Campionatul Municipal Timişoara

Etapa a VI-a din liga a șasea locală a început de luni şi s-a încheiat astăzi, joi 20 octombrie, liderii celor două serii câștigând detașat, ASU Politehnica II printr-un scor mare la zero pe arena de la Gara Mare, cu CFR, iar Chişoda grație unui ”set la unu” în dauna celor de la Unirea II Cerneteaz.

Frontiera Timișoara - AS Carani II 2-8 (1-5)

Frontiera Timișoara – AS Carani II 2-8 (1-5)

Echipa şoferilor de la Tricoul 1 Iunie II a reuşit prima victorie, învingâdnu-i pe cei de la Becicherecu Mic, iar trupa lui Popaluca, din Albina, a întors rezultatul de la pauză, izbutind un triumf în dauna celor de la Srbianca. O surpriză plăcută a furnizat AS Carani II prin succesul la scor în deplasare la Frontiera.

Dar iată ceva mai multe detalii…

FC Chişoda – Unirea Cerneteaz II 6-1 (2-0). Au marcat: Alin Grigore, Ruben Cifor şi Dacian Mitre – toţi trei câte două goluri fiecare, respectiv Paul Romaniuc.

Cu această victorie, trupa lui Alex Rus se menţine în continuare lider, cu trei puncte mai mult faţă de ocupantele locurilor 2, 3 şi 4, care au acelaşi punctaj 12, despărţite de golaveraj, conform clasamentului de pe coloana dreaptă.

Timişul Şag II – Electrica Timişoara 2-1 (1-1). Au marcat: Florin Şarpe (1) şi Alex Postolache (min. 90) respectiv Miloliub Cornici (min. 33).

Trupa lui Dejan Ianoşev a deschis scorul în secunda 30, cel mai rapid gol, prin Şarpe, iar cele trei puncte le-a adus Postolache prin reușita sa din ultimul minut de joc. În schimb juniorii lui Remus Steop au dat o curajoasă replică mai vârstnicilor de la Șag, care au tremurat pentru cele trei puncte.

CFR 1933 Timişoara – ASU Politehnica II 0-7 (0-3). Cele şapte goluri pentru violeţii lui Antonio Foale şi Tibi Brindescu au fost marcate de: Darius Neamţu – 2, Ionuţ Muj, Alex Ciontu, Flavius Titu, Laurenţiu Copoieru şi Denis Ţurcaş. În continuare lider, cu 15 puncte, ASU Politehnica II este la egalitate cu Timișul Şag II, despărţite fiind de golaveraj.

Auto Timişoara – Raris Timişoara 6-2 (3-0). Au marcat: Ilie Triţoiu – 2, Petre Gongianu – 2, Ovidiu Ignea şi Marius Oprea – câte un gol, respectiv Alexandru Sumănariu – 2.

Timişul Albina – Srbianca Giuchici 4-3 (0-1). Trupa lui Vasile Popaluca a reuşit în finalul meciului smulgerea tuturor punctelor, după ce a fost condusă la pauză, iar în mitanul secund chiar de două ori. Pentru gazde au marcat: Daniel Alexin (min. 49 şi 62), Gabriel Marcu (min. 75) şi Alin Aruxandrei (min. 88). Arbitrul Graţian Todorescu a eliminat câte un jucător în partea secundă a meciului de la fiecare echipă.

Tricoul 1 Iunie II

Tricoul 1 Iunie II – Fortuna Becicherecu Mic 3-2 (2-0). Au marcat: Alexandru Furtoş (min. 20 şi 35), Marian Nedelea (min. 87) respectiv Simion Cristea (min. 65) şi Ion Pal (min. 77).

Ghiroda II – Electrometal 5-4 (3-1). Au marcat: Cristian Hodoşan, Gabriel Voicu, Vlad Bura şi Radu Golban – 2, ultimul gol în minutul 89, respectiv Goța Corojar – 2, Florin Ilie şi Abu Awwad.

Frontiera Timişoara – AS Carani II 2-8 (1-5). Au marcat: Gabriel Tălăsman (min. 5), Daniel Ierima (min. 8, 77, 87), Lucian Olaru (min. 15), Vasile Palkovacs (min. 20), Denis Ţical (min. 29) şi Samuel Bota (min. 66) respectiv Cosmin Căldare (min. 40) şi Ghiţă Muntean (min. 60, din lovitură de la 11 metri). Vom reveni cu galeria foto şi caseta meciului.

Rezultatele, clasamentele și etapa viitoare, pe coloana dreaptă.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.