Campionatul Municipal Timișoara: rezultate, marcatori + GALERIE FOTO: Atletico – Electrometal 3-6

Liga a șasea locală a continuat săptămâna aceasta cu runda de la mijlocul turului, etapa a V-a, în care s-au consemnat rezultate cu 9, zece sau 13 goluri marcate pe meci. Succinte amănunte…

În Seria I, ASU Politehnica II – CSŞ Bega 2-0 (2-0), primul gol fiind marcat în minutul 32 de Demetris Cristodulo, ca un minut mai târziu tot el să reuşească ”dubla” pentru alb-violeții urcați astfel pe locul I în această serie.

ACS Kids Sânmihaiu Român – ACS Juventus Timişoara 0-10 (0-4). Cele zece goluri pentru junii lui Octavian Roşca au fost marcate de Alexandru Cociuba – 3, Nicuşor Olariu – 2, Florinel Popovici, Răzvan Ştefan, Denis Lehau, Alexandru Popa şi George Rondu.

Timişul Şag II – CFR Timişoara 4-1 (3-0). Pentru localnici au marcat Robert Ciuculescu – două goluri, Ovidiu Horga și Alin Petrişor, respectiv pentru oaspeţi Dorin Angheluş.

Echipa FC Auto a stat în această etapă.

*

În Seria a II-a, și mai multe goluri…

Srbianca Giuchici – AS Albina 2-5 (2-2)

Gazdele au reuşit să reziste numai o repriză, menţinând rezultatul de egalitate la pauză, prin a marca de două ori. La reluare însă elevii lui Vasile Popaluca s-au detașat, înscriind de încă 3 ori. Reușitele Albinei, semnate de Daniel Lazăr – două goluri, George Marcu, Emil Dolomeţ şi Alin Aruxandei.

AS Unirea Cerneteaz II – ACS FC Chişoda 9-4 (6-2)

Au marcat: Ştefan Toc – 3 goluri, Laurenţiu Sein – 2, Alexandru Lupan, Adrian Jivan, Cristian Ionescu şi Ionuţ Niţă, respectiv Marian Dumitru, Abu Salem Samer, Bogdan Dumitru şi Denis Mureşan.

Atletico Timişoara – Electrometal 3-6 (0-3)

Au marcat: Liviu Ardel (min. 55, 90) şi Eduard Popescu (min. 69), respectiv pentru învingători Goran Corojor (min. 5, 63), Florin Ilie (min. 7), Claudiu Sima (min. 9), Peter Csaba (min. 59) și Cornel Cunete (min. 79).

Gazdele au trimis mingea în transversală de două ori, prin Cristian Dancia în minutul 2 şi Eduard Popescu (min. 73). Iar cu această victorie echipa lui Ionilă este lider în Seria a II-a, în care s-a impus și mai clar într-un meci reprogramat, desfășurat la sfârşitul săptămânii trecute: CS Giroc – Electrometal 3-8.

Fotografii din Fratelia de ACS Atletico – AS Electrometal 3-6, jucat astăzi de la ora 15…

Clasamentele, pe coloana datelor tehnice.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.