Avântul Periam – Arsenal Flacăra Făget 8-1

Cea mai clară victorie izbutită de nou-promovata în Divizia D Timiș de la elevarea din Campionatul Județean: Avântul Periam – Flacăra Arsenal Făget 8-1 (4-0).

Ultimul joc al zilei din etapa cu numărul 24 în liga a patra timișeană s-a disputat la Periam, de la ora 17, şi s-a încheiat cu o victorie categorică pentru trupa lui Marius Stanache, care nu i-a cruţat pe cei de la Făget, întorși acasă cu nu mai puțin de 8 goluri în sac.

Încă din primul minut avea să deschidă Claudiu Cosur seria celor opt goluri pentru echipa sa. I-a urmat veşnicul Florin Vereşteanu, în minutul 22, ca apoi acelaşi Cosur şi Sârbu să  stabilească rezultatul la pauză, ultimul din lovitură de la 11 metri.

La reluare, tot gazdele sunt în ofensivă şi reuşesc alte patru goluri, prin Marius Sârbu, cu o ”dublă” în minutele 57 și 83, Raul Rejep (min. 70) şi din nou Claudiu Cosur, acesta reuşind ultimul gol pentru echipa sa şi totodată un hat-trick, în minutul 80.

Golul de onoare l-a marcat Ionuţ Bîrză în ultimul minut de joc.