Avântul stinge Flacăra la Parța, Pobeda depășește Unirea

Avântul Periam a marcat la mijlocul fiecărei reprize a deplasării la Parța, în uvertura etapei a XXIII-a în Divizia D Timiș, după-amiază în care s-au mai impus și ”bulgarii”, în duelul vestului, tranșat la limită cu CS Unirea.

Neînvinsă în retur, Avântul Periam a menținut procentajul maxim al punctelor adjudecate în deplasare în 2019. După 2-5 și 0-6, și un 0-3…

Flacăra Parța – Avântul Periam 0-3 (0-1): Răzvan Trandu 20, 80, Rareș Blaga 67.

Gheorghe Pain, de la Flacăra, a trimis în minutul 45 în transversală. Nou-promovații din Parța pierd astfel pentru a doua oară la zero acasă în 2019, rămânând fără victorie pe teren propriu în 3 apariții din retur.

În vreme ce Marius Stanache, antrenor al Avântului, așteaptă nerăbdător revanșa în fața liderului Fortuna, după acel 4-0 în tur.

Iar pe arena ”Hristo Stoichkov” din Dudeștii Vechi, victorie pentru gazde…

Pobeda – Unirea Sânnicolau Mare 2-1 (1-0): Fabian Novac 20, Marius Văcaru 70 – Daniel Galea 85.

Duel al vestului în fața unei tribune pline. Trei victorii din 3 apariții acasă în retur pentru ”bulgari”, primă înfrângere în 2019 pentru CS Unirea…

Etapa continuă mâine cu 6 partide. Clasamentul actualizat, pe coloana dreaptă.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.