Gimnazială 7 Timișoara câștigă pentru Timiș etapa regională

Școala Gimnazială numărul 7 Timişoara a câștigat astăzi faza regională a Gimnaziadei școlare la badminton pe echipe, reunind reprezentante din județele limitrofe Timișului, și anume Arad, Caraș-Severin și Hunedoara.

Câștigătoare a etapei regionale la badminton juvenil rezervat unităților de învățământ prin exponente la nivelul ciclului secundar, echipa Școlii Gimnaziale Nr. 7 Timișoara, este îndrumată de profesorul Leonid Smolschi.

Echipa școlii timișorene a fost urmată în clasamentul fazei vestice de Școala Gimnazială Nr. 1 Bocșa, reprezentantă la Gimnaziadă a badmintonului juvenil din județul Caraș-Severin, iar pe locul 3 de formația Școlii Gimnaziale Șimand din județul Arad, poziția a patra fiind ocupată de Școala Gimnazială „Andrei Șaguna”, la fileu pentru elevii de gimnaziu din județul Hunedoara.

Iată și fotografii dinaintea concursului de la Timișoara din 13-14 aprilie dar și după întrecere…

Acest articol a fost publicat în Badminton, Sport juvenil și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.