Campionatul Judeţean Promoţie, liga a VI-a: rezultate, ierarhii

Într-o duminică avînd şi două jocuri de „Judeţ”, liga a V-a, din Seria I, şi anume Ieceana Iecea Mare – Mureșul Igriș 6-0 (Mihai Bota 3, Marius Colțiș, Flavius Colțiș, Alin Butnărașu) şi Glentoran Carani – Plavii Delia Sânpetru Mare 2-1 (Ion Petruș, Petru Călugăru – Dragan Bataneaţ), grosul meciurilor a fost oferit de Campionatul Judeţean Promoţie, liga a şasea. În continuare, scorurile, amănunte şi clasamentele sale…

AS Viitorul Teremia Mare - CS Unirea Sînncolau Mare 3-1 în Campionatul Promoţie Timiş - Seria I, pe 31 martie 2013: şi schimbare de lider!

În cele 18 jocuri disputate în liga a VI-a, în cele trei serii, oaspeţii au obţinut 8 victorii, cu 30 de goluri marcate, din cele 69 înscrise în total. Primul succes a fost pentru cei de la Bazoșu Nou, obținută la Hodoni cu 2-1, iar două rezultate au fost de egalitate, 4-4 – Cenei la Dudeștii Noi, și 2-2 – Jamu Mare la Ofsenița. În Seria I, din nou schimbare de lider, victoria obţinută pe propriul teren de Teremia Mare în dauna celor de la Unirea Sânnicolau Mare II propulsându-i pe prima pozitie. În celelalte două serii, Variaș a primit trei puncte la masa verde prin retragerea echipei Satchinez, în schimb liderul seriei a III-a, Dacia Cărpiniș, a învins greu, cu 3-1 pe cei de la Uivar.

Dar iată rezultatele și clasamentele din cele trei serii:

Seria I

Rezultate tehnice: Triplex Beba Veche – Banatul Nerău II 1-3, Șoimii Pesac – Unirea Tomnatic 2-1, Checeana Checea – Comloșu Mare II 1-1, Teremia Mare – Unirea Sânnicolau Mare II 3-1, Dudeștii Noi – Cenei 4-4, Comloșu Mic – Steaua Roșie Bulgăruș 6-2, Pobeda Dudeștii Vechi – Lenauhaim 3-0 (forfait).

Echipa Spartak Gotlob a stat.

Clasament

   

1

TEREMIA MARE

17

12

2

3

62-20

38p

+14

2

SANNICOLAU MARE II

17

12

1

4

56-26

37p

+13

3

AS POBEDA DUDESTII VECHI

17

12

1

4

45-29

37p

+13

4

AS FC CENEI

17

9

2

6

50-31

29p

+2

5

AS CS UNIREA TOMNATIC

17

9

1

7

49-28

28p

+4

6

AS SOIMII PESAC

17

9

1

7

45-35

28p

+4

7

GOTTLOB II

16

9

0

7

39-25

27p

+3

8

NERAU II

17

8

2

7

26-32

26p

-1

9

BULGARUS

16

8

0

8

51-43

24p

0

10

AS COMLOSU MARE

17

6

2

9

34-58

20p

-7

11

AS TRIPLEX BEBA VECHE

17

6

1

10

31-62

19p

-8

12

AS HOC LENAUHAIM

17

5

1

11

25-48

16p

-8

13

AS PINDUL DUDESTII NOI

17

4

3

10

39-49

15p

-12

14

AS CHECEANA CHECEA

17

4

3

10

24-56

15p

-12

15

AS COMLOSU MIC

16

3

0

13

29-60

9p

-15

Etapa viitoare: Dudești Vechi II – Beba Veche, Banatul Nerău II – Șoimii Pesac, Tomnatic – Checea, Comloșu Mare – Teremia Mare, Sânnicolau Mare – Pindul Dudeștii Noi, Spartak Gotlob – Comloșu Mic, Lenauheim – Bulgăruș 0-3 (forfait).

Echipa Cenei va sta.

Seria II

Atletic Timişoara – Juventus Pişchia 0-2, Bencecu de Jos – Cocoşul Orţişoara II 2-0, Remetea Ianova 2000 – Maşloc 3-0 (forfait), Steaua Roşie Variaş – Satchinez 3-0 (forfait), Cocoşul Hodoni – Speranţa Bazoşu Nou 1-2, Fibiş – Bărăteaz 1-2, Calacea – Seceani 0-1, Bencecu de Sus – Corneşti 2-3.

