25 de goluri în 3 jocuri la matineu

Alte trei meciuri din cadrul etapei a 31-a în Divizia D Timiș s-au disputat astăzi de la ora 11, încheindu-se cu o victorie acasă, a echipei a doua a Lugojului, și două la scor în deplasare, repurtate de campioana ACS Dumbrăvița și cei din Periam.

CSM Lugoj II – Unirea Tomnatic 3-1 (1-1)

Lugojenii s-au impus pentru a doua oară la rând acasă prin a înscrie tot 3 goluri.

Au marcat Bogdan Sărăcin în minutele 31 și 45, din lovitură de la 11 metri, și Beniamin Dobra (min. 53), respectiv Raul Doda (min. 20).

Arbitrul Cătălin Botaş a eliminat câte un jucător de la fiecare echipă, primul văzând cartonaşul roşu Bogdan Piloiu din tabăra oaspeţilor, în minutul 45, pentru că a respins cu mâna mingea care se îndrepta spre gol, iar cu 10 minute înainte de final și Claudiu Roşie, pentru un fault tare asupra unui adversar. Iar cu ”dubla” de astăzi Bogdan Sărăcin a trecut în fruntea ierarhiei golgeterilor, cu 26 de goluri.

Voinţa Biled – Avântul Periam 2-6 (1-4)

Cele şase goluri pentru trupa lui Marius Stanache au fost marcate de Cornel Mihalache în minutul 3, Dănuţ Totorean un hat-trick în minutele 10, 35 și 55, Marius Văcaru (min. 25) şi Adrian Meltiş (min. 85). Avântul a scos balonul din propria poartă pe când era deja în avantaj cu 0-3, în minutul 28, iar apoi și la 1-5, în minutul 70.

ACS Murani – ACS Dumbrăviţa 3-10 (2-6)

Dan Silaghi a înscris 3 goluri pentru proaspăta campioană în alb-verde, care și-a trecut 6 jucători pe lista marcatorilor, mai punctând Dacian Bîrză și Raul Briciu de câte două ori, Eduard Soare, Florin Nanu din lovitură de la 11 metri şi Bogdan Centea. Pentru gazde au marcat Stelian Argatu, Alexandru Prelipceanu şi Ionel Lihoni.

Revenim în timp util și cu detalii pe marginea meciurilor jucate de la ora 18, AS FC Bazoşu Vechi – Progresul Ciacova şi Voința Maşloc – CSO Făget, iar ulterior din ligile a V-a și a VI-a. Rezultatele și clasamentul la zi, pe coloana datelor tehnice.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.