20 de goluri și 3 succese în deplasare în cele 6 jocuri de la ora 11 ale Diviziei D Timiș

Meciul cheie al rundei a 32-a a Diviziei D Timiș s-a disputat pe CFR, unde ASU Politehnica a dispus cu 3-0 (2-0) de gazda ACS Voința Mașloc prin reușitele lui Ghinescu, din minutele 25 și 83, respectiv Drăghici, în prelungirile primei părți, dar tot de la ora 11 s-au mai disputat și alte 5 jocuri.

Iată-le…

Progresul Gătaia – AFC Băban Marcel Jimbolia 0-0. Denis Băban a ratat un penalty în minutul 15.

FC Auto – CFR Timișoara 1-3 (0-3): Gaidoș, Nastor și Matiș au semnat golurile învingătorilor. Marcov a redus din handicap în minutul 59. Berar a ratat o lovitură de la 11 metri, pentru Auto, în minutul 20, iar Boldea, tot pentru gazde, în minutul 70.

Timișul Șag

Timișul Șag

Ripensia – CS Timișul Șag 0-2 (0-2): Foldi 24, Blănaru 45. A doua înfrângere acasă în retur pentru finalista fazei județene a Cupei României. Este și al doilea succes pentru cei de la CS Timișul (foto) într-o serie recentă de 8 apariții în care au înregistrat și 6 eșecuri.

CS Ghiroda – Progresul Racovița 3-0: Claudiu Bîrsanu 40, Alexandru Baranyi 65 – penalty, Stanciu 73.

AS Peciu Nou – Pobeda Dudeștii Vechi 5-3 (3-1). Adrian Hoța – 2, Cornel Bud, Alexandru Mureșan, Adrian Dumea – Ion Kalapiș, Carmin Lungu – 2. De la 3-0, oaspeții au revenit la 3-3. Scor la care Ciumacenco, de la gazde, a ratat în minutul 77 un penalty.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.