Toamna aceasta a adus în weekenduri succesive tradiționale reuniuni atletice bănățene, una în organizarea Clubului Sportiv Școlar Lugoj, în județul Timiș, Crosul Dealul Viilor bifând cea de-a 46-a ediție, iar alta la Caransebeș, în județul Caraș-Severin, ”Memorialul Iosif Korka”.
Peste 200 de copii din județele Caraș-Severin, Hunedoara și Timiș s-au aliniat la startul competiției pe stadionul din parcul Teiuș din Caransebeș, cu ocazia concursului ”Memorial Iosif Korka” la atletism și atleții de la Clubul Sportiv Școlar Lugoj primind autografe de la campioana olimpică Paula Ivan, care stabilea un record olimpic în proba de 1.500 de metri la Jocurile Olimpice de vară de la Seul, la ediția din anul 1988. Rezultatele ”pepinierei” lugojene în județul vecin, ceva mai jos, dar mai întâi trecerea în revistă a clasărilor înregistrate cu o săptămână înainte, ”acasă”…
Rezultatele celei de-a 46-a ediții a ”Crosului Dealul Viilor”, la Lugoj
COPILE CATEGORIA a IV-a (categoria de vârstă 2011 și mai tinere) – 350 metri
- BĂDESCU ANA -2011- COLEGIUL N. LENAU TIMIȘOARA
- TAYTI SOFIA 2011 – COLEGIUL BĂNĂȚEAN TIMIȘOARA
- DUMITRU MAYA 2012- CSS LUGOJ /ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.2 LUGOJ
- STEICI RIBANA -2012- CSS LUGOJ /ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 LUGOJ
- ROTARU KARA -2011- COLEGIUL N. LENAU TIMIȘOARA
- MICULESU MILENA – 2011- CSS LUGOJ /ȘCOALA GIMNAZIALĂ EFTIMIE MURGU LUGOJ
- POPA MELISA -2011-ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8 TIMIȘOARA
- DRAGOMIR SOFIA – 2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8 TIMIȘOARA
- NETEDU MARIA -2013- CSS LUGOJ
COPII CATEGORIA a IV-a (2011 și mai tineri) – 350m
- ANGHEL MAXIMILIAN -2011- CSS LUGOJ /ȘCOALA GIMNAZIALĂ EFTIMIE MURGU LUGOJ
- NICOLICI GABRIEL -2012- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- KRAUSZ IOAN -2013- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- MAȘNIȚĂ FEDOR -2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
- DRAGOȘ DOMINIC -2012- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- CORJUC ARON -2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
- NETEDU DENIS -2012- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
- ZIMBRESCU PATRIC -2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
- POPESCU DAVID -2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
- DOLIN DENIS -2011-CSS CARANSEBEȘ
- MARCU ANDREI-2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
- VIAȘI RAREȘ -2011- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
COPILE CATEGORIA a III-a (2009-2010) – 600m
- DRAGOȘ NATALIA-2009- CSS LUGOJ
- IONAS DAIANA – 2010- CSS LUGOJ
- LIVADARIU ELIZA – 2009-CSS LUGOJ
- APOPEI IASMINA- 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- MARCU NATALIA – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- NICORICI ANAMARIA – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- NETEDU ANCUȚA – 2010- CSS LUGOJ
- POPESCU ȘTEFANIA – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- MOTÎRLICHE AYANA – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- SUCIU ELENA – 2009- CSS LUGOJ
- GROZA IOANA – 2010- CSS LUGOJ
- NEMETH IOANA – 2010- CSS LUGOJ
- RÎMNEANȚU ADRIANA -2009- CSS LUGOJ
- GHENCIU MARIA – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- ASAM MARA – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- NOVOTA TIMEEA – 2009- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
- ANDREI ȘTEFANIA -2009- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- COȘANȚA ANDREEA – CSS LUGOJ
CLASAMENT ECHIPE
- CSS LUGOJ – 13 puncte
Loc 1 DRAGOȘ NATALIA-2009- CSS LUGOJ
Loc 2 IONAS DAIANA – 2010- CSS LUGOJ
Loc 3 LIVADARIU ELIZA – 2009-CSS LUGOJ
Loc 7 NETEDU ANCUȚA – 2010- CSS LUGOJ
- LPS BANATUL TIMIȘOARA – 23 puncte
Loc 4 APOPEI IASMINA- 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 5 MARCU NATALIA – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 6 NICORICI ANAMARIA – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 8 POPESCU ȘTEFANIA – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 9 MOTÎRLICHE AYANA – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 14 GHENCIU MARIA – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- CSS LUGOJ – 46 puncte
Loc 10 SUCIU ELENA – 2009- CSS LUGOJ
Loc 11 GROZA IOANA – 2010- CSS LUGOJ
Loc 12 NEMETH IOANA – 2010- CSS LUGOJ
Loc 13 RÎMNEANȚU ADRIANA -2009- CSS LUGOJ.
