Campionatul Municipal Timișoara: etapa a III-a. FOTO

Campionatul Municipal Timișoara a bifat în runda a treia toate cele 9 meciuri din cele două serii, cu foarte multe goluri marcate, 73 la număr, maximul consemnându-se la jocul Sîrbianca – Electrometal, 12-5. Performerul etapei este Branco Marcov, cu cinci goluri marcate în poarta liderului din Ghiroda.

Altfel ASU Politehnica II din nou a învins la scor, acum pe Electrica, 7-0, şi este în continuare lider, iar un meci foarte frumos s-a derulat între două echipe de juniori, Raris – Luceafărul 1-1.

AS Carani II – FC Chişoda 4-3 (2-2). Gazdele au reuşit să întoarcă rezultatul în 10 jucători, după ce Fabian Motocea a fost eliminat în minutul 70 pentru două cartonașe galbene de arbitrul Graţian Todorescu. Cele patru reușite pentru trupa lui Florin Trifu au fost marcate de Dacian Brunar – două, Daniel Ierima şi Sebastian Ulici.

Unirea Cerneteaz – Frontiera Timişoara 2-4 (2-2). Au marcat: Florin Pârvu – două, Ghiță Muntean şi Alin Rişa respectiv Paul Romaniuc și Cristian Ionescu.

Tricoul 1 Iunie II – Timişul Albina 1-7 (0-4). Au marcat Petre Olaru și Ioan Popa – câte două, Lucian Durlă, Constantin Popa şi Gabriel Marcu respectiv, cu golul de onoare pentru gazde, Marian Nedelea.

Becicherecu Mic II – Ghiroda II 6-4 (2-3). Cele şase goluri pentru trupa lui Elti Neagoe au fost reuşite de doi jucători, Branco Marcov, cu cinci goluri în poarta ghirozenilor, şi Simion Cristea, în minutul 90. Gazdele au reuşit după pauză să întoarcă rezultatul în favoarea lor şi să producă liderului prima înfrângere.

AS Raris Timişoara – Luceafărul Timişoara 1-1 (0-0)

Disputat în această după-amiază de la ora 17, pe terenul Textila, meciul dintre Raris și Luceafărul a fost unul frumos, între două echipe de juniori, şi s-a încheiat la egalitate, prin două goluri din lovituri libere de la 17 metri.

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 50, prin Denis Isac, iar rezerva Alex Sumănariu, prin reușita din minutul 69, la puțin timp de la intrarea în joc, a dedicat golul colegului Adrian Beca, la împlinirea vârstei de 16 ani. De menţionat şi arbitrajul foarte bun prestat de centralul de 18 ani Maxim.

Dar iată și GALERIA FOTO, cu Raris în roșu-albastru și Luceafărul în azuriu, respectiv echipele…

Raris: Mihai – Butăriţă, Grădinaru, Mihăescu, Truţ (min. 60, Sumănariu), Cârpaci, Filip, Nedelcu, Grigore (min. 65, Almaş), Iovănuţ, Adrian Beca.

Antrenor Alin Molcuţ.

Pe bancă: Căldăraru şi Puşa.

Luceafărul: Bordianu – Alexa, Sandu, Beresnicu, Cinca (min. 43, Muntean), Covaciu, Dorobanţu, Isac, Mitre, Simion, Neagoe.

Antrenor: Angelo Foale.

Arbitri: Alexandru Maxim – Claudiu Boiţ şi Marius Talpoş. Observator: Victor Ţig.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.