Amicale, amicale: rezultate

Un colaj cu rezultate ale amicalelor disputate în județul Timiş…

Cu o săptămână înainte de startul ligii a IV-a, Divizia D Timiș, echipele au continuat să aducă ultimele retuşuri pregătirilor lor, punctate cu meciuri de verificare. Iată alte câteva rezultate din jocuri amicale care s-au disputat în ultimele zile:

FC Jebel – Sânmihaiu Român 3-5, CS Giroc – Solventul 5-1, Plavii Delia Sâmpetru Mare – AS Unirea Grabaţi 2-2, Unirea Sânnicolau Mare – Avântul Periam 6-4, FC Bazoş – Auto 3-2, ASU Politehnica – Pobeda Dudeştii Vechi 1-0 (unicul gol al timişorenilor a fost marcat de Făgeţan, în minutul 87);

CS Dumbrăviţa – CS Nova Mama Mia Becicherecu Mic 0-1 (a marcat Călin Toma, în minutul 66), Timişul Şag – Solventul 4-2, CS Ghiroda – Progresul Gătaia 1-1, Auto – Lorena Giarmata Vii 1-2, CS Jimbolia – Unirea Sânnicolau Mare 2-7, Banatul Nerău – Teremia Mică 8-1;

Avântul Chizătău – Arsenal Făget 5-2 (cele cinci goluri ale gazdelor au fost marcate de Ripan – 2, Mârza – 2 şi Copaci jr.), CFR Timişoara – Millenium Giarmata 0-4 (cele patru goluri pentru echipa din liga a treia au fost marcate de Marius Călin – 3 şi Andrei Dobra), Ripensia – Ghiroda 4-1, CS Dumbrăviţa – Cocoşul Orţişoara 5-0, FC Auto – CS Maşloc 4-5, Pobeda Dudeştii Vechi – Steaua Roşie Variaş 6-2, Tricoul 1 iunie – Glentoran Carani 2-2.

Iar CS Nova Mama Mia Becicherecu Mic a cedat astăzi în județul Arad, în fața celor din Ineu, cu 1-0, unicul gol survenind din penalty, în minutul 10. Următorul test al nou-promovatei, miercuri de la ora 18, pe stadionul CFR, cu Șoimii Pâncota.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Un răspuns la Amicale, amicale: rezultate

1. Raul spune:

ASU Politehnica a învins aseară pe OFK KIKINDA cu 4-3 după ce a fost condusă cu 3-1 la pauză, sigur va promova dacă va juca tot aşa, baftă Paul.