”Careu” juvenil România – Serbia: ASU Politehnica – OFK Vršac

ASU Politehnica a găzduit și astăzi meciuri internaţionale amicale de juniori cu vecinii sârbi, din Banatul Sârbesc. Rezultatele, marcatori, inclusiv unele componențe și fotografii…

Astăzi, de la orele 12 şi 14, la Baza II – UPT s-au jucat patru partide de juniori între formații ale clubului alb-violet de Liga 2 de pe ”Știința” și vizitatori din Banatul Sârbesc, întâlniri amicale derulate pe terenul sintetic şi pe gazonul de iarbă alăturat. Reuniunea fotbalistică internaţională de juniori a fost organizată de ASU Politehnica Timişoara cu participarea lui ESFK Vršac (Serbia), meciurile vizând mai multe grupe de vârstă. Așadar…

ASU Politehnica Timişoara 2003 – OFK Vrsac 2000 (Serbia) 2-1 (1-0). Au marcat: Demetris Cristodulo (min. 22) şi Alexandru Trifa (min. 48), respectiv Neven Timesa (min. 69).

Antrenorul Iulian Prodana a folosit următorii jucători: Alexandru Borbei – Denis Bot, Daniel Pintea, Rareş Bîrlovean, Robert Stemate (min. 46, Denis Radu), Ralf Kuhn, Alexandru Trifa, Alexandru Gaşpar, Alexandru Prodana, Mihai Jorza, Demetris Cristodulo.

ASU Politehnica Timişoara 2003 – OFK Vrsac 2001-2002 (Serbia) 1-2 (0-0). Au marcat: Ralf Kuhn (min. 78), respectiv pentru învingători fraţii Circa, Mateas în minutul 73 şi Andrei în minutul 83. În minutul 34, oaspeţi au trimis în transversală prin autorul primului gol.

Antrenorii Vlad Nicoară şi Cătălin Stănilă au folosit următorii jucători: Alex Borbei – Marcel Vântur (min. 46, Bogdan Vălan), Denis Radu, Daniel Pintea, Samuel Adam (min. 46, Eduard Balint), Ilie Velcan, Victor Siminiceanu, Emanuel Oniceanu (min. 46, Ralf Kuhn), Denis Laza, Robert Silaghi, Alexandru Rus.

ASU Politehnica Timişoara 2004 – OFK Vrsac 2004 (Serbia) 8-0 (5-0). Cele opt goluri pentru elevii pregătiţi de Alin Ionescu au fost marcate de: Cristian Grancea – 2 goluri, Ionuţ Picek – 2, Robert Ehling, Darius Olariu, Cosmin Huminic şi Tudor Moţiu. Meciul s-a jucat pe terenul de iarbă.

ASU Politehnica Timişoara 2006 – OFK Vrsac 2006 (Serbia) 3-0 (1-0). Pentru piticii lui Cristian Gălan cele trei goluri au fost marcate de: Denis Boariu, Luca Florea şi Kevin Antal.