Căpitanul Abu Lebda, hat-trick pentru Chişoda

Şadi Abu Lebda (în foto) a marcat în minutele 29, 61, 81 golurile succesului Chişodei la FC Marcel Baban Jimbolia, într-un joc din etapa a XXVI-a a Diviziei D Timiş, care a avut programate patru partide şi joi de la ora 17, în completarea celor de miercuri. Căpitanul Abu Lebda a înscris de fiecare dată din pasele lui Bucure, utilizat din nou de antrenorul Safta în avanposturi, gazdele înscriind golul de onoare în minutul 87.

Deşi fără mijlocaşul Gherman, suspendat în urma cartonaşului roşu primit sâmbătă contra lui FC Poli 2002, respectiv fără Filimon, învoit de club în cursul acestei săptămâni, FC Chişoda s-a impus în alcătuirea Holca – Ilcău (Dobre), Gavriluţă, Moga, Viţan (Lefter) – Oprescu (Cruceru; Bulaichi), Glodeanu, Golea, Lupulescu – Abu Lebda (cpt), Bucure.

În celelalte meciuri ale rundei, CS Dumbrăviţa – Juventus Pişchia 0-4, FC Deta – Timişul Şag 0-3 şi CSM Lugoj – Auto Timişoara 2-3, cu alte cuvinte o joi pe linie a oaspeţilor…

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.