COPII CATEGORIA a III-a (2009-2010) – 800m
- RUSU RAREȘ -2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- ILIE IANIS – 2009-CSS CARANSEBEȘ
- ANOCA DARIUS – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- LUCA ȘERBAN – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- KERCIOB PATRICK -2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- CHETE FABIAN – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- PEȘTEANU MIHNEA-2009-CSS GHIRODA
- VIERU ALEX – 2009- ASE RECAȘ
- SANTICI GIULIU – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- BOBOC MARIUS – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- BREȘTIN COSMIN – 2009- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
- PÎRVU ROBERT – 2010 – LPS BANATUL TIMIȘOARA
- GHINEA EDI – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
CLASAMENT ECHIPE
- LPS BANATUL TIMIȘOARA (A) – 13 puncte
Loc 1 RUSU RAREȘ -2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 3 ANOCA DARIUS – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 4 LUCA ȘERBAN – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 5 KERCIOB PATRICK -2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 6 CHETE FABIAN – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- LPS BANATUL TIMIȘOARA (B) – 38 puncte
Loc 9 SANTICI GIULIU – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 10 BOBOC MARIUS – 2009- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 11 BREȘTIN COSMIN – 2009- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
Loc 12 PÎRVU ROBERT – 2010 – LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 13 GHINEA EDI – 2010- LPS BANATUL TIMIȘOARA
*
SPORTIVI CU DIZABILITĂȚI NEUROPSIHICE – 500m
- REZMUVES VASILE
1. CRĂIŢAR LEONORA
1. GORCY MARIUS
1. MARTIN BIANCA.
ELEVE DIN CLASELE V-VIII LUGOJ ȘI ZONA LUGOJ – 700m
- SEVERA ANNA-2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- MICȘA IULIANA – 2007 – ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- BULGĂRESCU ALESSIA – 2004- COLEGIUL CORIOLAN BREDICEANU LUGOJ
- POP DANIELA-2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- PETRIC ANDREEA – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- AVĂDANEI MARIA – 2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- GOBEȘ ANTONELA – 2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
- GROZA DAMARIS – 2006- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
- BARACEL DENISA -2003- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- IORGONI MARIA-2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- VOICU ALEXANDRA – 2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HARUL LUGOJ
- GROZA RAHELA – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
- SAFTA MĂDĂLINA – 2006- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- MOROȘANU NICOLETA – 2006- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- POLK SARA -2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
- VOICHESCU MARIA – 2008- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ.
ELEVI DIN CLASELE V-VIII LUGOJ ȘI ZONA LUGOJ – 1.000m
- UNIPAR ANDREI-2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
- AVĂDANEI RĂZVAN 2006- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- VELCEA ANDREI-2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- ROȘU FABIAN – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- VIERU DARIUS – 2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- KISS ALEXANDRU – 2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- DAVID IONEL-2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- SĂVULESCU MARIO – 2008- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HARUL LUGOJ
- SULDAC FRANCISCO – 2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- USCRIC ALEX – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- SOCACI VALENTIN – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
- ARALINCU VALENTIN -2006- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
- SOCACI PAUL – 2008- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- SBĂGAN BOGDAN – 2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- MAȘNITA ROBERTO – 2004- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- MURARU ANDREI – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
- POP MATEO – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ DAROVA
- BERZAVA NATINAEL – 2008– ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- SERMAN RAZVAN – 2005- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
- LAICHICI ERMI – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- ANDRUȘ IOAN – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- BUSIUC ALEX – 2007 – ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.4 LUGOJ
- PREALA MARIUS – 2008- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- LUPU ȘTEFAN – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ HITIAȘ
- LUNCĂ EDI – 2006- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- MĂRAN ALEX – 2008- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ
- BANDAREC LUCAS – 2007- ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.3 LUGOJ.
