Campionatul Judeţean Timiş, Categoria Promoție, a continuat cu runda a XX-a, din care vă prezentăm rezultatele, clasamentele celor 3 serii şi etapa viitoare…
Seria I
Rezultate tehnice: Triplex Beba Veche – Lenauheim 3-0 (forfait), Șoimii Pesac – Pobeda Dudeștii Vechi II 0-0, Checeana Checea – Banatul Nerău II 1-2, Pindul Dudeștii Noi – Comloșu Mare II 1-0, Comloșu Mic – AS Cenei 1-1, Steaua Rosie Bulgăruș – AS Spartak Gotlob 2-0, Viitorul Teremia Mare – AS Unirea Tomnatec 1-2. Sânnicolau Mare II a stat.
Clasament
1. Teremia Mare 19 13 2 4 66-22 41p +14
2. Sânnicolau Mare II 18 13 1 4 59-27 40p +13
3. Dudeștii Vechi 19 12 2 5 48-33 38 +14
4. Nerău II 19 10 2 7 30-34 32p + 2
5. Unirea Tomnatec 18 10 1 7 51-29 31p + 7
6. AS FC Cenei 18 9 3 6 51-32 30p + 3
7. Gotlob II 18 10 0 8 43-27 30p +3
8. Bulgăruș 18 10 0 8 56-43 30p + 3
9. Șoimii Pesac 19 9 2 8 46-37 29p + 2
10. Beba Veche 19 8 1 10 38-65 25p – 5
11. Comlosu Mare 19 6 2 11 34-62 20p -10
12. AS Dudestii Noi 19 5 3 11 41-52 18p -12
13. Lenauheim 19 5 1 13 25-54 16p -11
14. Checeana Checea 18 4 3 11 25-58 15p -15
15. AS Comloșu Mic 18 3 1 14 30-65 10p -17
Etapa viitoare: Banatul Nerău – Teremia Mare, Tomnatec – Dudeștii Noi, Sânnicolau Mare – Comloșu Mic, Cenei – Bulgăruș, Lenauheim – Gotlob 0-3 (forfait), Dudestii Vechi II – Checea, Beba Veche – Pesac. Echipa Comloșu Mare va sta.
Seria a II-a
Rezultate tehnice: AS Bencecul de Jos – AS Juventus Pișchia 2-2, Remetea Ianova 2000 – Atletic Timisoara 4-0, AS Steaua Rosie Variaș – Cocoșul Orțișoara II 11-0, Cocoșul Hodoni – AS Mașloc 3-0 (forfait), AS Fibiș – Satchinez 3-0 (forfait), AS Calacea – AS Bazoșu Nou 6-0, Bencecul de Sus – AS Bărăteaz 1-1, AS Cornești – AS Seceani 5-1.
Clasament
1. Steaua Roșie Variaș 20 16 3 1 77-14 51p +21
2. Remetea Ianova 20 15 2 3 58-25 47p +17
3. AS Cornești 20 14 2 4 94-24 44p +14
4. Fibiș 20 14 2 4 60-28 44p +14
5. Bărăteaz 20 12 5 3 42-25 41p +11
6. Juventus Pișchia 19 11 3 5 49-25 36p + 6
7. Bencecul de Sus 20 10 1 9 50-59 28p – 2
8. Cocoșul Hodoni 20 8 3 9 46-60 27p – 3
9. Chinezul Satchinez 20 7 1 12 31-58 22p – 8
10. Cocoșul Orțișoara 19 7 1 11 39-56 22p – 8
11. Bencecul de Jos 20 6 3 11 36-54 21p – 9
12. AS Calacea 20 6 2 12 41-50 20p -10
13. Atletic Timișoara 20 6 2 12 34-52 20p -10
14. AS Mașloc 20 5 3 12 30-46 18p -12
15. AS Seceani 20 4 1 15 26-60 13p -17
16. Bazoșul Nou 20 2 0 18 20-93 6p -24
Etapa viitoare: Cocoșul Orțișoara – Hodoni, Mașloc – Fibiș 0-3 (forfait), Satchinez – Calacea, Bazoșu Nou – Bencecu de Sus, Bărăteaz – Cornești, Pișchia – Seceani, Atletic Timișoara – Variaș, Bencecul de Jos – Remetea Ianova 2000.
