Avântul, categorică la Făget: 0-6

Avântul Periam a mai învins în returul Diviziei D Timiș prin a înscrie multe goluri în deplasare, 2-5 chiar în runda inaugurală a sezonului de primăvară, însă în această după-amiază a semnat propriul record de scor în cele 20 de apariții din acest campionat, 0-6 la Făget, câștigând pentru a doua oară la zero în 2019 în liga a patra județeană.

Avântul Periam

Unicul meci de sâmbătă după-amiază din cadrul celei de-a patra etape a returului Diviziei D Timiș a fost tranșat la un scor aidoma celui din setul la tenis de câmp de Avântul Periam, în deplasarea în estul județului, pe terenul lui CSO Făget, pierzătoare pe linie în sezonul de primăvară.

Gazdele au ochit transversala la scorul de 0-0, în minutul 25, după care Ionuț Ologu a deschis scorul în minutul 30 pentru vizitatori, avântați fără opreliște în ofensiva din repriza a II-a, concretizată de Răzvan Trandu în minutul 52, același Ologu în minutul 65, Beniamin Dobra în minutul 70, Angelo Olteanu în minutul 76 și Cristian Radu în minutul 85: CSO Făget – Avântul Periam 0-6 (0-1).

Iar etapa a XXI-a continuă duminică. Primele rezultate ale rundei, clasamentul și programul viitor, pe coloana dreaptă.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.