Campionatul Municipal Timișoara: rezultate, marcatori

În această săptămână s-a derulat cea de-a treia etapă din retur în eșalonul șase local, Campionatul Municipal Timișoara, rundă știrbită dat fiind două meciuri la care oaspeţii nu s-au prezentat…

Seria I

Lider se menține și în continuare CSŞ Bega, cu 24 puncte, urmat pe locul secund de ASU Politehnica II, cu 22 de puncte.

CFR Timişoara CSȘ Bega 2-3 (1-1)

Marcatori: Samuel Baci (min. 29) şi Ionuţ Doroftei (min. 59), respectiv pentru învingători Vlad Scarlat (min. 39) şi Aurelian Irimia (min. 78 şi 89).

Din greu s-au întrebuinţat tinerii lui Călin Dumitru în deplasarea efectuată la ”Gara Mare”, succesul fiind obţinut cu un minut înainte de final.

ACS FC Juventus Timişoara – ASU Politehnica Timişoara II 2-6 (0-2)

Au marcat: Florinel Popovici şi Andrei Bădescu, respectiv pentru învingători Alexandru Szabo și Alin Ghiţă câte două goluri fiecare, Alexandru Mariţa şi Cătălin Rîcu – ambii câte un gol.

Meciul s-a jucat pe terenul de la Baza II – UPT, în nocturnă, de la ora 20:30, câştigat fiind de studenţii timişoreni.

Iar într-un alt joc disputat în această etapă a IX-a din Seria 1, FC Auto şi CS Timişul Şag II  au încheiat 0-0.

+

Seria a II-a

Lider, Electrometal, cu 33 de puncte, urmat de ACS Dedy Mid Sânmihaiu Român, cu 29 de puncte.

Unirea Cerneteaz II – ACS  FC Srbianca Giuchici 8-3 (6-1)

Marcatori: Daian Jivan 3 goluri, Cristian Ionescu și Ionuţ Niţă – câte două fiecare, iar Laurenţiu Schien un gol, respectiv Daniel Rupa – două goluri şi Noje un gol.

CS Dedy Mid Sânmihaiu Român – Atletic Timişoara 3-1 (1-0)

Jocul s-a disputat pe terenul ”Voinţa” miercuri de la ora 16, și nu pe cel din Săcălaz, cum a fost programat iniţial.

AS Albina – CSC Ghiroda & Giarmata Vii II 3-2 (1-0)

Ultimul meci al etapei s-a jucat la Albina vineri de la ora 17, iar gazdele au câştigat în prelungiri, în cel de-al treilea minut adițional, în chiar ultima fază a partidei, în care un fundaş al oaspeţilor a respins mingea în propria poartă. Celelalte două goluri ale amfitrionilor învingători au fost marcate de Ionuţ Popa în minutul 20 şi Gabriel Marcu (min. 65).

Iar meciurile Electrometal – CS Giroc şi ACS FC Chişoda – Timişul Urseni nu s-au disputat întrucât oaspeţii nu s-au prezentat la teren şi probabil vor pierde la ”masa verde” aceste întâlniri din etapa a XII-a.