Campionatul Municipal Timișoara: etapa a XIII-a

Întrecerea Campionatului Municipal Timișoara a consemnat odată cu etapa a XIII-a și un nou lider în Seria I, FC Auto, cei din Freidorf încheind victorioși acasă în dauna celor de la Luceafărul, cu 3-1, prin golurile marcate de Tudorache în minutul 14 și Gongeanu în minutele 20 şi 35, respectiv Slagea (min. 88).

Două jocuri în această Serie I au fost amânate, și anume ASU Politehnica II – Electrica şi Electrometal – CFR II, în vreme ce CSȘ Bega a semnat un prim succes în deplasare, la colegii lor de la LPS Banatul, cu 2-0.

În Seria a II-a în schimb toate meciurile s-au desfăşurat conform programului, înregistrându-se patru victorii în deplasare şi un succes al gazdelor, reuşit de Sîrbianca împotriva celor de la Unirea Cerneteaz II, cu 5-1.

Şag II - Ghiroda II 3-4

Lorena Giarmata Vii II a izbutit a doua victorie de la reprimirea în campionat şi, după cum se vede, ar putea ataca probabil primul loc, ținând cont și că echipa secundă a Şagului a cedat surprinzător acasă cu Ghiroda II, 3-4 – foto.

Chişoda a întrecut la scor în deplasare pe Timişul Albina, cu 1-7, iar studenţii de la Agronomia au repurtat un succes clar la Carani II, cu un… set la unu.

Etapa viitoare se va disputa peste două săptămâni, după Sfintele Sărbători de Paşte.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.