Bota apără două penaltyuri ale lui Amarinei și Progresul obține doar a treia victorie

Voința Mașloc a încheiat astăzi doar pentru a treia oară în acest campionat fără a câștiga în Divizia D Timiș, fiind depășită de Progresul Gătaia, aflată la polul opus, abia la a treia victorie.

Bota

Bota

Este doar pentru a doua oară ca Progresul să se impună la Gătaia în actuala stagiune, întrerupând seria de 6 victorii a Voinței.

Progresul Gătaia – Voința Mașloc 2-1 (2-0): Remus Barburescu 10, Robert Stoicoiu 40 / Cosmin Amarinei 75 – penalty. Cosmin Bogdan (VM) – eliminat în minutul 45, iar Ovidiu Glodean, tot de la oaspeți, eliminat în minutul 80. Cosmin Amarinei a ratat două lovituri de la 11 metri, în minutele 30 și 88, ambele apărate de Bota. Rațiu a șutat în bară pentru Voința Mașloc în minutul 90.

Timișul Șag – Voința Biled 1-3 (1-0): Alex Postolache 3 – penalty / Cornel Mihalache 63, 70, Nicușor Bogdan 77 – penalty. Centralul a acordat 5 cartonașe galbene gazdelor și 6 oaspeților. Al patrulea meci succesiv de campionat fără înfrângere pentru Voința.

AS Peciu Nou – Avântul Periam a fost amânat pe ultima sută de metri, pentru duminică la ora 13, la solicitarea oaspeților, încuviințată de gazde, cu înțelegere. Jocul era programat pentru astăzi de la ora 11.

Revenim cu detalii de la ambele întâlniri de sâmbătă de la ora 11 ale etapei a X-a în ”D Timiș”, inclusiv cu GALERIA FOTO a meciului de la Șag.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.