Campionatul Municipal Timişoara, liga a VI-a, şi-a derulat ultima sa etapă, dar chiar şi aşa, restanţele totuşi… continuă, după cum urmează, săptămâna viitoare: LPS Banatul – Termo (luni 17 iunie, pe terenul Calor, de la ora 17), Electrica – FC Covaci (18.06, teren Electrica, ora 18) şi Dragşina II – ACS Poli II (19.06, teren Dragşina). Mai jos, ultimele rezultate şi ierarhiile celor două serii…
Dar înainte de toate, să mai notăm că echipa Covaci II a „reuşit” două neprezentări în ultimele trei meciuri programate.
Dar iată autorii golurilor la câteva jocuri care s-au disputat în ultima etapă… Astfel, la Termo – Şag II 5-1, Florin Bătrănu a reuşit tripla şi Lucian Ignea o „dublă”, respectiv Laurenţiu Bere.
La Albina – Srbianca 3-1 au marcat Daniel Lazăr, de două ori, şi Lucian Durlă, respectiv Daniel Mureşan.
În meci restant, Diniaş II a întrecut cu 2-0 pe LPS Banatul, prin golurile marcate de Marius Rus şi Denis Bud, iar Şag II a întrecut în deplasarea de la Giarmata pe Millenium II cu 2-0, prin golurile marcate de Cătălin Costea şi Raul Mărgeneanţu.
*
Seria I
Rezultate tehnice: Ripensia – LPS Banatul 6-0 (disputat în devans) Termo- Şag II 5-1, FC Covaci- Luceafărul 4-4 , Auto II- Electrica 8-1, CSS Bega – Avicola 4-1, Diniaş II – Giarmata II 4-1.
În jocuri restanţă: Diniaş II – Banatul 2-0, Giarmata II – Şag II 0-2, Luceafărul – Auto 4-4 şi Şag II – LPS Banatul 2-1.
Clasament
- Ripensia 22 21 1 0 140- 9 64 +31
- Termo 21 14 3 4 68-26 45 +12
- Giarmata II 22 12 3 7 87-41 39 + 6
- Şag II 21 12 2 7 63-45 38 + 8
- LPS Banatul 21 11 2 8 63-51 35 + 5
- Luceafărul 22 10 4 8 56-59 34 0
- Auto II 22 10 3 9 55-38 33 + 1
- Diniaş II 22 9 2 10 47 -53 29 – 4
- Covaci 21 5 6 10 36-63 21 -14
- Electrica 20 4 3 13 23-63 15 -15
- Avicola 22 3 1 18 28-102 10 -23
- CSS Bega 22 2 2 18 31-131 8 -25
Seria a II-a
Rezultate tehnice: Electrometal- Frontiera 0-3 (forfait), Dragşina II – Agronomia 3-2, Albina – Srbianca 3-1, Tricoul II – Covaci II 3-0 (neprezentare), Făget II – ACS Poli II 0-3 (forfait).
Clasament
1. ACS Poli II 19 19 0 0 113-11 57 +24
2. Frontiera 20 12 2 6 67-67 38 +5
3. Făget II 20 12 0 8 83-35 36 + 9
4. Săcălaz 20 11 1 8 64-56 34
5. Agronomia 20 10 2 8 42-46 32 +2
6. Srbianca 20 8 2 10 57-64 26 – 4
7. Dragşina II 19 8 2 9 52-70 26 – 1
8. Albina 20 7 3 10 51-55 24 – 6
9. Tricoul II 20 6 3 11 39-73 21 -12
10. AS Covaci II 20 5 4 11 39-61 19 -11
11. Electrometal 20 0 3 17 16- 67 3 -27