Clasament

1

AS STEAUA ROSIE VARIAS

18

14

3

1

63-14

45p

+18

2

AS CORNESTI

18

13

2

3

87-20

41p

+14

3

REMETEA IANOVA 2000

18

13

2

3

53-25

41p

+14

4

AS FIBIS

18

12

2

4

55-28

38p

+11

5

AS BARĂTEAZ

18

11

4

3

39-23

37p

+10

6

AS JUVENTUS PISCHIA

17

10

2

5

44-21

32p

+8

7

BENCECUL DE SUS

18

9

0

9

48-53

27p

0

8

CS COCOSUL ORTISOARA

17

7

1

9

33-41

22p

-5

9

CHINEZUL SATCHINEZ

18

7

1

10

31-52

22p

-5

10

AS COCOSUL HODONI

18

6

3

9

40-60

21p

-6

11

AS ATLETIC TIMISOARA

18

6

1

11

33-47

19p

-8

12

BENCECUL DE JOS

18

6

1

11

33-51

19p

-8

13

AS MASLOC

18

5

3

10

30-42

18p

-9

14

AS CALACEA

18

5

2

11

34-48

17p

-10

8

CS COCOSUL ORTISOARA

17

7

1

9

33-41

22p

-5

15

AS SECEANI

18

3

1

14

20-54

10p

-17

16

BAZOSUL NOU

18

2

0

16

20-85

6p

-21

Etapa viitoare: Athletic Timișoara – Bencecu de Jos, Cocoșul Orțișoara – Remetea Ianova, Mașloc – Variaș 0-3 (forfait), Satchinez – Hodoni 0-3 (forfait), Bazoșu Nou – Fibiș, Bărăteaz – Calacea, Seceani – Bencecul de Sus, Pișchia – Cornești.

Seria a III-a

Rezultate tehnice: Ofsenița – Jamu Mare 2-2, Deta II – Radniki Soca 3-0, Cărpiniș – Uivar 3-1, Stamora Germană – Ciacova II 2-1, Petroman – Giulvăz 3-0 (forfait), Partoș – Utvin 4-1, Sânmartinul Sârbesc – Pustiniș 2-3.

Echipa Livezile a stat.

Clasament

1

AS DACIA CARPINIS

17

15

2

0

69-12

47p

+20

2

AS UTVIN

16

12

2

2

54-24

38p

+14

3

STAMORA GERMANA

17

11

2

4

52-34

35p

+12

4

AS Gloria Uivar

17

10

1

6

54-30

31p

+4

5

AS SOIMII PUSTINIS

16

9

4

3

40-25

31p

+7

6

JAMU MARE

17

9

2

6

55-45

29p

+5

7

AS BARZAVA PARTOS

17

8

3

6

50-35

27p

+3

8

AS FC DETA II

17

8

2

7

49-32

26p

+2

9

RADNIKI SOCA

17

8

0

9

52-49

24P

0

10

AS BYA LIVEZILE

16

6

1

9

41-46

19p

-5

11

CIACOVA II

17

5

1

11

34-66

16p

-11

12

AS VULTURII GIULVAZ

17

5

1

11

23-51

16p

-11

13

SÂNMARTINU  SARBESC

16

5

1

10

35-57

16p

-8

14

AS PETROMAN

17

2

2

13

22-57

8p

-19

15

AS FLAMINGO OFSENITA

17

0

2

15

22-79

2p

-25

Etapa viitoare: Ofsenița – Deta, Radniki Soca – Dacia Cărpiniș, Uivar – Stamora Germană, Progresul Ciacova – Petroman, Livezile – Partoș, Utvin – Obilici, Jamu Mare – Pustiniș.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Promoţie, Sport de masă, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

4 răspunsuri la Campionatul Judeţean Promoţie, liga a VI-a: rezultate, ierarhii

  1. moscalu adrian spune:

    rezultatele din seria a2a unde sunt???

  2. moscalu adrian spune:

    ortisoara are 17 meciuri si 19 puncte

  3. moscalu adrian spune:

    rectificare……..ortisoara are 17 meciuri si 22 de puncte………va rog sa refaceti clasamentul 🙂

  4. pachanga spune:

    mda…17 meciuri si 22 de puncte….dar vad ca nu sunt prea bine informati oamenii de la sporttim!!!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


unu + 3 =

 


Ultimele articole din categoria Fotbal: