Campionatul Municipal Timișoara: rezultate, marcatori + GALERIE FOTO

În această săptămână s-a derulat cea de-a patra rundă în cele două serii ale eşalonului șase local, Campionatul Municipal Timișoara, pe durata a 3 zile. Iată câteva detalii şi marcatorii…

Seria I

Fostul lider, Clubul Sportiv Școlar Bega, a stat în această etapă, iar locul i-a fost preluat de echipa a doua a secund divizionarei ASU Politehnica, care a acumulat 10 puncte după patru etape, în urma victoriei la scor obţinută în deplasare.

CSF CFR 1933 Timişoara – ASU Politehnica II 0-8 (0-6)

Cele opt goluri pentru elevii pregătiţi de Iulian Prodana au fost marcate de: Mihai Jorza – 2, Denis Lazea, Alexandru Prodana, Mădălin Ursu, Alex Rus, Ralf Kuhn şi Alexandru Gaşpar.

ACS FC Juventus – CS Timişul Şag II 5-0 (2-0)

Elevii pregătiţi de Tavi Roşca au reuşit înscrierea a cinci goluri în poarta celor de la Timişul Şag prin punctele realizate de: Alin Popa – trei goluri, Denis Leahu, Mihai Dragoş.

FC Auto Timişoara – ACS Kids Sânmihaiu Român 3-0.

Rezultat ”la masa verde”, deoarece oaspeţii au avut viza medicală expirată pe legitimaţile sportivilor. Totuşi, s-a jucat un meci amical iar gazdele au învins cu 5-0, prin golurile marcate de Ilie Triţoiu și Petru Gongeanu – câte două fiecare, respectiv Sorin Butaru.

CSŞ Bega a stat în această etapă.

Seria a II-a

Dedy Sânmihaiu Român ocupă locul 1 cu 10 puncte, lider urmat de Electrometal cu 9 puncte și un meci mai puţin disputat.

ACS Chişoda – CS Giroc 7-1 (3-0)

Au marcat: Marian Dumitru – 2 goluri, Bogdan Dumitru – 2, Daniel Mureşan şi Abu Salem Hamad, respectiv Radu Roşca.

Victorie indiscutabilă pentru trupa ”fraţilor jderi” Rus, în dauna vecinilor de la Giroc, care nu au mai sclipit de loc în faţa chişodenilor, administratori a nu mai puţin de şapte ”boabe”. În ediţia trecută au contestat şi au câştigat la ”masa verde”.

Electrometal – ACS Giarmata Vii 6-1 (3-1)

Au marcat: Colojar Goran (zis Goţa) – hat-trick în minutele 10, 39 și 61, Aleksandar Indic (min. 25), Abu-Awwad Hazem (min. 52) şi Răzvan Ionilă (min. 81).

ACS Dedy Mid Sânmihaiu Român – ACS FC Srbianca Giuchici 4-3 (1-1).

CS Unirea Cerneteaz II – AS Timişul Urseni 4-2 (1-1)

Au marcat: Ionescu Cristian – 2 goluri, Ionuţ Niţă și Robert Cârmaci, respectiv Daniel Uglea şi Mădălin Marcu. În minutul 78, Mihai Covaci, de la oaspeţi, a fost eliminat pentru injurii aduse arbitrului.

AS Albina – ACS Atletico Timişoara 4-1 (0-1)

Toate cele patru goluri pentru trupa lui Vasile Popaluca au fost marcate de un singur jucător, Dudan Barb, în minutele 55, 62, 70 şi 81. Cristian Dancia a stabilit rezultatul la pauză, deschizând scorul în minutul 3.

Fotografii de la Electrometal – ACS Giarmata Vii 6-1 (3-1)…

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.