COPILE CATEGORIA a II-a (2007-2008) – 800m
- COSTA TIMEEA -2007-CSS LUGOJ
- PÎRVU GIULIA – 2007- CSS CARANSEBEȘ
- NETEDU VANESA – 2007- CSS LUGOJ
- POPESCU ELENA – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- PETRESCU PATRICIA-2007-CSS LUGOJ
- PÎRVU LEEA -2008- CSS CARANSEBEȘ
- CAZACU DANA – 2007- CSS LUGOJ
- RĂSĂDEAN MAIA – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- AXENTI SORINA – 2007- CSS CARANSEBEȘ
- PEICA VIVIANA – 2007- CSS CARANSEBEȘ
- MARCU MAYA – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- SILAGHI ALEXANDRU – 2007- ASO DETA
- POPENDAR ANDREEA -2008- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- ACHIM ANDREEA – 2008 – LPS BANATUL TIMIȘOARA
- IONAS CRISTINA – 2008- CSS LUGOJ
- SINCA LORENA – 2008- ASO DETA
- GROZA RAISA – 2008- CSS LUGOJ
- BOZDOG SARAH – 2007- CSS LUGOJ
- CREȚU LOREDANA – 2008- CSS LUGOJ
- LAȚA LARISA – 2008- CSS LUGOJ
- LAȚA LOREDANA – 2008- CSS LUGOJ
CLASAMENT ECHIPE
- CSS LUGOJ – 16 puncte
Loc 1. COSTA TIMEEA -2007-CSS LUGOJ
Loc 3. NETEDU VANESA – 2007- CSS LUGOJ
Loc 5. PETRESCU PATRICIA-2007-CSS LUGOJ
Loc 7. CAZACU DANA – 2007- CSS LUGOJ
- CSS CARANSEBEȘ – 27 puncte
Loc 2 PÎRVU GIULIA – 2007- CSS CARANSEBEȘ
Loc 6 PÎRVU LEEA -2008- CSS CARANSEBEȘ
Loc 9 AXENTI SORINA – 2007- CSS CARANSEBEȘ
Loc 10 PEICA VIVIANA – 2007- CSS CARANSEBEȘ
- LPS BANATUL TIMIȘOARA – 36 puncte
Loc 4 POPESCU ELENA – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 8 RĂSĂDEAN MAIA – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 11 MARCU MAYA – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 13 POPENDAR ANDREEA -2008- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 14 ACHIM ANDREEA – 2008 – LPS BANATUL TIMIȘOARA
- CSS LUGOJ – 69 puncte
Loc 15 IONAS CRISTINA – 2008- CSS LUGOJ
Loc 17 GROZA RAISA – 2008- CSS LUGOJ
Loc 18 BOZDOG SARAH – 2007- CSS LUGOJ
Loc 19 CREȚU LOREDANA – 2008- CSS LUGOJ
Loc 20 LAȚA LARISA – 2008- CSS LUGOJ
Loc 21 LAȚA LOREDANA – 2008- CSS LUGOJ.
