Campionatul Judeţean Timiş, categoria Promoţie, etapa a 24-a: rezultate, ierarhii, runda viitoare. Arbitrul Anitaş, supărat pe un spectator la Petroman, lasă jocul baltă la pauză

În această etapă de „Promoţie” am avut surprize la Bulgăruş cu Tomnatic, unde jocul a fost întrerupt în minutul 73, la scorul de 3-1 pentru gazde, întrucât asistenţa medicală nu a mai fost asigurată, doctorul părăsind terenul. Iar la meciul Cenei – Unirea Sânnicolau Mare II (3-2) delegatul echipei oaspete a contestat după joc un component al gazdei. Un caz mai rar întâlnit în Seria a treia, la meciul Petroman – Cărpiniş: arbitrul Gionston Anitaş a plecat la pauza meciului, fiind supărat pe un spectator. Iar din minutul 46 a arbitrat unul dintre asistenţi, Alin Cazacu, care s-a descurcat foarte bine…

Salutul inainte de meci: AS Utvin - Progresul Ciacova II 2-2 (1-0) în Campionatul ”Promoție” din Timiș, sîmbătă 18 mai 2013

 

Dar iată rezultatele din cele trei serii:

Seria I

Rezultate tehnice: Comloşu Mic – Banatul Nerău II 0-1, Steaua Roşie Bulgăruş – Unirea 1975 Tomnatic (întrerupt în minutul 73 la scorul de 3-1), Spartak Gotlob II- AS Comloşu Mare 3-1, Viitorul Teremia Mare –Şoimii Pesac 3-0, Pindul Dudeştii Noi – Triplex Beba Veche 6-2, AS Checeana Checea – Lenauheim 3-0 (forfait).

Echipa Pobeda Dudeştii Vechi a stat.

Clasament

1. Dudeştii Vechi           22      15      3        4        59-33 48p   +17

2. Sânnicolau Mare II    22      15      1        6        72-37 46p   +13

3. Teremia Mare            23      14      4        5        72-28 46p   +12

4. Unirea Tomnatec       21      13      1        7        70-30 40p   + 7

5. Gotlob II                    22      13      0        9        51-32 39p   + 6

6. . Nerău II                             22      12      2        8        34-42 38p   + 5

7 AS FC Cenei               22      11      4        7        57-37 37p   + 4

8. Şoimii Pesac              23      11      2        10      52-45 35p   + 2

9. Bulgăruş                    21      11      1        9        64-49 34p   + 4

10. Beba Veche              23      9        1        13      41-74 28p   – 8

11 AS Dudestii Noi       23      7        3        13      56-65 24p   -12

12. . Comlosu Mare       22      7        2        13      41-70 23p   -10

13. Checeana Checea     23      6        3        14      33-69 21p   -15

14. Lenauheim               23      5        1        17      25-66 16p   -17

15. AS Comloşu Mic     22      4        1        17      36-84 13p   -17

Etapa viitoare (duminică 25 mai, ora 18):  Banatul Nerău II – Steaua roşie Bulgăruş, Unirea 1975 Tomnatic – Spartak Gotllob II, Comloşu Mare II – FC Cenei, Lenauhaim – Sânnicolaul Mare II (0-3 forfeit), Pobeda Dudeştii Vechi II – Comloşu Mic, Şoimii Pesac – Dudeştii Noi, Checeana Checea – Viitorul Teremia Mare.

Echipa Triplex Beba Veche va sta.

Seria a II-a

Rezultate tehnice: Bencecul de Sus – Cocoşul Orţişoara II 4-2, AS Corneşti  -Maşloc  3-0( forfait), Seceani – Satchinez 3-0 ( forfait), AS Bărăteaz – Speranţa  Bazoşul Nou 3-0, Cocoşul Hodoni – Remetea Ianova 2000 2-5, Fibiş- Bencecul de Jos 6-0, AS Calacea – Atletic Timişoara 3-2, Steaua Roşie Variaş – Juventus Pişchia 8-2.

