Amical: Atletico Liebling – ACS Poli Timişoara 1-2 (0-2). Alte rezultate, marcatori

Goluri în primele și ultimele zece minute ale unui meci amical jucat în deplasare de divizionarii ”C” alb-violeți cu o săptămână înaintea reluării returului în Seria 8: Atletico Liebling – ACS Poli Timişoara 1-2 (0-0). N-a fost însă unica partidă de verificare disputată zilele trecute în completarea pregătirilor de iarnă: alte câteva rezultate, marcatori…

Ultimul meci amical disputat de fosta prim-divizionară înaintea sezonului de primăvară s-a desfășurat duminică de la ora 11 la Liebling, cu echipa din localitate, Atletico, formația din liga superioară învingând la limită un sparring-partner dornic de a juca fotbal.

Oaspeţii ”violeți” au deschis scorul în minutul 4, în urma unei centrări expediate de Mitre, finalizată cu capul din apropiere de Flavius Toboşaru. Iar numai cinci minute mai târziu au beneficiat de o lovitură de la 11 metri acordată pentru un fault asupra lui Românu, Darius Buzdugan fructificând lovitura de pedeapsă: 0-2.

Desprindere rapidă a timișorenilor din Liga 3, încă din primele 10 minute, gol de onoare al amfitrionilor spre finalul partidei de pregătire, prin Daniel Cadlecz, din lovitură liberă de la 17 metri, cu 6 minute înainte de final… 1-2.

Antrenorul Silviu Bălace a folosit următorii jucători: Toma (min. 70, Filip) – Dincă (min. 46, Chiriac), Cochințu (min. 84, Turdean), Stoia, Popa – Sporin, Daminuță (min. 72, Murariu) – Românu (min. 58, Sevici), Mitre (min. 84, Mihai), Toboșaru (min. 84, Miron) – Buzdugan (min. 72, Hitian).

Tot duminică, de la ora 14, la Recaş s-a disputat jocul de verificare dintre AS Recaş și AS Bacova, încheiat la egalitate, 0-0. Oaspeţii au ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 29, prin Ionel Arsenie, care a şutat slab iar portarul gazdelor a blocat.

Sâmbătă, la Baza 2 – UPT, de la ora 12, s-a jucat meciul amical ACS Fortuna Becicherecu Mic – Avântul Topolovățu Mare, 3-3 (1-3). Au marcat: Ralf Kuhn (min. 5), Adrian Sabău (min. 72) şi Alexandru Gașpar (min. 85), respectiv Daniel Tîrnoceanu (min. 20), Felix Amponsah (min. 25) şi Vaska Dziţac (min. 58). În minutul 32, la scorul de 1-2, Alexandru Gaşpar a ratat o lovitură de la 11 metri.

Alte rezultate: ASU Politehnica U17 – Timişul Şag 1-4, AS Utvin – AS Bacova 1-5 (1-0), într-un joc amical disputat săptămâna trecută.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.