Berar torpilează Voința

Dacă ziua inaugurală a celei de-a 22-a etape din Divizia D Timiș a aparținut gazdelor, ACS Ghiroda și CS Unirea învingând vineri după-amiază cu 7-3 respectiv 5-3, în schimb meciurile de sâmbătă de la ora 11 n-au curs în favoarea amfitrionilor din această a cincea rundă din returul ligii a patra.

Vicecampioană a ediției trecute, Voința Mașloc a suferit al treilea eșec pe teren propriu în campionat, fiind vorba despre gazonul arenei din Fibiș, care a atras astăzi tare puțini spectatori. Dacă pentru gazde a constituit a treia înfrângere în retur, în schimb pentru nou-promovați a reprezentat a patra victorie din stagiunea de primăvară. În plan individual, Laurențiu Berar i-a torpilat pe amfitrioni…

ACS Voința Mașloc – AS Seceani 1-4 (0-2): Ovidiu Glodean 60 penalty / Laurențiu Berar 15, 35, 68, Adrian Roman 86.

Cei din Peciu Nou n-au mai pierdut din prima etapă a returului, dar ar fi putut chiar câștiga prin Cosmin Ilea, dacă nu rata în cel de-al șaselea din 8 minute de prelungire, scăpat fiind singur spre poartă dar șutând alături.

AS Peciu Nou – ACS Dumbrăvița 1-1 (1-1): Adrian Hoța 44 / Marius Toma 25.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.