ASU Politehnica şi Real Dragşina II promovează din Municipiu

S-a tras cortina şi peste Campionatul Municipal iar ultima etapă a adus victoria celor două cîştigătoare ale seriilor, ASU Politehnica şi Real Dragşina II, care au promovat în eşalonul superior. Două jocuri nu s-au disputat în această ultimă rundă întrucît gazdele nu au asigurat asistenţa medicală în termenul prevăzut de regulament, şi anume Electrometal – Rapid Săcălaz respectiv LPS Banatul – ASU Poli, oaspeţii cîştigând la masa verde.

Arsenal Armata s-a dezumflat la final, cedând la scor în fața colegilor de la Frontiera iar Real Dragşina a cîştigat la mare luptă în faţa celor de la Srbianca Giuchici, care au încheiat campionatul pe locul trei.

Dar iată rezultatele înregistrate… Seria I: Electrica – Millenium Giarmata II 2-7, Avicola Buziaş – CSS Bega 3-1, Electrometal – Săcălaz 0-3, Banatul – ASU Poli -3. Restanţe din etapa a 17-a: Săcălaz – FC Timişoara 2002 3-0, CFR II – Electrica 2-0, Avicola – ASU Poli 1-2. Pe primul loc s-a clasat ASU Politehnica Timişoara, cu 46 de puncte, golaveraj 123-28, iar pe locul secund a încheiat FC Politehnica 2002, cu 41 de puncte, golaveraj 68-24.

Seria a II-a: Lorena Giarmata Vii – Şag II 4-1, Informatica – FAN Taxi 9-2, Fortuna Covaci – Timişul Albina 3-2, Frontiera – Arsenal Armata 4-0, Srbianca – Dragşina II 5-7, Termo – Agronomia 2-0. Joc restanță din etapa a 18-a: Informatica – Agronomia 3-1. Locul I a fost ocupat de Real Dragșina II, cu 49 de puncte, golaveraj 82-29, iar pe locul secund a încheiat Arsenal Armata, cu 40 de puncte, golaveraj 60-32.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu, Sport de masă, Timişene și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.