A: LPS Banatul – Metalul Reșița 3-1

LPS Banatul Timișoara a câștigat la prima apariție în returul Seriei 5 a Campionatului Național FRF de juniori A, trecând astăzi de la ora 12 pe teren propriu de cărășenii de la CS Metalul Reșița SA cu 3-1 (1-1), după ce Dan deschidea scorul deja în minutul 4.

Vizitatorii au egalat în minutul 30 însă Milcu a preluat din nou conducerea pentru garnitura de 1999 a timișorenilor, de fapt juniori B, spre mijlocul reprizei secunde. Ulterior, cu un șut superb, Patrik Peter, ”mezinul” din generația 2000 intrat în minutul 50, a stabilit scorul final în minutul 80.

Fără Bonda și Cluci – accidentați, Florin Filip s-a bazat astăzi pe Puiu – Bura-Coț, Maxim, Greu, Brad – Dan, Milcu, Gaidoș, Berivoescu – Mărgan și Stângă, ”decan de vârstă” a gazdelor, din generația 1998, un junior A.

LPS Banatul i-a mai avut apoi în teren și pe Vicar, Peter respectiv Laslo, rezerve fiind Morar, Duma Și Stanislav.

Timișorenii, care pierdeau cu 1-2 precedentul lor meci acasă, cu CS FC Caransebeș, se deplasează sâmbăta viitoare la prima clasată în seria vestică, CSȘ Drobeta Turnu Severin.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.