GALERIE FOTO. Medaliaţii „Cupei Bega U13”, la Timişoara, în primul concurs pe 2015

Au mai rămas trei săptămâni şi jumătate până la Internaţionalele de Badminton ale României din sala “Constantin Jude” din Timişoara dar până atunci să notăm câteva detalii de la prima întrecere a sezonului competiţional 2015, ce a avut loc în weekend, tot pe malurile Begăi. În fotografie, cei 3 medaliaţi timişoreni împreună cu antrenorii Corina Dan şi Ştefan Nyari.

CSM Timisoara, clubul gazdă, a obţinut câteva clasări pe podium, şi anume la simplu fete, locul 3 prin Alexandra Soare, la dublu băieţi, locul 3 prin Bogdan Mihai şi Vlad Dehelean, respectiv la dublu mixt, tot locul 3: Alexandra Soare & Călin Turcu (CSŞ 6 Bucureşti). Au fost prezenţi sportivi juniori din 4 cluburi din ţară, şi anume CSŞ 6 Bucureşti, CS Aztek Bucureşti, CSŞ Oneşti şi CSM Timişoara, locul de desfăşurare fiind sala de sport a Colegiul Tehnic “Ferdinand I”, din estul oraşului.

Competiţia a fost rezervată juniorilor categoriei sub 13 ani, adică de 8, 9, 10, 11 şi 12 ani, care au concurat la 5 probe: simplu fete, simplu băieţi, dublu băieţi, dublu fete şi dublu mixt, sistemul de joc fiind cel pe grupe, din care se califică primii doi, cei mai bine clasaţi, şi continuă în sistem eliminatoriu.

Iată juniorii clasaţi pe podium:

(dublu mixt)

1        Robert Mihnea Crăciun și Gabriela Cucoş / CSS 6 Bucureşti

2       Petre Andrei Comăneanu+Denisa Stemate / CSS 6 Bucuresti

3       Bogdan Badea+Carina Bălașa / CSS Onești

4       Călin Tudor Turcu+Alexandra Soare / CSS 6 Bucuresti/CSM Timisoara

(dublu fete)

1       Carina Bălaşa și Anamaria Şerban / CSS Oneşti/ACS Aztek Bucureşti

2       Gabriela Cucoș+Denisa Stemate / CSS 6 Bucuresti

3       Giulia Ivănuș+Alexandra Soare / CSS 6 București/CSM Timișoara

4       Arabela Laveneziana+Bianca Mihalea / CSS Onești

(dublu băieţi)

1       Bogdan Badea și Petre Andrei Comăneanu / CSS Oneşti/CSS 6 Bucureşti

2       Robert Mihnea Crăciun+Călin Tudor Turcu / CSS 6 București

3       Vlad Dehelean+Bogdan Mihai / CSM Timișoara

(simplu fete)

1       Denisa Stemate / CSS 6 Bucureşti

2       Carina Bălașa / CSS Onești

3       Gabriela Cucoș / CSS 6 Bucuresti

3       Alexandra Soare / CSM Timișoara

(simplu băieţi)

1       Petre Andrei Comăneanu / CSS 6 Bucureşti

2       Robert Mihnea Crăciun / CSS 6 Bucuresti

3       Bogdan Badea / CSS Onesti

3       Călin Tudor Turcu / CSS 6 Bucuresti

Câştigătorii locurilor 1, 2 şi 3 au fost recompensaţi cu diplome, medalii şi cupe oferite de DJS Timiş, organizatori fiind Federaţia Română de Badminton, Direcţia de Sport Timiş, Clubul Sportiv Municipal Timişoara.

 

 

 

Acest articol a fost publicat în Badminton, Sport juvenil și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


sase − 5 =

 


Ultimele articole din categoria Badminton: