Campionatul Judeţean Timiș, Seria a II-a: ACS Galaxy Electrometal Timişoara – AS Atletico Liebling 3-1 (2-1). FOTO

Pe terenul de rugby de lângă LPS Banatul a fost programat de la ora 17 unul dintre meciurile etapei a treia din Campionatul Judeţean Timiș, în cadrul Seriei a II-a: ACS Galaxy Electrometal Timişoara – AS Atletico Liebling 3-1 (2-1).

Gazdele au reuşit să întoarcă rezultatul după ce au fost conduse chiar din minutul 4, prin golul marcat de Adrian Crecan din apropiere. În prima fază, portarul Horvat a respins mingea la şutul puternic al lui Mihuţ, din lovitură liberă de la 25 de metri.

Egalarea a venit în minutul 19, după o centrare de pe flancul drept a lui Indic, în faţa porţii, de unde, cu capul, Foldi a marcat în dreapta portarului.

Până la pauză trupa lui Peter Csaba a mai reuşit un gol, marcat de Ioan Gabor cu două minute înainte de final.

La reluare, cei de la Galaxi au înscris golul trei şi ultimul prin rezerva Adrian Rus (zis și China), cu un şut de la 16 metri.

Electrometal: Sebastian Horvat – Goran Colojor, Silviu Bălace, Florin Ilie (cpt), Robert Foldi, Alexandru Indic, Marius Peca, Marc Colojor, Ioan Gabor, Ionuţ Dincă, Marius Postolache.

Antrenor: Peter Csaba.

Au mai jucat: Adrian Rus, Florin Roşu, Valentin Tănăsie, Costel Ionilă,

Atletico Liebling: Ionuţ Ciobanu – Cristian Marcovici, Alexandru Ivan, Daniel Handrea, Sabin Nae, Florin Năstase, Adrian Crecan, Adrian Caragea, Bogdan Mihuţ (cpt), Bogdan Crecan.

Antrenor: Bogdan Mihuţ.

A mai jucat: Cosmin Pietraru.

Pe bancă: Grigore Chiş, Andrei Moscalu.

Au arbitrat: Claudiu Şerbănoiu – Alin Stănuţ şi Ariel Copaci. Observator de arbitri Mircea Filievici, iar delegat de joc Daniel Iovan.