Bălu, 2-0 ACS Dumbrăvița cu Gloria Cermei: ”Un meci pe care l-am dominat clar dar ne așteaptă un joc infernal la Chișineu Criș”

ACS Dumbrăvița a completat în această după-amiază ”dubla” în campionatul în curs cu CS Gloria Lunca-Teuz, victorie cu 0-1 în tur la Cermei, victorie cu 2-0 (1-0) pe arena ”Ștefan Dobay” în etapa a XXII-a. Alb-verzii s-au specializat în această primăvară în a depăși pe propriul teren fruntașe arădene, trecând astfel în clasament peste învinșii lor…

Sorin Bălu, antrenor principal al gazdelor, a spus: ”Un meci pe care noi l-am dominat clar, și în prima repriză, și în repriza a II-a, iar după 2-0, odată cu intrarea lui Matiș, am schimbat și sistemul de joc. O victorie meritată, pe fondul unui joc bun, pentru care îmi felicit jucătorii!”

Antrenorul alb-verzilor a mai remarcat și în privința deplasării de sâmbătă de la ora 17: ”Ne așteaptă acum un meci infernal la Chișineu Criș, care e o echipă rănită, valoroasă, se antrenează foarte bine, o cunosc, sunt prieten foarte bun cu antrenorii Crișului, și ei ne cunosc bine pe noi, așa încât va fi o partidă tare și frumoasă”.

Despre vizitatorii învinși astăzi: ”Am văzut Gloria sâmbătă, o cunoșteam, îl știu pe Radu, din punctul meu de vedere un antrenor foarte bun, care are o echipă foarte bună, și nu întâmplător a ajuns pe primul loc, dar cred că victoria noastră e fără dubii și pe deplin meritată”.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.