Cupa Bega la badminton pentru seniori şi amatori: clasaţii pe podium

Amatorii de badminton, şi nu doar sportivii legitimaţi care concurează în întreceri oficiale la nivel naţional, au tot mai multe bune prilejuri de a participa în competiţii la fileu, o altă ocazie ivindu-se în week-end, la o nouă ediţie a întrecerii dotate cu „Cupa Bega”, pentru seniori şi amatori, care s-a desfăşurat în cele 5 clasice probe de simplu respectiv dublu, pentru băieţi şi fete, plus dublu mixt, pe mai multe categorii. Dar iată-i pe primii clasaţi…

… Cu menţiunea că la concursul timişorean rezervat seniorilor a excelat Robert Ciobotaru, triumfător atît la simplu cît şi la dublu, masculin respectiv mixt. Aşadar trei succese!

Între amatori, la categoria „gold”, Anca Ciura şi Paul Cojocaru au obţinut locul 1 în cîte două probe diferite, iar la categoria „silver” au urcat tot de cîte două ori pe prima treaptă a podiumului şi Felicia Mayer respectiv Paul Hărănguş, ultimul, în probele de dublu.

Dacă în trecut „Cupa Bega” era doar apanajul badmintoniştilor consacraţi, iată că graţie eforturilor organizatorilor, în frunte cu Federaţia Română de profil şi CSM Timişoara, a fost dezvoltată şi secţiunea rezervată sportivilor amatori, care capătă consistenţă.

Simplu băieţi: LOCUL I: ROBERT CIOBOTARU

LOCUL II: DANIEL NICOLAE COJOCARU; LOCUL III: MARIUS NICOLAE CORCIUC şi FLORIN EUGEN POSTEUCĂ;

Simplu fete: LOCUL I: ANA MĂDĂLINA BRATU

LOCUL II: CORINA DANIELA POPA; LOCUL III: ANDRA OLARIU şi EMANUELA ADRIANA AVRĂMUŢ;

Dublu băieţi: LOCUL I: ROBERT CIOBOTARU+ DANIEL NICOLAE COJOCARU

LOCUL II: MARIUS NICOLAE CORCIUC+GEORGE CONSTANTINESCU; LOCUL III: DENIS DEHELEANU+IONUT GRĂDINARU; DAN ADRIAN DERELI+COLLINS VALENTINE FILIMON;

Dublu fete: LOCUL I: SABINA BĂLUŢ + ARIANA ROBERTA PRODAN

LOCUL II: EMANUELA ADRIANA AVRĂMUŢ+ CORINA DANIELA POPA; LOCUL III: ANDRA OLARIU+ADINA TÂRNU;

Dublu mixt: LOCUL I: ROBERT CIOBOTARU +ADINA TÂRNU

LOCUL II: MIRCEA ADRIAN VASIU+SABINA BĂLUŢ; LOCUL III: MARIUS NICOLAE CORCIUC+ANDRA OLARIU şi VICENT DUSNOKI+ EMANUELA ADRIANA AVRAMUT

*

CATEGORIA AMATORI GOLD

Simplu băieţi: LOCUL I: VALENTIN MAIER

LOCUL II: PAUL COJOCARU; LOCUL III: MIHAI MACAREI şi CONSTANTIN TEIOŞAN;

Simplu fete: LOCUL I: ANCA CIURA

LOCUL II: TEODORA LASAC; LOCUL III: CRISTINA SOARE;

Dublu băieţi: LOCUL I:  MIRCEA BIRĂU+PAUL COJOCARU

LOCUL II: MIHAI MACAREI+VALENTIN MAIER; LOCUL III: ALIN COŞA+ CONSTANTIN TEIOŞAN

Dublu fete: LOCUL I: ANCA CIURA+MARIA TANASIE

LOCUL II: LELIA IONECU+ROXANA NOVAC; LOCUL III: GABRIELA MACAREI+MEDEEA MACAREI şi TEODORA LASAC+CRISTINA SOARE

Dublu mixt: LOCUL I: PAUL COJOCARU+MELINDA CSIKI

LOCUL II: MIHAI MACAREI+GABRIELA MACAREI; LOCUL III:            VALENTIN MAIER+MEDEEA MACAREI şi CONSTANTIN TEIOSAN +CRISTINA SOARE

*

CATEGORIA AMATORI SILVER

Simplu băieţi: LOCUL I: PAUL ZAMFIRA

LOCUL II: ALEXANDRU ZAMFIRA; LOCUL III: PAUL HĂRĂNGUŞ

Simplu fete: LOCUL I: FELICIA MAYER

LOCUL II: LUMINIŢA IVAN; LOCUL III: ANDREEA GOGU şi ALEXANDRA HĂRĂNGUŞ

Dublu băieţi: LOCUL I: DARKO GIURA+PAUL HĂRĂNGUŞ

LOCUL II: ALEX HUŢU+HORIA CRISTIAN

Dublu fete: LOCUL I: LUMINIŢA IVAN+FELICIA MAYER

LOCUL II: ANDREEA GOGU+VALENTINA PAVĂL

Dublu mixt: LOCUL I: PAUL HĂRĂNGUŞ+ALEXANDRA HĂRĂNGUŞ

LOCUL II: DARKO GIURA+ANDREEA GOGU; LOCUL III: MIHAI LUDUŞAN+CRISTIANA CUNICEL.

Acest articol a fost publicat în Badminton, Sport de masă și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


patru − 4 =

 


Ultimele articole din categoria Badminton: