Campionatul Județean Timiș: AS Boldur face o surprinzătoare instrucție la Autoliv, în Ohaba Forgaci. Rezultate, marcatori

Rezultate, marcatori și amănunte dintr-o nouă etapă a ligii a V-a timișene, Campionatul Județean Timiș, ale cărei date tehnice sunt enumerate pe coloana dreaptă a secțiunii Fotbal, la clasamente…

AS Carani – Nuova Mama Mia II Becicherecu Mic 3-1 (1-1). După ce trupa lui Elti Neagoe a condus cu 0-1 prin golul marcat de Vlad Nicoară în minutul 38, gazdele au întors rezultatul, până la pauză egalând prin Florin Iancu (42; din 11 metri). În partea secundă, localnicii au mai punctat de două ori, prin Dragoş Cătău (70) şi Mircea Paşca (90).

Tricoul 1 Iunie Timişoara – Vulturii Comloşu Mare 5-0 (3-0). Victorie clară pentru trupa lui Ion Neamţu prin golurile marcate de Alexandru Hartapuc și Cosmin Ciublea – ambii cu câte o ”dublă” şi Lucian Gheorghevici.

Antrenorul Ion Neamţu a folosit următorii jucători: Jurcuţ – Hodineanţ, Telios, Hărpăilă, Zaiscu, Ovidiu Preda, Păunescu, Stiopu, Ciublea, Gheorghevici, Hartapuc.

Au mai jucat: Mateică, Laszlo, Bogdan Preda şi Laboş.

Voinţa Valcani -Mureşul Cenad 4-2 (2-1). Au punctat: Dragoş Buicu și Adelin Oboroceanu – fiecare de câte două ori, respectiv Samir Colompar, tot cu o ”dublă”.

Trupa lui Aurel Marta a folosit următoarea componență: Suştreanu – Moşneag, Boldor, Bar, Bojan, Buicu, Marin, Oboroceanu, Pâs, Drăgoi şi Daju.

Au mai intrat: Brânduşa, Ionuţ, Petăr şi Drăgan.

Progresul Ciacova – Recolta Călacea 2-0 (2-0). Oaspeţii, la prima înfrângere. În schimb băieţii lui Ioan Roşu se regăsesc la prima victorie, prin golurile reuşite de Mădălin Ciurariu (28; din 11 m) şi Andrei Lazea (43). Vizitatorii au rămas în 10 din minutul 28, Stelian Fălcuie fiind eliminat la faza acordării loviturii de la 11 metri.

Antrenorul Progresului a folosit următorul 11: Mateescu – Dumitrăşcuţă, Coţofan, Ciurariu, Marius Lazea, Ghinea, Andrei Lazea, Ştefănescu, Călhi, Flavius Ion, Meszaroş.

Au mai jucat: Bărbulescu, Cuvejdean, Secareş, Roşu.

Pe bancă: Gliguţă, Cilean şi Gardia.

Gloria Moşniţa Nouă – CSM II Lugoj 2-2 (2-1). Gazdele au marcat de două ori în prima parte a jocului, prin ”dubla” lui Andrei Şerban (16, 38), pe când ”satelitul” Lugojului prin Denis Vânătu (18). În mitanul secund, chiar în ultimul minut de joc, Denis Vânătu a egalat la doi în urma unei lovituri libere din afara careului de 16 metri.  La şfârşitul meciului, după câteva minute, delegatul echipei lugojene a contestat substituirea jucătorului Nicuşor Văduva, care a intrat în minutul 65, dar acesta nu s-a înfățișat la confruntare, plecând mai repede de la teren, imediat după fluierul final.

Dacia Cărpiniş – Pobeda Dudeştii Vechi II 7-0 (3-0). Trupa lui Cristian Orha a zburdat pe teren, reuşind scorul etapei. Iar jucătorul meciului a fost Liviu Zahorneanu, care a reuşit o ”triplă”, urmat la capitolul înscrierii golurilor de Denis Cocerjuc – 2, Florin Căldare şi Denis Borza.

AS Boldur: succes cu 4-0 în deplasare

Autoliv Lugoj – AS Boldur 0-4 (0-2). Elevii lui Andrei Eneşca şi Ciprian Milutin a reuşit surpiza etapei, învingând la scor echipa lugojeană, pe terenul din Ohaba Forgaci, unde Autoliv îşi dispută meciurile de pe teren propriu.

Au marcat: Dorian Predescu, Flavius Jurj, Florin Bolgea şi Răzvan Trandafir.

Antrenorul Andrei Eneşca a folosit următorii jucători: Borşa – Petrişor, Predescu, Tripon, Savilla, Barboni, Păsculescu, Tudor Onae, Blaga, Trandafir, Jurj.

Au mai intrat: Iakob, Mădroane, Cereanţu şi Oprişoni.

Pe bancă: Adrian Stănescu.

AS Seceani – Unirea Grabaţi 3-1 (1-0). Liderul a reuşit numai un gol până la pauză, prin punctul reuşit de Marius Pop din 11 metri, în minutul 42. La reluare, acelaşi Pop a nimerit transversala, în minutul 48, prevestind alte două goluri pentru elevii pregătiţi de Ioan Damşa, prin reuşitele lui Tiberiu Popovici (67) şi Ion Maranescu (70).

Cu acest succes, cei din Seceani rămân neînvinşi şi ocupă primul loc cu maximum de puncte.

AS Buziaş 2013 – Gloria Remetea Mare 6-0 (4-0). Scor de tenis, un ”set” de zero pentru localnici. Au marcat: Claudiu Groza – de 3 ori, Andrei Roibu, Daniel Pâscu şi Răzvan Drăghici.

ASO Deta – Millenium II Giarmata 3-2 (2-1). Greu a câştigat trupa lui Cosmin Şuşman, prin golurile marcate de Denis Radu – de două ori şi Ionuţ Godenciuc, respectiv David Josu şi Beniamin Pătru.

Detenii au folosit următorul lot de jucători: Boboiciov – Ianoş, Godenciuc, Paraschiv, Bălăcescu, Suciu, Chiticariu, Mureşan, Marcu, Burdan şi Radu, mai jucând Al-Helou, Pantiş şi Cârnu.

AS Corneşti – Rapid Săcălaz 2-1 (1-0). În etapa a patra a reușit trupa lui Valentin Bobuș să smulgă primele trei puncte, în fața celor de la Rapid. E drept, la limită, dar este… victorie. Pentru localnici au marcat Alin Stanciu (min. 20) şi antrenorul-jucător, în ultimul minut de joc.

Gazdele au folosit următorii jucători: Nicolae Filimon, Alexandru Cornea, Silviu Filimon, Iazmin Cozma, Cristian Heteş, Adrian Moroşanu, Andrei Grunzac, Valentin Bobuş, Sorin Neamşu, Alin Stanciu şi Raul Muntea. Au mai intrat: Ovidiu Bărcan şi Beniamin Salaci.

Unirea Ghilad – Ripensia II Timişoara 3-3 (2-2). Şi cu acest egal, smuls la Ghilad, pe un teren foarte greu, cu multe denivelări şi gropi, trupa lui Radu Suciu rămâne în continuare liderul Seriei a II-a, despărţită la golaveraj de alte trei formaţii. Pentru timişoreni au marcat Ion Berescu, Raul Simian şi Sebastian Bobină, cu cinci minute înainte de final, când a egalat.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ, Sport de masă și etichetat cu , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.