Liderul Seriei a doua, AS Seceani, a suferit prima înfrângere din actualul campionat, în schimb alți doi lideri, Unirea Jimbolia şi AS Utvin, au obţinut victorii pe teren propriu.

Unirea Jimbolia, lider al Seriei I, a obţinut o nouă victorie, în dauna celor de la Bulgăruş, cu 3-1, prin golurile marcate de Florin Gorgan, Patrik Novak şi Cristian Puică.

Tot în această serie, ocupanta locului secund, Unirea Tomnatic, a învins în deplasare, la Checeana Checea, cu 5-1, prin golurile marcate de Adrian Ciubotaru – două, Radu Rejep, Cosma Oprişan şi Alin Vişan respectiv Adrian Stan. De menţionat faptul că 2 jucători de la gazde au fost eliminaţi de arbitrul Macedolean pentru lovire reciprocă, în minutul 80, și anume Adrian Berindei şi Sebastian Pop.

În Seria a II-a, AS Seceani a suferit prima înfrângere din acest campionat, în deplasare la Fibiş, cu 2-1, dar se menţine în continuare pe prima poziţie datorită avansului mare de puncte. Ocupanta locului secund a obţinut o victorie la două goluri diferenţă pe propriul teren în faţa timişorenilor de la Atletic, prin reușitele lui Cristian Berbece. În repriza secundă, gazdele au suportat handicapul eliminării lui Ioan Schipor de către arbitrul Daniel Balaciu.

Liderul Seriei a III-a a obţinut o victorie cu 4-1 în dauna celor de la Radnicki Soca şi se menţine în frunte cu un avantaj confortabil. Autorii golurilor pentru elevii pregătiţi de Mircea Gogoaşă sunt Petru Ciobanu, cu o ”triplă”, şi antrenorul-jucător Mircea Gogoaşă, respectiv Daniel Bejeră.

Meciul de la Răuţi, cu Petroman, s-a jucat numai 12 minute! Gazdele au reuşit să marcheze 3 goluri şi jocul s-a oprit, întrucât oaspeţii au aliniat doar 7 jucători, iar unul s-a accidentat, probabil din cauza timpului nefavorabil.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Promoţie și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

4 răspunsuri la Campionatul Judeţean de Promoţie Timiş, liga a VI-a, etapa a 23-a: liderul AS Seceani, prim eșec în acest sezon