Campionatul Județean Timiș de juniori C, D, E și B1: rezultate

Întrecerile juniorilor din județul nostru au continuat săptămâna trecută cu meciurile etapei a III-a la nivelul juniorilor C respectiv a patra la juniori D și E, demarând totodată în concursul mereu mai restrâns al juniorilor B1.

Iată ultimele rezultate consemnate, fiind de remarcat reapariția unor scoruri fluviu, în jocuri în care învingătoarele au marcat 18 goluri, în două cazuri câte 14 respectiv 11, dar și 13 precum și zece…

Juniori C (2003/4)

Seria I, etapa a III-a:
Juventus – LPS Banatul II 2-2, ACS Poli – Liebling 7-0, ASU Politehnica – Gătaia 18-0, LPS Banatul – CFR 2-11, Ripensia – ACS Dumbrăvița 2-1, CSM Lugoj – Comloșu Mare 2-4, Giarmata – Unirea Sânnicolau Mare 6-1 și CSȘ Lugoj – CSȘ Bega 6-0.

ASU Politehnica, CFR și ACS Poli n-au pierdut încă nici un punct, primele două în câte 3 apariții, cea de-a treia în două jocuri.

Seria a II-a, etapa a III-a:

Electrica – Dumbrava Făget 6-5, Tricoul 1 Iunie – ASU Politehnica II 0-6, AS Recaș – Junior 7-2, Giroc- Chișoda – AS Murani 2-1, Flacăra Făget – Sânmihaiu Român 3-5.

Cu punctaj maxim au rămas doar cei de la ASU Politehnica II, autori a 33 de goluri în 3 partide.

*

Juniori D (2005/6)

Seria I, etapa a IV-a:

Mama Mia – Peciu Nou 10-1, ACS Dumbrăvița – LPS Banatul 0-3, Juventus – Ripensia 6-1, Unirea – Galaxy 5-0, Atletico – ACS Poli 0-9 și CSȘ Lugoj – Ghiroda 6-2.

Nu ne-a parvenit rezultatul jocului Electrica – ASU Politehnica.

ACS Poli, LPS Banatul și Juventus au câte 4 victorii din tot atâtea apariții.

Seria a II-a, etapa a IV-a:

Progresul Ciacova – Timișul Șag 1-3, Avântul Periam – Junior 6-1, Giroc-Chișoda – CSȘ Lugoj II 0-3, Fortuna – ACS Murani 0-6, Mașloc – Juventus II 1-4, Remetea Mare – Luceafărul 3-2, Sânandrei – ASU Politehnica II 0-3, Electrica II – LPS Banatul II 3-3 și Dumbrăvița II – Ripensia II 1-2.

ACS FC Juventus și ACS Murani au punctaj maximn, din 4 respectiv 3 meciuri.

*

Juniori E (2007/8):

Seria I, etapa a IV-a:

Jimbolia – Junior 0-14, Electrica – ASU Politehnica 4-1, Unirea – Galaxy 0-3, CSȘ Bega – Giarmata 1-3, CSM Lugoj – Ghiroda 1-4 și Atletico – ACS Poli 1-5.

ACS Poli are 4 victorii iar Juventus 3 din tot atâtea jocuri. Nu ne-au parvenit rezultatele partidelor LPS Banatul – ACS Dumbrăvița și Juventus – Ripensia.

Seria a II-a, etapa a IV-a:

Făget – ASU Politehnica 0-11, Pădureni Lugoj – CFR 13-1, Orțișoara – Galaxy II 2-4, Murani – Bazoș 4-7 și Remetea – AS Roma 14-0.

ASU Politehnica și AS VHP Pădureni au strâns câte 4 succese iar ACS Poli și LPS banatul, câte 3 în 3 apariții.

Nu ne-au parvenit rezultatele meciurilor Sânmihaiu Român – LPS Banatul, Junior II – ACS Tim Star și Atletico – ACS Poli II.

În fine, vineri și sâmbătă a început întrecerea cu 10 etape a juniorilor B1, în runda I înregistrându-se rezultatele Unirea Tomnatic – Dumbrava Făget 1-2 și Unirea Sânnicolau Mare – Ripensia 3-0, în vreme ce CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic a stat.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


− doi = 1

 


Ultimele articole din categoria Fotbal: