Brazovan: ”Un joc care îmi dă speranțe că vom face mai multe puncte decât în tur”

Arsenal Flacăra Făget, care a stat în prima rundă a returului, a pierdut doar la limită în deplasarea din etapa a XIX-a a Diviziei D Timiș, 3-2 la Timișoara pentru ACS Poli II, vizitatorii înscriind astăzi de două ori după pauză, la scorurile de 2-0 și 3-1.

Adrian Brazovan (în centru)

Încurajat de finalul de joc cu două reușite, antrenorul principal al făgețenilor, Adrian Brazovan, a spus că ”am făcut un joc bun, cu excepția primelor 10 minute, în care am și încasat primul gol, dintr-o greșeală a apărării”. Căpitanul gazdelor, Deian Sorescu, înscria în minutul 6, și se părea că timișorenii s-ar putea desprinde mai clar, însă scorul la pauză a rămas 1-0.

Deși depășită cel mai adesea în deplasările din tur de la 3 goluri diferență în sus, cu excepția ieșirii din etapa a patra, 2-1 pentru Progresul, la Gătaia, și a victoriei la Timișoara cu 2-1 pe terenul lui CFR, Arsenal Flacăra a marcat de două ori în ultima pătrime a partidei de la ora 11: ”Am avut ocazii, dar fotbalul se joacă pe goluri. Acest joc îmi dă însă speranțe că vom face mai multe puncte în retur decât reușeam în tur!”

Cei din Făget vor juca însă tot în deplasare și etapa viitoare, la Pobeda, înainte de a primi vizita Progresului Gătaia.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.