COPII CATEGORIA a II-a (2007-2008) – 1.300m
- ȘECMAN PIETRU – 2007- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- OPRESCU ALIN – 2007- CSS LUGOJ
- CRAȘOVAN ANDREI – 2008- CSS CARANSEBEȘ
- TUCALIUC DAVID – 2008- CSS CARANSEBEȘ
- ȘECMAN GABRIELE – 2007- CSS CARANSEBEȘ
- OCU IUSTIN – 2008- CSS CARANSEBEȘ
- CUTITOI CRISTIAN – 2007- CSS CARANSEBEȘ
- SOCACI VALENTIN – 2007 – ȘCOALA GIMNAZIALĂ ANIȘOARA ODEANU LUGOJ
- MOSCOVICI DENIS – 2008- CSS CARANSEBEȘ
CLASAMENT ECHIPE
- CSS CARANSEBEȘ – 18 puncte
Loc 3. CRAȘOVAN ANDREI – 2008- CSS CARANSEBEȘ
Loc 4. TUCALIUC DAVID – 2008- CSS CARANSEBEȘ
Loc 5. ȘECMAN GABRIELE – 2007- CSS CARANSEBEȘ
Loc 6. OCU IUSTIN – 2008- CSS CARANSEBEȘ
Loc 7. CUTITOI CRISTIAN – 2007- CSS CARANSEBEȘ
Loc 9. MOSCOVICI DENIS – 2008- CSS CARANSEBEȘ
COPILE CATEGORIA a I-a (2005-2006) – 1.300m
- UNTARIU ROXANA-2005-CSS LUGOJ
- LUDICA DENISA 2005- CSS CARANSEBEȘ
- CĂRĂBAȘ CAMELIA -2006- ASO DETA
- COJOREAN ALISIA- 2006- CSS LUGOJ
- BÎTEA DARIA -2005- CSS -LPS BANATUL TIMIȘOARA
- TOMAN MELISA -2005- CSS -LPS BANATUL TIMIȘOARA
- KISS OLIVIA -2005- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- BODNARIUC DARIA -2006- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- RĂSĂDEAN MARISA -2005- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- IOVI FELICIA -2006- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- GAGA CRISTIAN -2006- LPS BANATUL TIMIȘOARA
CLASAMENT ECHIPE
- LPS BANATUL TIMIȘOARA – 26 puncte
Loc 5. BÎTEA DARIA -2005- CSS -LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 6. TOMAN MELISA -2005- CSS -LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 7. KISS OLIVIA -2005- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 8. BODNARIUC DARIA -2006- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 9. RĂSĂDEAN MARISA -2005- LPS BANATUL TIMIȘOARA
Loc 10. IOVI FELICIA -2006- LPS BANATUL TIMIȘOARA
COPII CATEGORIA a I-a (2005-2006) -1.600m
- ȘTEFAN LUCIAN- 2006-CSS CARANSEBEȘ
- ACHIM ANDREI -2006- CSS CARANSEBEȘ
- VELIC BENIAMIN -2006- CSS LUGOJ
- TUCALIUC TEODOR – 2005- CSS CARANSEBEȘ
- URBAN RĂZVAN -2006- CSS CARANSEBEȘ
- ARDELEAN PAUL-2005- ASO DETA
- STOICA FLORIN-2006- A.S.O. DETA
- GEORNOIU ROBERT-2006-CSS LUGOJ
- CHETE RAUL-2006- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- SILACHI ANDREI -2006- ASO DETA
- LUPULESCU ANDREI – 2005- CSS LUGOJ
CLASAMENT ECHIPE
- CSS CARANSEBEȘ – 12 puncte
Loc 1. ȘTEFAN LUCIAN- 2006-CSS CARANSEBEȘ
Loc 2. ACHIM ANDREI -2006- CSS CARANSEBEȘ
Loc 4. TUCALIUC TEODOR – 2005- CSS CARANSEBEȘ
Loc 5. URBAN RĂZVAN -2006- CSS CARANSEBEȘ
JUNIOARE CATEGORIA a III-a (2003-2004) – 1.600m
- GHEAȚĂ ANDRADA – 2004- CSS HUNEDOARA
- BRECICA HANNI – 2004- CSS CARANSEBEȘ
- IOVANOVICI IOANA – 2004- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- URBAN RALUCA – 2004- CSS CARANSEBEȘ
- GHEORGHIU SARA – 2003- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- NIȚU KARINA – 2004- CSS CARANSEBEȘ
- MARCU DENISA – 2004- LPS BANATUL TIMIȘOARA
JUNIORI CATEGORIA a III-a (2003-2004) – 2.500m
- SALOMIA ANDREI-2003- CSS HUNEDOARA
