A 5-a testare în ”Daciada Livid-1984 pe Repede Înainte”: rezultate

În această seară de duminică 6 iunie, de la ora 18, s-a efectuat o nouă testare în ”Daciada Livid-1984 pe Repede Înainte”, cacealma prin care AJF Timiș caută fără succes să înlocuiască absența Campionatului Județean Timiș al ligii a V-a de ”Promoție” din programul sezonului 2020-2021. Rezultatele…

Galaxy – Bulgaruş 1-0 (1-0). Unicul gol a fost marcat de Raul Cochinţu în minutul 29, din lovitură de la 11 metri, acordată de arbitrul Cosmin Ripan pentru un fault comis de portar asupra lui Mitre.

Niţchidorf – Iecea Mare 4-1 (2-1)

Berini – Viitorul Bencecu de Sus 2-2.

Checea – Jamu Mare 3-1 (1-1). Oaspeţii au deschis scorul în minutul 3 prin Alexandru Petrişor, ca apoi gazdele să înscrie de trei ori şi să câştige prin golurile marcate de Victor Bulgaru (min. 22) și Moisă Găman (min. 51 şi 68).

AS Olimpia Lenauheim… 4 0 0 4 (5-27) 0.

A șasea testare, duminică 13 iunie: Bencec – Niţchidorf, Bulgăruş – Berini, Iecea Mare – Checea, Jamu Mare – Lenauheim. Echipa Galaxy Timişoara va sta.

Amicale… Amicale…

CS Voinţa Biled – Tricoul 1 iunie Timişoara 1-2 (1-2)

Au marcat: Adrian Blajovan (min. 13), respectiv pentru învingători Lucian Gheorghevici (min. 31) şi Valentin Calomfirescu (min. 42).

Au jucat:

Biled: Horț -Tufă, Ursu, Andraș, Raul Lupou, Merca, Borșan, Claudiu Lupou, Macovei, Blajovan, Micu.

Au mai intrat Lorencz, Marco, Musta, Agache, Romeo, Belințan, Gherțan.

Tricoul: Jurcuţ (min. 46, Crişan) – Hodineanţi, Ovidiu Preda, Waleed, Mateică, Bogdan Preda, Calomfirescu, Gheorghevici, Coşman, Hărpăilă şi Iulian.

Întreaga echipă, în frunte cu Gheorghe Potra şi Ioan Neamţu, a dedicat victoria veteranului Mihai Mateică, la serbarea zilei de naştere, împlinind frumoasa vârstă de 47 de primăveri.

Foresta Mănăştiur – AS Bacova 2-12 (2-5).

Golurile oaspeţilor au fost marcate de 7 jucători: Gabriel Popa – 3 goluri, Marius Periat 2, Petrică Florea 2, Raul Prundeanu 2, Denis Drăghia 1, Abel Şultz 1 gol şi Valentin Ani. Următorul meci pentru AS Bacova a fost programat tot în deplasare, la AS Timişul Urseni, duminica viitoare.

AS Dumbrava – AS Olimpia Darova 3-5 (3-1). Elevii lui Dan Ursea au reuşit să întoarcă rezultatul după pauză şi să câştige la două goluri diferenţă. Pentru vizitatori au marcat Sergiu Baba – 3 goluri, Cornel Pîntea şi Gabriel Roşu.

AS Recaş – Gloria Moşniţa Nouă 8-0 (4-0). Primul joc amical pentru elevii lui Sorin Micşa s-a încheiat la la un scor care ne scuteşte de alte comentarii. Cele opt goluri au fost marcate de: Alexandru Voicu (min. 5), Flavius Lazea (min. 7), Daniel Chişiţă (min. 14), Marius Tutunaru (min. 33 și 73), Deian Cocoţan (min. 47), Mihai Velescu (min. 80) şi Raul Hantea (min. 90). Următorul meci a fost programat duminica viitoare, tot acasă, cu Tricoul 1 Iunie Timişoara.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Promoţie și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.