Ediţia I a „Cupei Mărţişorului” la sărituri peste obstacole, la Centrul de Echitaţie Herneacova

O frumoasă iniţiativă, desfăşurată într-o ambianţă plăcută, pe mai multe categorii de vârstă şi nivele de concurs. Echitaţie în judeţul Timiş, în primul week-end din martie…

Pe data de 1 martie 2014, la Centrul de Echitație Herneacova a debutat prima ediție a „Cupei Mărțișorului” la sărituri peste obstacole, organizat de Centrul de Echitație Herneacova și CS Universitatea Timișoara.

În prima zi, câștigători au fost:

Proba 1- NIVEL F (90cm) – Debutanți:

Locul I                        – Nicolae Dascaliuc cu calul Ursula – CS Universitatea Timișoara

Locul II                       – Irina Prata cu calul Udine – CS Universitatea Timișoara

Locul II           I           – Andreea Lupu cu calul Mary – clubul AS Agronomia

Locul IV          – Irina Prata cu calul Panina – CS Universitatea Timișoara

Proba 2 – NIVEL E (100 cm)

Locul I                        – Laura Mirza-Rizac cu calul F-Rock –  AS Agronomia

Locul II                       – Mihai Vajnar cu calul Caro – clubul CS. Slatioara

Locul III         – Lucian Galeanu cu calul Navaro – clubul CS. Morisena Cenad

Proba 2 – Copii

Locul I                        – Adelina Rusu cu calul Master One – Romsilva Timișoara

Locul II                       – Bianca Caraiman cu calul Bacardi– CS Universitatea Timișoara

Locul III         – Bianca Caraiman cu calul Sara– CS Universitatea Timișoara

Locul IV          – Sandra Takacs cu calul San Remo – Romsilva Timișoara

Proba 3 – NIVEL D (110 cm)

Locul I                        – Monica Zagnar cu calul Avalanșa – Romsilva Timișoara

Locul II                       – Laura Mirza-Rizac cu calul F-Rock – AS Agronomia

Locul III         – Bianca Caraiman cu calul Bacardi – CS Universitatea Timișoara

Locul IV          – Adelina Rusu cu calul Tzunami – Romsilva Timișoara

Locul V           – Laurențiu Covaci cu calul Skyline – CS Laurențiu Covaci

Proba 3 – NIVEL D (120 cm)

Locul I            – Nicolae Dascaliuc cu calul Sara – CS Universitatea Timișoara

Locul II           – Adelina Rusu cu calul Tzunami – Romsilva Timișoara

Locul III         – Laurențiu Covaci cu calul Skyline – CS Laurențiu Covaci

Locul IV          – Zagan Monica cu calul Avalanșa – Romsilva Timișoara

*

Programul de mâine, 2 martie 2014:

Ora 10:30

Proba Debutanti (90 cm) – cu baraj la cronometru

Ora 11:30

Proba Nivel E (100 cm) – cu baraj la cronometru

Ora 12:45

Proba Nivel D(110 cm) – 1 punct, 2 puncte

Ora 14:00

Proba Nivel C(120 cm) – cu baraj la cronometru

Acest articol a fost publicat în Echitaţie și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


sase − = 5

 


Ultimele articole din categoria Echitaţie: