Campionatul Județean Timiș. Seriile ligii a V-a în ediția 2018/9. Programul etapei I

La mijlocul acestei săptămâni, miercuri de la orele 10, 11 și 12, au fost convocaţi pe rând delegații cluburilor din cele trei serii din liga a V-a timișeană, reprezentanți ai grupărilor din Campionatul Județean Timiș, în vederea adresării unor comunicări importante în vederea startului ediţiei 2018-2019.

Din 48 de delegaţi au participat 37 de trimiși ai grupărilor de ”Județ”, iar 11 şi-au anunţat participarea telefonic, cu condiţia să se prezinte în timp util cu cererea de participare în campionat, pentru a putea fi programaţi.

Din Seria a II-a a luat cuvântul antrenorul-jucător Valentin Bobuţ, care s-a plâns de arbitrajul slab de la meciul cu Liebling, în deplasare, amintind de brigada de arbitri din Lugoj, care, pe lângă cele 7 cartonaşe galbene, acordate numai în contul echipei sale, a validat un gol gazdelor în condițiile în care mingea s-a aflat cu un metru în faţa porţii, ”chiar aşa nu se poate”, conform spuselor vorbitorului.

Nicolae Grigorescu l-a întrebat dacă a întocmit un memoriu, lucru care nu s-a întâmplat şi i-a rugat pe delegaţii prezenţi ca în cazul în care se mai întâmplă asemenea lucruri, să îl contacteze telefonic şi să depună memoriu la ”Comisie”.

S-a trecut la tragerea la sorţi, începând cu Seria I a competiției, iar programul competițional a fost stabilit conform Tabelei Berger:

Seria I

  1. AS FC Dacia Cărpiniş
  2. CS Sînandrei Timiş
  3. CS Unirea Sânnicolau Mare II
  4. AS CS Plavii Delia Sânpetru Mare
  5. CSU Universitatea de Vest din Timişoara
  6. AS Avântul Bobda
  7. AS  Voinţa Şandra
  8. AS Voinţa Sarafoleana Saravale
  9. CS Comloşu Mare
  10. AS FC Voinţa Valcani
  11. AS Steaua Roşie Variaş
  12. AS FC Mureşul Cenad
  13. AS Mureşul Igriş
  14. AS Voinţa Biled
  15. AS FC Unirea Jimbolia
  16. AS Tricoul 1 Iunie Timişoara

Seria a II-a

  1. AS FC Liebling
  2. ASO Deta
  3. CS Unirea Cerneteaz
  4. CS Progresul Gătaia
  5. AS Olimpia Răuţi
  6. AS Camaro Fibiş
  7. ACS Unirea Banloc
  8. AS Uivar AS Utvin
  9. AS FC Jebel  AS Corneşti Progresul Ciacova
  10. AS Unirea Ghilad
  11. CS Milenium Giarnata II
  12. AS FC Rapid Săcălaz
  13. AS Petroman
  14. AS Utvin
  15. AS Corneşti
  16. AFC Ripensia Timişoara II

Seria a III-a

  1. AS Viitorul Ştiuca
  2. AS CS Tormac
  3. AS Timişul Uliuc
  4. AS Bacova
  5. AS Recaş
  6. ACS Electrica 1929 Timişoara
  7. AS Atletico Gavojdia
  8. AS Gloria Moşniţa Nouă
  9. AS Timişul Jabăr
  10. AS Foresta Mănăştiur
  11. AS Timişul Hitiaş
  12. AS Viitorul Sacoşul Turcesc
  13. AS Olimpia Darova
  14. Avântul Topolovăţu Mare
  15. AS Boldur
  16. CS Phoenix  Buziaş

Prima etapă va avea loc pe 18-19 august, turul fiind fără runde intermediare iar ultima reuniune a primei jumătăți a sezonului fiind programată în decada primei zile din luna noiembrie. O menţiune, locurile vacante au fost completate conform regulamentului, în ordinea punctajului rezultat din ediţia trecută..

Prima etapă demarează pe 18-19 august după cum urmează:

Seria I

Cărpiniş – Tricoul 1 Iunie Timişoara, Sînandrei – Jimbolia, Unirea II Sânnicolau Mare – Biled, Sâmpetru Mare – Igriş, UVT – Cenad, Bobda – Variaş, Şandra – Valcani, Saravale – Comloşu Mare.

Seria a II-a

Liebling – Ripensia II, Deta II – Corneşti, Cerneteaz – Utvin, Gătaia – Petroman, Răuţi – Săcălaz, Fibiş – Giarmata II, Banloc – Ghilad, Uivar – Jebel.

Seria a III-a

Ştiuca – Buziaş, Tormac – Boldur, Uliuc – Topolovăţu Mare, Bacova – Darova, Recaş – Sacoşu Turcesc, Electrica – Hitiaş, Gavojdia – Mănăştiur și Moşniţa Nouă – Jabăr.

 

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


sase − = 2

 


Ultimele articole din categoria Fotbal: