Campionatul Judeţean Timiș: etapa 22

În runda din acest weekend s-a consemnat o neprezentare, a echipei AS Unirea Grabaţ, în deplasare la Valcani, dar și alte victorii ale liderilor, Unirea Tomnatic impunându-se cu 3-1 în duelul de podium cu Mureșul, la Cenad, iar AS FC Bazoşu Vechi semnând scorul sfârșitului de săptămână, 9-1 acasă cu o grupare din zona nisipurilor mișcătoare, Micro 1 Lugoj, în vreme ce ASO Deta a așteptat pe tușă. O etapă a 22-a în general liniştită, din cele 19 meciuri programate 13 partide fiind adjudecate de formațiile gazdă, care au reuşit 64 de goluri, oaspeţii dobândind în schimb patru victorii și 33 de goluri înscrise, cu un rezultat de egalitate, cel al trupei din Utvin la Giarmata, cu CS Millenium II. Dar iată mai multe detalii…

AS FC Atletico Liebling

AS FC Atletico Liebling s-a impus pe teren propriu în cadrul Seriei a II-a, în dauna celor de la Unirea Ghilad, rezultat 3-1 (3-0). Au marcat Daniel Handra (min. 23 – din lovitură de la 11 metri), Daniel Gherga (min. 35) şi Adrian Crecan (min. 37), respectiv Valentin Danci (min. 52).

Trupa antrenorului-jucător Bogdan Mihuţ şi-a asigurat victoria încă din prima repriză, când a reuşit cele trei goluri, după care în mitanul secund a mai ratat patru situaţii clare de gol prin Suciu, Năstase, Crecan şi Handra. Pentru gazdele din Liebling au jucat: Răzvan Fuzel – Daniel Handra, Irinel Pană, Bogdan Mihuţ, Ionel Năstase, Adrian Crecan, Stelian Suciu, Andrei Dan, Florin Şerban, Vlăduţ Coţofan şi Daniel Gherga. Au mai intrat Bogdan Crecan, Bobi Gabor și Cristian Crişan.

Tricoul 1 Iunie – Voinţa Şandra 1-0 (0-0). Unicul gol al meciului pentru trupa lui Ioan Neamţu a fost marcat de Alin Paul, în propria poartă, în minutul 60 al partidei disputate sâmbătă de la ora 11 în Seria I.

Timişul Urseni – Gloria Uivar 4-0 (2-0). Cele patru goluri pentru gazde au fost marcate de Marian Gal în minutul 26, Cristian Chevereşan (min. 36), Denis Gociu (min. 49) şi Cristian Stanciu (min. 85). Antrenorul Marius Jurcuţ a folosit următorii jucători: Daniel Legradi – Valentin Cruceriu, Adrian Simedroni, Marius Periat, Daniel Zaharia, Petru Sadovean, Marian Gal, Cristian Chevereşan, Florin Cădariu, Cristian Stanciu şi Petrică Cădariu. Au mai jucat: Daniel Gociu, Daniel Jurcuţ şi Cristian Ilieş.

Gloria Moşniţa Nouă – AS Coşteiu 5-1 (3-0). Au marcat: Andrei Şerban (min. 6, 15 și 25) și Răzvan Plopeanu (min. 55 şi 70), respectiv Robert Kareta (min. 47). Doar doi jucători au marcat cele cinci goluri pentru trupa lui Cristian Anghel iar omul meciului a fost Şerban, care a reuşit trei goluri la rând în prima repriză.

AS Boldur – AS Voinţa Iosifalău 4-3 (1-2). Au marcat: Alexandru Tripon (min. 7 – din lovitură de la 11 metri), David Golban (min. 55 şi 59) şi Ciprian Milutin (min. 67), respectiv Armin Schultz (min. 20), Alin Muntean (min. 27) şi Alexandru Cătană (min. 85).

La fluierul arbitrului Florin Pădurean, ajutat la margine de Ciprian Medveşan şi Vlăduţ Tamaş, au jucat următoarele formaţii:

Boldur: Borşa – Golban, Milutin, Oprişoni, Stănescu, Ionică, Stoi, Lăudăcescu, Iakab, Ţurbea, Tripon. Antrenor: Andrei Eneasca. Au mai  jucat: Gaşpar, Ţâru şi Timiş.

Iosifalău: Cristache – Cătană, Schultz, Hornea, Rad, Dişcă, Muntean, Paşcu, Molnaş, Ciorei, Cimpoeru. Antrenor: Ovidiu Rad. Au mai jucat: Andraş Letinger şi Beter Letinger.

Dacia Cărpiniş – Rapid Săcălaz 5-7 (1-4). Au marcat: Liviu Zahorneanu – 2, Alexandru Benea – 2 și Denis Achim respectiv Emanuel Kovacs – 2, Andrei Trif şi Darius Olariu câte un gol iar George Prisneac un hat-trick.

AS Tormac – Viitorul Sacoşu Turcesc 3-2 (0-1). Au marcat: Ionuţ Pancea (min. 69), Daniel Vlădulescu (min. 79 şi 85), respectiv Raul Prundeanu (min. 23) şi Daniel Vlădulescu, un autogol în minutul 48, când scorul devenea 0-2.

Tormac: Farcaş – Korsoş, Ciobanu, Szabo, Vlădulescu, Szirocvicza, Zimcea, Făndel, Botici, Fancea, Pataki.

Au mai jucat: Todor şi Găman.

Sacoşu Turcesc: Borta – Brocea, Faur, Todea, Petiu, Doru Jurcă, Rusu, Tufiş, Prundeanu, Gudă, Prodan.

Antrenor: Tristian Koler.

Au mai jucat: Alin Jurcă şi Csek.

Arbitri: Elisei Balaj – Lupea şi Hegheduş. Observatori: Gabi Stoicovici şi Alexandru Balint.

Mureşul Cenad – Unirea Tomnatic 1-3 (1-0). Alexandru Vlăduţi a reuşit un hat-trick pentru liderul detaşat şi cel mai confortabil dintre fruntaşele celor 3 serii. Gazdele au reuşit să conducă la pauză prin golul marcat de Ionuţ Gavril, în minutul 33.

Autoliv Lugoj

AS Recaş – Autoliv Lugoj 1-4 (0-1). Au marcat: Adrian Sîrbu (min. 21), Cosmin Ripan (min. 46 şi 90) și Andi Jupan (min. 83) respectiv Raul Lazea (min. 57). Pentru lugojeni au jucat: Popa – Turtă, Rad, Mihăescu, Coţolan, Grozoni, Sîrbu, Jupan, Stănilă, Gîrda şi Ripan. Au mai intrat Eracovici şi Stofor. Debut cu dreptul pentru Alexandru Nagy, care a fost la cârma lugojenilor în această etapă.

Unirea Cerneteaz – Ripensia II 6-0 (3-0). Cele șase goluri pentru trupa lui Adrian Gabor au fost marcate de Adrian Jivan – 2, Ştefan Toc – 2, Daian Jivan şi Gheorghe Obreja – fiecare cu câte un gol.

FC Bazoş – Micro 1 Lugoj 9-1 (5-0). Pentru liderul Seriei a III-a cele nouă goluri au fost marcate de Cristian Radu – 3, Carin Drăgan – 2, Eugen Pistriţiu, Andrei Achimov, Cristian Curea şi Ionuţ Aniţaş – câte un gol, iar pentru vizitatori unicul gol a fost reuşit de Filip Lăcătuş. A arbitrat Elvis Nanu.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.