ASO Deta stopează pe final seria bună a Unirii, remiză cu goluri și la Gătaia

După ce în ”dubla” inaugurală de ieri a penultimei etape în turul Diviziei D Timiș gazdele s-au impus la câte două goluri diferență, partidele de astăzi de la ora 11 din runda a XVI-a în liga a patra au stat sub spectrul semnului ”X”, remizele fiind conturate prin goluri pe final de meci.

ASO Deta – CS Unirea Sânnicolau Mare 1-1 (0-0): Cătălin Baidoc 89 / Dragan Bataneaț 67.

Nou-promovații din Deta semnează al doilea 1-1 consecutiv, după o serie de 4 victorii, Baidoc egalând pe final și stopând astfel șirul celor 4 triumfuri ale Unirii.

Arbitri: Raul Ciev – Nicolae Chiţoiu şi Marius Talpoş. Observatori: Cornel Avram şi Traian Dejeu.

Dacă la Deta gazdele au salvat un punct pe final, tot în sudul județului, la Gătaia, vizitatorii au fost cei care au marcat din nou în ultimele minute, după ce reduceau din handicap tot în partea secundă a reprizei a II-a.

Progresul Gătaia – Voința Biled 2-2 (2-0): Florin Burdău 37, Alex Olar 44 / Dragan Paulevici 72, Gabriel Drăguș 88.

Progresul consemnează a doua remiză succesivă pe teren propriu, Voința evitând în schimb al patrulea eșec consecutiv.

Arbitri: Cosmin Ripan – Claudiu Şerbănoiu şi Claudiu Stanciu. Observatori: Ioan Lazăr şi Tiberiu Olteanu.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.