Campionatul Judeţean Timiș, Seria I: AS Seceani – Nuova Mama Mia II Becicherecu Mic 3-3 (2-2)

Liderul s-a întrebuinţat serios pentru a nu ieşi şifonat din jocul disputat în week-end în cadrul etapei a XVIII-a din Seria I a Campionatului Județean Timiș, încheind la egalitate cu un adversar vizitator care s-a prezentat cu numai 11 jucători înscriși pe raportul de arbitraj şi fără antrenor. Echipa a doua a celor de la Mama Mia scump şi-a mai vândut duminică pielea, după ce a reuşit să egaleze până la pauză.

Gazdele au deschis scorul în minutul 22 prin Colf, ca apoi tot el să centreze de pe partea opusă în minutul 35 iar Croitoru, din apropiere, cu capul, să înscrie în propria poartă: 2-0.

Se părea că oaspeții vor cădea victime sigure dar nu a fost deloc aşa. În două minute, 39 şi 40, Telescu şi Negruţ au egalat la doi.

În mitanul secund, la numai 10 minute de la reluarea jocului, la o degajare a portarului Bănică, mingea a ajuns la Telescu, care s-a demarcat spre careul advers şi, din colţul careului de 16 metri, a şutat în dreapta lui Nistor: 2-3.

În minutul 59, gazdele au înscris prin Berar dar golul a fost anulat pentru ofsaid iar cu toate protestele fruntașei golul nu a fost validat. Totuşi, Laurenţiu Berar s-a răzbunat şi a egalat la trei în minutul 70.

Liderul a alergat după golul victoriei, care însă nu a mai venit, ratând din situaţii favorabile. Până la urmă, AS Seceani s-a mulţumit cu un punct, luat în faţa unei echipe care nu s-a lăsat învinsă. De menţionat că cel mai bun jucător de pe teren a fost veteranul Stelian Bănică, de la oaspeţi, care şi-a dirijat exact echipa…

*

AS Seceani: Marius Nistor – Ionuţ Măzăreanu, Sorin Pop, Ioan Mărănescu, Claudiu Filip, Mircea Colf, Nicu Făgeţan, Denis Hoca, Vasile Cionca, Laurenţiu Berar, Darius Vasiliu.

Antrenor: Ioan Damşa.

Au mai jucat: Pavel Olărescu, Petre Călugăru, Irinel Pană, Ioan Olărescu.

CS Nuova Mama Mia II Becicherecu Mic: Stelian Bănică – Marius Ştreango, Andrei Mărginean, mihai Hurdea, Flavius Cioancă, Laurenţiu Telescu, Călin Stan, Bogdan Centea, Ovidiu Filip, Adrian Negruţ, Dragoş Croitoru.

Arbitri: Lotrean – Otiman şi Maier. Observatori: Făniţă şi Onaca.

*

Ioan Damşa (antrenor principal Seceani): ”A fost un meci foarte frumos, cu mari ocazii ale jucătorilor mei, care au ratat din situaţii favorabile dar au nimerit un portar foarte bun, chiar dacă a primit trei goluri. Am avut şi un gol perfect valabil, anulat pentru ofsaid. Asistentul care a anulat golul, la sfârşitul meciului a recunoscut că a greşit că nu l-a văzut pe jucătorul din poartă. Noi ne pregătim în continuare cu toată seriozitatea pentru a ne îndeplini obiectivul propus de a termina pe locul unu la sfârşitul campionatului”.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.