- POP ADELIN – 2004- CSS HUNEDOARA
- TOADER BOGDAN – 2003- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- DRAGOMIR IONUȚ – 2004- CSS CARANSEBEȘ
- TĂMAȘ CRISTIAN – 2004- LPS BANATUL TIMIȘOARA
JUNIOARE CATEGORIA a II-a (2001-2002) – 2.000m
- IRIMIA ANDREEA – 2002- CSS CARANSEBEȘ
- PRICOP MIRUNA – 2002- CSS LUGOJ
- ZARO DENISA – 2001- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- POLK JESSICA – 2001- COLEGIUL CORIOLAN BREDICEANU LUGOJ
JUNIORI CATEGORIA a II- a (2001-2002) – 4.000m
- ARDELEAN COSMIN – 2002- LPS BANATUL TIMIȘOARA
JUNIOARE CATEGORIA a I-a (2001-2002) – 2.500m
- CIUCHE SORINA – 2000- CSS CARANSEBEȘ
- HOJDA ANDREEA – 2001- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- ZARO ANITA – 1999- LPS BANATUL TIMIȘOARA
- CIONADI ȘTEFANIA – 2000- CSS HUNEDOARA
JUNIORI CATEGORIA a I- a (1999-2000) – 4.800m
- KISS OSCAR – 2002- LPS BANATUL TIMIȘOARA
SENIOARE 1998 și mai în vârstă – 4.800 metri
- TĂMĂȘILĂ YASMINA – 2002- CSU POLITEHNICA TIMIȘOARA
- TĂMĂȘILĂ KARINA – 2000- CSU POLITEHNICA TIMIȘOARA
SENIORI 1998 și mai în vârstă -7.200 metri
- MIREA ANDREI -1998-CSU POLITEHNICA TIMIȘOARA
- CUTUREAN ANTONIO – 2001- LPS BANATUL TIMIȘOARA.
*
Dar iată și rezultatele înregistrate de sportivii de la CSȘ Lugoj la ”Memorialul Iosif Korka” din Caransebeș…
Copile categoria a III-a ( 2009 și mai tinere)
- Dragoș Natalia ( 2009) elevă la Școala Gimnazială Anișoara Odeanu Lugoj – locul I la 50m (7.82) și locul I la 500m 1:36.76(record personal și record CSS Lugoj);
- Livadariu Eliza( 2009) elevă la Școala Gimnazială Anișoara Odeanu Lugoj -locul III la 500m 1:51.07 (record personal);
Copii categoria a III-a (născuți 2009 și mai tineri)
- Anghel Maximilian(2011) elev la Școala Gimnazială Harul Lugoj – locul I la 500m 1:51.07(record personal);
Copile categoria a II-a (născute 2007- 2008)
- Costa Timeea (2007) elevă la Școala Gimnazială Nr. 4 Lugoj – locul I la 600m 1:51.33 (record personal și record CSS Lugoj) și locul III la 60m -9.37;
- Bozdog Sarah (2007) elevă la Școala Gimnazială Nr. 4 Lugoj – locul I la 60m 9.07;
- Cazacu Dana (2007) elevă la Școala Gimnazială Eftimie Murgu Lugoj – locul I la 60m 9.33;
Copii categoria a II-a (născuți 2007-2008)
- Oprescu Alin (2007) elev la Școala Gimnazială Eftimie Murgu Lugoj – locul I la 600m 1:47.96( record personal și record CSS Lugoj) și locul II la 60m 8.87;
Copile categoraia a I-a ( născute 2005-2006)
- Untariu Roxana (2005) elevă la Școala Gimnazială Nr. 4 Lugoj – locul II la 60m 8.84, locul II la săritura în lungime 4,26m și locul II la 1000m 3:18.44 (record personal și record CSS Lugoj);
Iar în apropierea podiumului de premiere au fost și sportivii lugojeni Dumitru Maya, Cojorean Alisia, Netedu Vanesa, Ionași Daiana, Ionași Cristina, Groza Ioana, Netedu Anca, Groza Raisa, Velic Beniamin și Geornoiu Robert. De notat și că Primăria municipiului Caransebeș, prin persoana profesorului Felix Borcean, prezent la competiție pe toată durata concursului, a oferit din partea instituției o sumă importantă ca premii pentru atleți.