Campionatul Judeţean de Promoţie, liga a VI-a, a programat o nouă rundă. Dar iată rezultatele şi clasamentele din cele trei serii…
Seria I
Rezultate tehnice: Banatul Nerău – Pobeda Dudestii Vechi 0-1, Unirea Tomnatic – Triplex Beba Veche 9-0, Comloșu Mare – Șoimii Pesac 1-3, Sânnicolau Mare II – Checeana Checea 3-0, AS Cenei – AS Teremia Mare 2-1, Spartak Gotlob – Pindul Dudeștii Noi 7-0, AS Comloșu Mic – AS Hoc Lenauhaim 3-0 (forfait).
Steaua Roșie Bulgăruş a stat.
Clasament
|
||||||||
1 |
16 |
12 |
1 |
3 |
55-23 |
37p |
+13 |
|
2 |
TEREMIA MARE |
16 |
11 |
2 |
3 |
59-19 |
35p |
+14 |
3 |
16 |
11 |
1 |
4 |
42-29 |
34p |
+13 |
|
4 |
16 |
9 |
1 |
6 |
46-27 |
28p |
+1 |
|
5 |
16 |
9 |
1 |
6 |
48-26 |
28p |
+4 |
|
6 |
GOTTLOB II |
16 |
9 |
0 |
7 |
39-25 |
27p |
+3 |
7 |
16 |
8 |
1 |
7 |
43-34 |
25p |
+4 |
|
8 |
15 |
8 |
0 |
7 |
49-37 |
24p |
0 |
|
9 |
NERAU II |
16 |
7 |
2 |
7 |
23-31 |
23p |
-4 |
10 |
16 |
6 |
1 |
9 |
33-57 |
19p |
-8 |
|
11 |
16 |
6 |
1 |
9 |
30-59 |
19p |
-5 |
|
12 |
16 |
5 |
1 |
10 |
25-48 |
16p |
-8 |
|
13 |
16 |
4 |
2 |
10 |
35-45 |
14p |
-10 |
|
14 |
16 |
4 |
2 |
10 |
23-55 |
14p |
-10 |
|
15 |
15 |
2 |
0 |
13 |
23-58 |
6p |
-15 |
Etapa viitoare (sâmbătă 30 martie): Triplex Beba Veche – Banatul Nerău 2, Șoimii Pesac – Unirea Tomnatic, Checeana Checea – Comloșu Mare II, Teremia Mare – Unirea Sânnicolau Mare II, Dudeștii Noi – Cenei, Comloșu Mic – Steaua Roșie Bulgăruș.
Pobeda Dudeștii Vechi – Lenauhaim 3-0 (forfait).
Echipa Spartak Gottlob va sta.
Seria II
Rezultate tehnice: Cocoșul Orțișoara – Athletic Timișoara 1-0, AS Mașloc – AS Bencecu de Jos 0-3 (forfait), Chinejana Satchinez – Remetea Ianova 2000 0-3 (forfait), Bazoșu Nou – Steaua Roșie Variaș 0-6, AS Bărăteaz – Cocoșul Hodoni 1-1, AS Seceani – AS Fibiș 1-3, Cornești – Calacea 7-1, Bencecu de Sus – Juventus Pișchia 3-2.