Seria a III-a
Rezultate tehnice: AS FC Deta II – AS Jamu Mare 3-2, Dacia Cărpiniș – AS Ofsenița 10-1, AS Stamora Germană – AS Radniki Soca 2-3, AS Petroman – Gloria Uivar 2-1, AS Partoș – Giulvăz 3-0 (forfait), Sânmartinul Sârbesc – AS Livezile 4-3, AS Pustiniș – AS Utvin 6-2.
Clasament
1. AS Dacia Cărpiniș 19 17 2 0 84-15 53p +23
2. AS Utvin 18 13 2 3 61-31 41p +14
3. Stamora Germană 19 11 2 6 58-42 35p + 9
4. AS Soimii Pustiniș 18 11 4 3 50-29 37p +10
5. AS Gloria Uivar 19 11 1 7 60-36 34p + 4
6. AS Bârzava Partoș 19 10 3 6 58-35 33p + 6
7. AS FC Deta II 19 10 2 7 58-35 32p + 5
8. Jamu Mare 19 9 2 8 59-52 29p + 2
9. Radniki Soca 19 9 0 10 57-56 27p + 6
10. AS Bya Livezile 18 6 1 11 44-55 19p – 5
11. Sânmartinul Sârbesc 18 6 1 11 40-64 19p – 8
12. Ciacova II 18 6 1 11 37-66 19p -11
13. Vulturii Giulvăz 18 5 1 12 23-54 16p -11
14. AS Petroman 19 3 2 14 24-61 11p -19
15. Flamingo Ofsenița 19 0 2 17 24-93 2p -28
Etapa viitoare: Soca – Petroman, Ciacova – Partoș, Giulvăz – Obilici 0-3 (forfait), Livezile – Pustiniș, Jamu Mare – Utvin, Ofsenița – Stamora Germană, AS Deta – Cărpiniș. Uivar va sta.
clasamentul la seria a 2 a, de 2 saptamani este tot gresit. Ianova are 47 puncte
CITE PUNCTE ARE ,,REMETEA IANOVA SERIA A 2 A PROMOTIE
CITE PUNCTE ARE ,,,,REMETEA IANOVA SERIA A2 A PROMOTIE
in seria 3 pustinis locul 4 37 puncte si stamora locul 3 35 de puncte vai si amar de jurnalisti
Veniți să scrieți și de noi de la promoție avem echipă FORTE a fost un meci tare la Pesac trebuia să batem dar arbitrul nea furat
Pe voi astia de la Dudestii Vechi totdeauna va fura cineva,dar ii bine ca aveti echipa Forte:)):))):))
singura echipa neinvinsa Dacia Carpinis 17 victori 2 egaluri 0 infrangeri heheheee
ar fi frumos sa mai apara si la Promotie 2 – 3 poze. un comentaiu sau 2. un nume de fotbalist……parerea mea….
alex 24 sunați pe domnul canea că dumnealui merge ori unde dar are programul prea incărcat mai ales s.. d… pote că aveți șansă
da. multumesc de sugestie. era doar o parere asa…..nu neaparat sa vina sa faca reportaj despre echipa la care sunt. dar asa prin sondajla care doreste dulmealui sa mearga …… asa incet incet sa le vina randul la toate echipele.
lasa dacia carpinis ca o sa va bateti cu soimii pustinis ca si pustinisu nu are nici un meci pierdut pe terenul d joc doar la masa verde pentru niste prosti sa aveti bafta in continuare
Checea Checea a inceput sa joace mult mai bine decat o facea in tur, si asta datorita domnului profesor Stanescu Gh. care se ocupa de echipa. Speram ca pana in toamna sa fie totul pus la punct. obiectivul nostru pana la final este sa avem relatii bune de joc.
dacia carpinis prima infrangere heheheeeeeeeeeeeee…….
La Ianova este unul din cei mai buni portari vazuti de mine in cariera mea de arbitru este un baiat tanar si valoros m-a mirat faptul sa intalnesc asa un sportiv valoros in promotie felicitarile mele acestu portat valoros bafta si noroc in continuare
imi cer scuze acestui portar
Avedi dreptate domnule Ovidiu am avut si eu ocazia sa joc contra acestei echipe am remarcat si eu valoarea portarului si atacantul de la Ianova joaca foarte bine felicitari acestor doi jucatori care tin toata echipa in spate