Boghian aprinde Flacăra cu o „dublă”

Atacantul Boghian a marcat două goluri în prima repriză a meciului cu FC Auto Timişoara, din etapa intermediară a Diviziei D Timiş, desprinzând-o pe lidera Flacăra Făget, care s-a impus cu 4-0 (2-0) graţie şi golurilor reuşite după pauză de Sergiu Popovici şi Alin Crişanov, ultimul din postura de rezervă, mijlocaşi ai unei linii mediane în care Adrian Săvoiu a efectuat două schimbări faţă de succesul repurtat sâmbătă, 1-0 la Şag.

Flacăra Făget s-a impus în alcătuirea Iacob (Rădulescu) – Gălan, Telescu (cpt), Ahriţculesei, Burduhos (Rahovan) – Ilie, Glava, Deac, Popovici (Crişanov) – Raţiu (Scânteie), Boghian.

Nicu Butnăraşu şi Harald Pinzhoffer au început cu Rain – Kosak, Butaru, Matei (cpt), Pop – Popa, Vlădia, Al Helou, Mohamed, Ursachi – Rotaru.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.