ACF Băban Marcel Jimbolia – Ripensia Primavera 1-3. Voința Biled, 7-0 la Recaș

Echipa a doua a Ripensiei Timișoara a câștigat marți un meci amical jucat pe terenul divizionarei D din Jimbolia.

ACF Băban Marcel Jimbolia – Ripensia Primavera 1-3 (1-1)

Ieri după-amiază, la Jimbolia, s-a disputat meciul amical dintre echipa din localitate, ACF Băban Marcel Jimbolia şi Ripensia Primavera, formația pregătită de Cosmin Stan reuşind să învingă cu 3-1. La gazde, antrenorul Ilie Rotariu a folosit în partea secundă a doua garnitură, numai cu juniori, pentru a-i testa.

Cosmin Stan (prim plan)

După o primă repriză egală, în care Raul Simian a deschis scorul în minutul 20 iar peste alte 5 minute Flavius Oprea a egalat, și în care au evoluat ambii antrenori, în partea secundă timişorenii au reuşit să puncteze de două ori, prin Octavian Firuţ, în minutul 70, şi Bogdan Uţă, în minutul 74.

Au jucat formaţiile:

ACF Băban Marcel Jimbolia: Radu – Ciclovan, Doda, Bătrânu, Ştefănescu, Petrovici, Sicoe, Ilie Rotariu, Oprea, Baban, Ţăranu.

Ripensia Primavera: Rădulescu – Firuţ, Adi Păscălean, Nicolae, Cătălin Stan, Stoi, Cosmin Stan, Legradi (min. 46, Ritter), Kiper (min. 70, Anton Luca), Simian, Uţă (min. 75, Ordog).

*

ACS Recaş – Voinţa Biled 0-7 (o-2)

Un alt meci amical a disputat și liderul Seriei a II-a în Campionatul Județean Timiș, tot în deplasare, la Recaş, cu echipa locală, de această dată trupa lui Cornel Mihălceanu învingând la scor prin reuşitele lui Alin Stroe, cu o ”triplă”, Constantin Drăguşi, cu o ”dublă”, Alexandru Bârsan şi Florin Dobre.

Managerul echipei, Nicu Bogdan, a folosit următorii jucători: Nicu Bogdan Jr. – Drăguşi, Nemiţanu, Sabatino, Bobu, Dobre, Bârsan, Spânu, Stroe, Marc şi Marincu. Au mai jucat Vlaic şi Scrob.

Următorul joc de verificare pentru cei din Biled este duminică de la ora 16, cu liderul din Seria I a Campionatului Judeţean, Avântul Periam.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.