 

Clasament

1. Steaua Roşie Variaş   24      19      3        2        100-20        60p   +24

2. Remetea Ianova                   24      19      2        3        76-29           59p  +23

3. Fibiş                           24      18      2        4        78-29           56p   +20

4. AS Corneşti               24      17      2        5       106-27         53p   +17

5. Bărăteaz                     24      14      5        5        52-30           47p   +14

6. Pişchia                         23    13      3        7        57-38           42p   + 6

7. Bencecul de Sus                   24      13      1        11      58-70          40p   + 1

8. AS Calacea                24      9        2        13      52-60           29p   – 7

9 Cocoşul Orţiţoara       23      9        1        13      54-71           28p   – 8

10. Cocoşul Hodoni       24      8        4        12      52-74           28p   – 8.

11. Atletic Timişoara     24      7        2        15      39-63           23p   -13

12.  Bencecul de Jos       24      6        4        14      39-74           22p   -14

13. Chinezul Satchinez   24      7        1        16      31-70          22p   -14

14. . AS Seceani             24      6        1        17      34-67           19p   -17

15 AS Maşloc                24      5        3        16      30-58          18p   -18

16. Bazoşul Nou            24      3        0        21      24-106        9p    -27

Etapa viitoare (duminică 25  mai ora 18):  Cocoşul Orţişoara II – Corneşti, Maşloc – Seceani (0-3 forfait), Satchinez – Bărăteaz (0-3 forfait), Pişchia – Bazoşu Nou, Atletic Timişoara – Bencecul de Sus, Bencecul de Jos – Calacea, Remetea Ianova 2000 – Fibiş, Steaua Roşie Variaş – Hodoni.

Seria a III-a

Rezultate tehnice: Obilici Sânmartinul Sârbesc – AS Radniki Soca 5-0, AS Şoimii Pustiniş – Gloria Uivar 3-1, AS Utvin -Progresul Ciacova II 2-2, AS Bya Livezile – Giuvăz 3 – 0 (forfait), AS Petroman – AS Dacia Cărpiniş 0-3,  AS Bârzava Partoş – Flamingo Ofseniţa 5-1, AS Recolta Stamora Germană  – AS Avântul Jamu Mare 6-0.

Echipa AS FC Deta II a stat.

Clasament

1. AS Dacia Cărpiniş     23      20      2        1        99-17           62p   +26

2. AS Utvin                             22      15      4        3        74-36           49p   +16

3. AS Soimii Pustiniş     22      14      4        4        60-34           46p   +13

4. AS FC Deta II            22      13      2        7        74-38           41p   + 8

5. Stamora Germană      23      13      2        8        71-50           41p   + 9

6. AS Gloria Uivar                  22      13      1        8        69-41           40p   + 7

7. AS Bârzava Partoş    23      11      5        7        70-44           38p   + 5

8. Radniki Soca             22      10      1        11      69-64           31p   + 4

9. Jamu Mare                 23      9        3        11      62-70           30p   – 3

10. Sânmartinul Sârbesc         22      9        1        12      52-71           28p   – 5

11. AS Bya Livezile       22      8        1        13      50-64           25p   – 5

12. Ciacova II                22      7        3        12      47-77           24p   -12

13. Vulturii Giulvăz       22      5        1        16      23-66           16p   -17

14. AS Petroman           23      4        2        17      30-85           14p   -22

15. Flamingo Ofseniţa    22      0        2        19      27-107        2p     -31

Etapa viitoare (duminică 25 mai ora 18):  AS Radniki Soca – Şoimi Pustiniş, Gloria Uivar – AS Utvin, Progresul Ciacova II – Bya Livezile, Avântul Jamu Mare – Giulvăz (3-0 forfait), Flamingo Ofseniţa – Obilici Sânmartinu Sârbesc, Deta II – Bârzava Partoş,  Stamora Germană – Petromani.

Dacia Cărpiniş  va sta.

Acest articol a fost publicat în Exclusiv, Fotbal, Promoţie, Sport de masă, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

3 răspunsuri la Campionatul Judeţean Timiş, categoria Promoţie, etapa a 24-a: rezultate, ierarhii, runda viitoare. Arbitrul Anitaş, supărat pe un spectator la Petroman, lasă jocul baltă la pauză

  1. nenea spune:

    conform http://www.frf-ajf.ro/timis/competitii-fotbal/liga-a-vi-a-promotie-seria-i-975-et24 ceneiul avea inainte de aceasta etapa 31 pct. dvs ati scris ca acum are 37 (+6?). desi nu apare rezultatul din meciul cu sannicolau mare II, sa intelegem ca au batut? punctajul la sannicolau este acelasi ca pe ajf, acum o etapa.

  2. darius SM spune:

    in etapa trecută voi de la Cenei ați avut 34 p, este bine acum va trecut punctele că ați câștigat cu noi 3-2, ș aveți 37 dar noi am contestat și vom c=știga la masa verde și sigur vă ia punctele ăia de la ajf sunt în urmă cu rezultatele

  3. laurentiu spune:

    in primul rand vorbiti in fara a cunoaste ce s-a intamplat la meciul Petroman-Carpinis…!!! Astept sa se publice adevarul!!!!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


patru − 1 =

 


Ultimele articole din categoria Exclusiv: