Campionatul Municipal Timişoara: rezultate și marcatori în etapa a IV-a

Liga a șasea locală a programat în această săptămână o nouă rundă, ale cărei rezultate și marcatori sunt enumerate mai jos…

Seria I

Lider al întrecerii este Electrica Timişoara, cu bilanțul 4 3 1 0 11-3 şi 10 puncte.

CSȘ Bega Timișoara

CSȘ Bega Timişoara – Universitatea de Vest din Timişoara 7-3 (3-1)

Au marcat: Lucian Toman – 2, Aurel Hodoş – 2, Alin Cîrpaci – 2 şi Sergiu Don respectiv Ionuţ Buda, Raul Kovacs şi Bogdan Săvoiu.

Pentru învingători, antrenorul Călin Dumitru a folosit următorii jucători: Iovicin – Filip, Huţanu, Feraru, Ioan, Cîrpaci, Buciuta, Toman, Cocoţan, Traian şi Don.

Au mai jucat Hodoş, Irimia, Simoc şi Wanderep.

Luceafărul Timişoara – Timişul II Şag 5-3 (3-1)

Au marcat: Cristian Niţă – 2, Ionuţ Alexandru – 2 şi Dragoş Datcu, respectiv Florin Damian, Deian Ianoşev şi Cătălin Costea.

Auto Timişoara – ASU Politehnica II Timişoara 2-7 (0-3)

Au marcat: Laurenţiu Ignea şi Petru Gogeanu, respectiv pentru învingători: Ionuţ Coadă – 2, Radu Ursu – 2, Demetris Christodoulou – 2 şi Radu Motreanu.

Flacăra Parta II – Electrica Timişoara 1-3 (0-1)

Au marcat: Cristian Nicolaescu (min. 73 – din lovitură de la 11 metri) respectiv pentru învingători Alexandru Dănilă (min. 32 şi 65) şi Mihai Szofran (min. 70). Cu această victorie, trupa lui Gheorghe Ilici şi Remus Steop a trecut pe locul 1 în această serie.

*

Seria a II-a

Lider este CSC Ghiroda Giarmata Vii: 4 4 0 0 14-3 şi 12 puncte

Unirea Cerneteaz – ACS Kids Sânmihaiu Român 3-2 (0-1)

Au marcat: Iosif Fugen, Ştefan Toc şi Paul Romanciuc, respectiv Nicolae Gomboş, cu două goluri.

Timişul Albina – FC Chişoda 7-3 (3-2)

Pentru trupa lui Vasile Polpaluca au marcat: Ioan Roşu – 2, Gabriel Marcu, Lucian Făniţă, Raul Crainic şi Petre Olaru. În prima repriză, Marcu a ratat o lovitură de la 11 metri.

CSC Ghiroda Giarmata VII – Electrometal 3-0. Chiar dacă au ajuns la teren, oaspeții nu au putut evolua întrucât delegatul echipei nu a mai ajuns cu legitimaţiile, arbitrul aşteptând mai bine de 15 minute, dar degeaba…

Rezultatele și clasamentele seriilor Campionatului Municipal Timișoara, pe coloana ierarhiilor.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Municipiu și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.