Clasament
|
||||||||
1 |
STEAUA ROSIE VARIAS |
17 |
13 |
3 |
1 |
60-14 |
42p |
+18 |
2 |
17 |
12 |
2 |
3 |
84-18 |
38p |
+11 |
|
3 |
17 |
12 |
2 |
3 |
54-26 |
38p |
+14 |
|
4 |
17 |
12 |
2 |
3 |
50-25 |
38p |
+14 |
|
5 |
AS BARĂTEAZ |
17 |
10 |
4 |
3 |
37-22 |
34 |
+7 |
6 |
16 |
9 |
2 |
5 |
42-21 |
29p |
+5 |
|
7 |
17 |
9 |
0 |
8 |
46-50 |
27p |
+3 |
|
8 |
17 |
7 |
1 |
9 |
31-49 |
22p |
-5 |
|
9 |
17 |
6 |
3 |
8 |
39-58 |
21p |
-3 |
|
10 |
16 |
6 |
1 |
8 |
33-39 |
19p |
-5 |
|
11 |
17 |
6 |
1 |
10 |
33-45 |
19p |
-5 |
|
12 |
17 |
5 |
3 |
9 |
30-39 |
18p |
-9 |
|
13 |
17 |
5 |
2 |
10 |
34-47 |
17p |
-7 |
|
14 |
17 |
5 |
1 |
11 |
31-51 |
16p |
-8 |
|
15 |
17 |
2 |
1 |
14 |
19-54 |
7p |
-20 |
|
16 |
17 |
1 |
0 |
16 |
18-84 |
3p |
-24 |
Etapa viitoare (30 martie): Athletic Timișoara – Juventus Pișchia, Bencecu de Jos – Cocoșul Orțișoara II, Remetea Ianova 2000 – Mașloc 3-0 (forfait), Steaua Roșie Variaș – Satchinez 3-0 (forfait), Cocoșul Hodoni – Bazoșu Nou, Fibiș – Bărăteaz, Calacea – Seceani, Bencecu de Sus – Cornești.
Restanța din prima etapă, Pișchia – Orțișoara II, se va disputa la data de 28 martie, de la ora 16.
Seria a III-a
Rezultate tehnice: Radniki Soka – Flamingo Ofsenița 7-2, Gloria Uivar – FC Deta 3-0, Progresul Ciacova – Dacia Cărpiniș 0-9, Vulturi Giulvăz – Stamora Germană 0-3 (forfait), AS Bya Livezile – AS Petroman 8-0, AS Utvin – AS Răuți 3-0 (forfait), AS Șoimii Pustiniș – AS Bârzava Partoș 2-1, Obilici Sânmartinul Sârbesc – Avântul Jamu Mare 3-3.
Utvin a stat.
Clasament
1 |
AS DACIA CĂRPINIŞ | 16 | 14 | 2 | 0 | 66-11 | 44p | |
2 |
15 |
12 |
2 |
1 |
53-20 |
38p |
+14 |
|
3 |
16 |
10 |
2 |
4 |
50-33 |
32p |
+12 |
|
4 |
16 |
10 |
1 |
5 |
53-27 |
31p |
+4 |
|
5 |
16 |
9 |
1 |
6 |
53-43 |
28p |
+4 |
|
6 |
15 |
8 |
4 |
3 |
37-23 |
28p |
+4 |
|
7 |
16 |
7 |
3 |
6 |
46-34 |
24p |
+3 |
|
8 |
16 |
8 |
0 |
8 |
52-46 |
24p |
0 |
|
9 |
AS FC DETA II |
16 |
7 |
2 |
7 |
46-32 |
23p |
+2 |
10 |
16 |
6 |
1 |
9 |
41-46 |
19p |
-5 |
|
11 |
16 |
5 |
1 |
10 |
33-64 |
16p |
-11 |
|
12 |
16 |
5 |
1 |
10 |
23-48 |
16p |
-11 |
|
13 |
Obilici S. SARBESC |
16 |
5 |
1 |
10 |
35-57 |
16p |
-8 |
14 |
16 |
1 |
2 |
13 |
19-57 |
5p |
-19 |
|
15 |
16 |
0 |
1 |
15 |
11-77 |
1p |
-23 |
Etapa viitoare (30 martie): Ofsenița – Jamu Mare, Deta II – Radniki Soca, Cărpiniș – Uivar, Stamora Germană – Ciacova II, Petroman – Giulvăz 3-0 (forfait), Partoș – Utvin, Sânmartinul Sârbesc – Pustiniș.
Echipa Livezile va sta.
cs ortisoara are un meci si 3 puncte in plus