya, Cojorean Alisia, Netedu Vanesa, Ionași Daiana, Ionași Cristina, Groza Ioana, Netedu Anca, Groza Raisa, Velic Beniamin și Geornoiu Robert. De notat și că Primăria municipiului Caransebeș, prin persoana profesorului Felix Borcean, prezent la competiție pe toată durata concursului, a oferit din partea instituției o sumă importantă ca premii pentru atleți.

 

 

 

 

Acest articol a fost publicat în Atletism, Sport juvenil și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


+ 1 = sase

 


Ultimele articole din categoria Atletism: