Campionatul Județean Timiș: etapa a II-a

O rundă cu 109 goluri și 13 victorii reuşite de gazde, care au înscris de 68 de ori. În plus, opt succese pentru oaspeţi, cu 41 de plase scuturate, şi două remize: Jimbolia, 3-3 la Valcani, şi Progresul Ciacova, 2-2 la Millenium II Giarmata.

Dar iată câteva rezultate şi marcatori:

Unirea Sânnicolau Mare II – Ripensia II Timişoara 0-2 (0-1). Trupa lui Radu Suciu a reuşit o victorie în deplasare prin golurile marcate de Denis Dîrnu şi Bogdan Uţă.

AS Carani – Unirea 1975 Tomnatic 5-1 (3-0). Flavius Jivancu (în minutele 15 și 70), Livius Ghiţă (30, 75) şi Dragoş Cătău (36), respectiv Darius Sabău (57).

Voinţa Valcani – Unirea Jimbolia 3-3 (1-2). Marius Pîs (5), Adelin Oboroceanu (75) şi Adrian Manoliu (87), iar pentru oaspeţi Mihai Dan (31, 37) și Daniel Triponescu (57).

Unirea Banloc – Inter Foeni 3-1 (2-1). Alexandru Radovan (20), Olivian Toţa (35) și Constantin Găină (71) respectiv Nicolae Negru, care a deschis scorul în minutul 15.

Gloria Moşniţa Nouă – AS Recaş 2-0 (0-0). În finalul meciului, gazdele au reuşit să înscrie de două ori prin Claudiu Pană (86) şi Dahmaş Marwam (92). În minutul 8, Lucian Ignat, de la Gloria, a ratat o lovitură de la 11 metri.

Tricoul 1 Iunie Timişoara – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic II 3-1 (0-0). Lucian Gheorghevici, cu o ”dublă” (60, 65) şi Cristian Ştiopu (70) au semnat victoria timişorenilor, în lipsa antrenorului Ioan Neamţu. Golul vizitatorilor, reuşit de Mihai Hurdea (75).

Autoliv Lugoj – CSM II Lugoj 1-1 (1-0). Derby-ul lugojean s-a încheiat la egalitate, chiar dacă gazdele au condus până în finalul meciului, prin golul reuşit de antrenorul-jucător Florin Grozoni, în minutul 33. Claudiu Ardelean a egalat în minutul 87. În minutul 80, gazdele au rămas în 10 jucători, Mircea Popa fiind eliminat pentru două cartonașe galbene.

Real Dragşina – Atletico Gavojdia 2-1 (1-1). Cele trei goluri au fost marcate de Vlad Tecău (10) şi Rareş Anghel (72) respectiv Vasile Chelaru (14).

AS Buziaş 2013 – Timişul Urseni 6-2 (3-0). Claudiu Groza, om al meciului, cu 4 goluri marcate. Andrei Roibu şi Daniel Pîscu au mai înscris pentru gazde iar Cristea Chevereşan, cu o ”dublă”, pentru Timișul.

Vulturii Sacoşu Turcesc – Viitorul Ştiuca 2-1 (0-0). Victorie la limită pentru băieţii lui Tristian Koller, pe propriu teren, prin golurile reuşite de Vlascko Kadlecz (min. 72) și Doru Jurcă (min. 85), după ce oaspeţii au deschis scorul în minutul 52, prin Ioan Munteanu.

Unirea Cerneteaz – AS O Deta 0-3 (0-1). Victorie la scor de forfait, obţinută de echipa lui Cosmin Şuşman prin reuşitele lui Marius Cârnu (22), Bodztar Bogdan (73) şi veşnic tânărul Horea Mureşan (88).

AS Seceani – Mureşul Cenad 7-0 (3-0). Jucătorul meciului, Marius Puiu, cu 4 goluri. Au mai înscris: Viorel Ursu – 2 şi Alexandru Topor.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.