Cei mai mulți nominalizați, și toți premiați, la ”Laurii pilotajului auto & karting ACR 2015”, din Timiș

Automobil Clubul Român Timiș și Comisia de Automobilism și Karting Timiș din cadrul Comisiei Naționale de Automobilism și Karting anunță pentru astăzi, vineri 19 februarie 2016 de la ora 13, în municipiul Alba Iulia, mai exact în sala „Ballroom” din incinta Mall Alba – Centrul Comercial din strada Ferdinand 50 A, premierea „Laurii pilotajului auto & karting ACR 2015”, organizată de Automobil Clubul Român și Comisia Națională de Automobilism și Karting.

Conform președintelui Comisiei de Automobilism și Karting – ACR Timiș, Ladislau Giurisici, ”premierea va încununa toate eforturile și meritele sportivilor de top automobiliști și de karting românești. Ca dovadă incontestabilă că Timișul este în mod cert cel mai important fief al sportului auto și de karting național, cel mai numeros lot de sportivi nominalizați, și toți premiați la această festivitate, sunt din județul Timiș, 49 de sportivi dintre care 8 la karting și 41 auto, și 5 echipe. Comisia de Automobilism și Karting din cadrul ACR Timiș este, și în anul 2015, pentru al zecelea an consecutiv cel mai prolific organizator de competiții automobilistice și de karting din România, cu 15 concursuri automobilistice și 11 concursuri de karting, iar Colegiul de Arbitri Timiș, cel mai prolific colegiu de arbitri românesc, cu 20 de concursuri automobilistice și 11 concursuri de karting”.

Iată și lista cu sportivii timișeni nominalizați și premiați în cadrul festivității, la care se vor acorda cele mai înalte distincții din sportul auto și de karting românesc.

Automobilism

Debutanți

  1. Pelici Darco
  2. Preunca Mihai
  3. Kerti David

Juniori

1. Miron Ovidiu

2. Sugar Cristian

3. Malița Ioan

*

Clasament Special Feminin

1. Popa A. – Timiș A.

2. Huțan – J. D. – Ciuta L.

3. Ștefănescu D. – Chircu G.

*

Clasa 1

1. Giurisici M. – Rotaru A.

2. Istoc C. – Ciobra D.

3. Sburlea F. – Mihoc S.

*

Clasa 2

1.Gilles R. – Suciu L.

2.Preunca D. – Ilaș Gh.

3. Suta D. – Szonyi A..

*

Clasa 3

  1. Krepelka A. – Kraus C.
  2. Răbușanu D. – Bujodoso A.
  3. Lăpădușa A. – Voicu V.

+

Echipe

1. Sport Master Year 2012

2. Asociația Sportivă Dumbrăvița

3. Constructim – Schoko Baroque Racing Team

***

Karting

Super Sport Puffo

1. Tărăban Antonio

2. Konig Eduardo

3. Kopis Darius

*

Super Sport Juniori

1. Nagy Victor

2. Nițu Darius

3. Iordache Mario

*

Super Sport

  1. Isac Isabela
  2. Petroiu Leonardo

*

Echipe Karting

1. Asociația Sportivă Dumbrăvița

2. Auto Club Isac Karting

3. Deta Karting Club

*

Raliuri de orientare – Timiș 2015

1.Setyar C.-Pernes O.

*

Drifturi “DrifTim Show” 2015

1. Țîrla Sergiu

2. Marcovici Adrian

3. Cotuț Raul

*

Memorialul Daniela Zaharie 2015

David Kerti

Turai Maria

Herec Karla

Ciclovan A – Doandăș E.

*

Go-kart 2015

Petru Morariu

Ovidiu Bobu

Ioan Vior

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Acest articol a fost publicat în Auto-Moto, Sport de masă și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.

Comentariile nu sunt permise.


Ultimele articole din categoria Auto-Moto: