Campionatul Municipal Timişoara: etapa a III-a

În această săptămână s-a derulat cea de-a treia rundă în cele două serii ale eşalonului șase local, Campionatul Municipal Timișoara, pe durata a patru zile. Iată câteva detalii şi marcatorii…

Seria I

Lider cu maximum de puncte după 3 etape este Clubul Sportiv Școlar Bega, iar pe locul secund echipa a doua a secund divizionarei ASU Politehnica, cu 7 puncte.

ASU Politehnica II – ACS FC Juventus 4-0 (1-0)

Au marcat: Rareş Bîrlovan (min. 25), Mihai Jorza (min. 48, 70) şi Denis Radu (min. 82).

CSŞ Bega – CSF CFR 1933 Timişoara 12-1 (5-1)

Elevii pregătiţi de Călin Dumitru au reuşit înscrierea unei duzine de goluri în poarta feroviară, prin Alin Cârpaci, Cristian Filip și Fabio De Lazzario – autori a câte două reușite fiecare, Bogdan Mihuț, Aurelian Irimia, Daniel Aghio și Eduard Sein, plus Dorin Arghilean cu un autogol, golul de onoare al ”vișiniilor” fiind opera lui Dorin Angheluş, care a deschis scorul în minutul 13.

Timişul Şag II – FC Auto Timişoara 1-0 (1-0). Unicul gol al meciului a fost marcat de Robert Ciuculescu în minutul 12.

ACS Kids Sânmihaiu Român a stat în această etapă.

Seria a II-a

Dedy Sânmihaiu Român ocupă locul 1 cu 7 puncte, lider urmat de Electrometal cu 6 puncte și un meci mai puţin disputat.

ACS FC Srbianca – CS Unirea Cerneteaz II 5-4 (1-3). Au marcat: Topliceanu – patru goluri şi Topală, respectiv Niţă – două goluri, Lupan şi Ionescu. De menţionat că trupa lui Adrian Gabor a condus cu 0-3 dar în finalul meciului, în minutele 89 şi 91, a încasat două goluri, părăsind terenul învinsă.

ACS Atletico Timişoara – ACS Dedy Mid Sânmihaiu Român 2-4 (0-0). Au marcat: Daniel Brândaş – două goluri, respectiv pentru învingători Iulius Molnar – două goluri, Robert Szabo şi Bogdan Cordunean.

Astăzi s-au disputat ultimele două meciuri de la ora 17, Timişul Urseni şi ACS Chişoda încheind la egalitate 5-5, după ce gazdele au condus cu 5-1, iar Giarmata Vii trecând de AS Albina cu un scor de neprezentare, prin goluri marcate în prima repriză.

Jocul CS Giroc – Electrometal a fost amânat pentru săptămâna viitoare, vineri 5 octombrie de la ora 16. Clasamentele, pe coloana datelor tehnice.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.