Campionatul Județean Timiș, etapa a II-a. Rezultate, marcatori

În runda secundă a ligii a cincea timișene s-au jucat toate meciurile, mai puţin Corneşti – Cerneteaz, care a fost amânat.

Altfel, o primă surpriză prin victoria celor de la Voinţa Sarafoleana Saravale la Valcani, şi încă la scor. A doua surpriză, victoria celor de la Igriş acasă în dauna studenţilor de la Universitatea de Vest din Timişoara. Scorurile rundei a doua au fost stabilite în trei meciuri: Liebling, 9-1 cu Deta II; Bencecu de Sus, 8-0 cu Plavii Delia Sâmpetru Mare şi Phoenix Buziaş, 8-0 cu Jabăr.

S-au marcat 107 de goluri în cele trei serii, gazdele lăudându-se cu 13 victorii şi 71 de goluri iar oaspeţii cu şapte succese şi două rezultate de egalitate. Un meci a fost programat pe 5 septembrie: Corneşti – Cerneteaz.

Dar iată detaliile, de la meciurile mai importante….

Tricoul 1 Iunie Timişoara – Comloşu Mare 1-3 (0-2). Au marcat: Şerban Crişan (autogol min. 88), respectiv pentru învingători Alexandru Prelipceanu (min. 27), Şerban Crişan (min. 42) şi Alex Lucaciu (min. 58).

Din nou înfrângere pentru trupa lui Gheorghe Potra, de această dată pe teren propriu, după înfrângerea la limită din prima etapă de la Cărpiniş. În schimb a doua victorie pentru echipa din Comloşu Mare, antrenată de Cosmin Sîntean, care are obiective măreţe cu noua sa formație.

CS Phoenix Buziaş – Timişul Jabăr 8-0 (2-0). Cele opt goluri pentru gazde au fost marcate: Caius Marta – 3 goluri, Daniel Şandru 2, Claudiu Ardelean, Andrei Roibu şi Todorean Chişiţă.

Avântul Topolovăţu Mare – AS Bacova 5-0 (4-0). După succesul din prima etapă la limită în deplasare la Timişul Uliuc, 1-2, trupa lui Alin Muntea a reuşit a doua victorie la scor pe teren propriu. Au marcat: Laurenţiu Luca – 2 goluri, Nicu Făgeţan, Mihai Dragomir şi Flavius Ciorei.

Viitorul Sacoşu Turcesc – Electrica Timişoara 5-2 (2-0). Au marcat: Darius Petri (min. 21), Alin Prodan (min. 35), Paul Guda (min. 55), Dragoş Iacob (min. 65) şi Cosmin Rusu (min. 69). Oaspeţii au redus din diferenţă în minutele 77 şi 85.

Olimpia Darova – AS Recaş 0-3 (0-0). Meciul s-a jucat la Hitiaş pe un teren foarte bun, cum nici în liga a treia nu găsești, după cum ne-a declarat antrenorul oaspeţilor, Sorin Micşa. Cele trei goluri pentru recăşeni – foto au fost marcate de Mihai Palatin (min. 48), Alexandru Rotariu (min. 69) şi Mihai Velescu (min. 80).

United Bencecu de Sus – Plavii Delia Sâmpetru Mare 8-0 (5-0). Pentru elevii pregătiţi de Marian Maricec golurile au fost marcate de Mircea Maricec – 3 goluri, Andrei Belciug – 2, Ilie Bodnari, Alin Cristea şi Alexandru Furcec.

Millenium Giarmata II – Unirea Banloc 6-1 (1-0). Au marcat: Adrian Damian – 2, Narcis Popan – 2, unul din lovitură de la 11 metri, Denis Dorobanţu şi Nik Olteanu, iar oaspeţii au replicat în minutul 86.

Atletico Liebling – ASO Deta II 9-1 (3-1). Au marcat: Ivan Alexandru – 3 goluri, Cosmin Pătraru 2, Ovidiu Căpăţână 2, Bogdan Mihuţ şi Bogdan Nak. Golul oaspeţilor a fost marcat în minutul 32.

Mureşul Cenad – Avântul Bobda 2-1 (0-0). Victorie la limită pentru trupa lui Petre Mirciov, care a debutat cu dreptul, din această etapă preluând banca tehnică a gazdelor. Pentru echipa sa au punctat Cosmin Radu (min. 67) şi Constantin Pîrghie (min. 75). Oaspeţii au redus din diferenţă în minutul 86.

Rezultatele și ierarhiile, pe coloana datelor tehnice.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.