Campionatul Judeţean Timiş, „Promoţie”: detalii din runda a 11-a. Arbitru lovit, joc întrerupt la Livezile – Ciacova

Campionatul Judeţean Timiş, categoria Promoţie, adică liga a şasea, a programat etapa a 11-a, ale cărei rezultate, cu ierarhiile la zi, le aveţi pe coloana dreaptă. Aici, câteva detalii în plus.

O etapă liniştită, mai puţin în jocul de la Livezile, Bya cu Ciacova, întrerupt în minutul 73, la scorul de 1-2, când arbitrul a validat golul egalizator pentru gazde. S-a format un meleu în care oaspeţii l-au lovit pe centralul Sorin Turcin. A fost identificat autorul care a instigat la violenţă, acesta fiind Daniel Constantin Chisfop, care l-a lovit pe arbitru cu pumnul şi piciorul.

Desigur, centralul n-a mai putut conduce meciul, care a fost întrerupt. În prealabil, în minutul 70, Daniel Olaru, de la oaspeţi, a fost eliminat pentru injurii aduse arbitrului.

Cei 3 lideri îşi menţin poziţiile în clasament. Unirea Jimbolia a spulberat-o cu 11-0 pe Teremia Mică, AS Seceani s-a impus la Timişoara în faţa lui Atletic, iar Utvin a înregistrat primul semieşec, 1-1 în deplasare la Stamora Germană.

S-au marcat 96 de goluri, dintre care 55 ale gazdelor, în 9 victorii, oaspeţii învingând de 5 ori. Au fost şi 3 remize, obţinute de Maşloc II (2-2 la Gelu), Voiteni (0-0 la Obilici) şi liderul Utvin, 1-1 la Stamora Germană.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Promoţie, Timişene și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.